fundacja mikolaja     boton azul    pilecki patron4
         
1a 8 6  6  5
sobota, 20 październik 2018 06:33

„Bieg dla Niepodległej – 2018”

Napisał

W ramach realizowanego w naszej szkole ministerialnego projektu „Niepodległa” 19.10.18 r. odbył się „Bieg dla Niepodległej – 2018”. Impreza ta doskonale wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ma też ona na celu podniesienie jakości edukacyjno-patriotycznej i obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzowanie zasad nowoczesnego patriotyzmu i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców regionu.

Wizyta gości z Gruzji w ramach projektu „POLSKO-GRUZIŃSKA PRZYJAŹŃ W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu o Nr 14/2018 z dnia 18.10.2018r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutacja nauczyciel do projektu pt. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania”, realizowanego w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, nr umowy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji: POWERSE-2018-1 PL01-KA101-048920

niedziela, 14 październik 2018 05:44

Wywiadówka

Napisał

14 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Wywiadówkę rozpoczął Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, który powitał serdecznie wszystkich przybyłych i zaprosił do obejrzenia występu naszej młodzieży. Część artystyczna rozpoczęła się od pokazu musztry paradnej, po który zebrani mieli okazję obejrzeć spektakl, przygotowany przez Panią Monikę Ilczuk i Panią Jolantę Drewnowską-Koziarską z okazji uroczystości nadania naszym szkołom imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. Zasłużone, długie owacje na stojąco były dowodem, jak bardzo zgromadzoną publiczność poruszył ten występ.

12 października społeczność naszej szkoły przeżywała długo oczekiwane i radosne święto. Tego właśnie dnia Liceum Ogólnokształcące, Technikum oraz Branżowa Szkoła I i II stopnia, czyli szkoły wchodzące w skład ZSOiZ w Ciechanowcu, otrzymały bardzo zaszczytne imię Rotmistrza Witolda Pileckiego. To wyjątkowe i historyczne dla naszej placówki wydarzenie pięknie wpisuje się w jubileusz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 75. rocznicy ucieczki Rotmistrza Witolda Pileckiego z niemieckiego obozu zagłady Auschwitz oraz przypadającą w tym roku szkolnym 75. rocznicę powstania naszej szkoły. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, aby razem z nami przeżywać to wielkie święto.

środa, 10 październik 2018 22:07

"Bieg dla Niepodległej - 2018"

Napisał

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu zaprasza na "Bieg dla Niepodległej - 2018"

środa, 10 październik 2018 05:43

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o AIDS/HIV

Napisał

Rozstrzygnięty został szkolny etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o AIDS/HIV.

Za nami pierwszy etap realizacji projektu „POLSKO-GRUZIŃSKA PRZYJAŹŃ W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI”, sfinansowanego w wysokości 58960 zł przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach konkursu „Międzynarodowa wymiana młodzieży”.

wtorek, 25 wrzesień 2018 15:58

Kolejne fundusze dla ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

W dniu 25września 2018 r. Pan Eugeniusz Świecki dyrektor naszej szkoły  wspólnie z Panią Izabelą Wiśniewską skarbnik Powiatu Wysokomazowieckiego w Urzędzie Marszałkowskim podpisali umowę na realizację projektu pt. „Poprawa infrastruktury służącej do szkoleń zawodowych w celu podniesienia jakości nauki zawodu oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb regionalnego i lokalnych rynków pracy”. W imieniu Województwa Podlaskiego umowę podpisali Marszałek Pan Jerzey Leszczyński oraz Wicemarszałek Pan Maciej Żywno.

W ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, młodzież klas II C oraz III C uczestniczyła po raz pierwszy w tym roku szkolnym w Wojskowym Dniu Szkoleniowym.

W dniu 13.09.2018r. (czwartek) nasza szkoła miała zaszczyt gościć delegację holenderskich policjantów oraz przedstawicieli KGP, KWP, KPP. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w HOLANDII".

Dnia 6 września 2018 roku na strzelnicy garnizonowej OC Zielona w ramach eliminacji wojewódzkich do udziału w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych ŻAGAŃ 2018 rywalizowały zespoły z XIV LO im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.

Stypendium Starosty Wysokomazowieckiego za osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2017/2018 

poniedziałek, 03 wrzesień 2018 16:42

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Napisał

3 września spotkaliśmy się, aby rozpocząć nowy rok nauki i pracy.

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu o Nr 10/2018 z dnia 23.08.2018r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutacja uczniów do projektu pt. „Europejska Praktyka = Klucz do Rynku Pracy” realizowanego w ramach Programu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

Informacja dotycząca egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym (sierpnień) 2018 roku

W dniu 18 lipca 2018 r. Eugeniusz Świecki  Dyrektor ZSOIZ w Ciechanowcu wspólnie z komisją w składzie:

        W dniu 24 lipca 2018 r. Pan Eugeniusz Świecki dyrektor ZSOiZ wspólnie z Panią Izabelą Wiśniewską skarbniczką Powiatu Wysokomazowieckiego podpisali z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę na realizację projektu pt. „Podniesienie konkurencyjności na rynku pracy uczniów w ZSOiZ w Ciechanowcu”. W imieniu Urzędu Marszałkowskiego umowę podpisali Wicemarszałkowie Pani Anna Naszkiewicz i Pan Maciej Żywno oraz Członek Zarządu Pan Stefan Krajewski.

wtorek, 10 lipiec 2018 11:03

SIWZ na DOSTAWĘ AUTOBUSU

Napisał

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKOW ZAMOWIENIA Informujemy, że z dniem 10 lipca 2018 r. rozpoczął się przetarg nieograniczony na DOSTAWĘ AUTOBUSU
dla potrzeb Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Szczegółowe informacje w załączeniach.

Informujemy, że projekt pt. „Międzynarodowe podnoszenie kwalifikacji zawodowych kluczem do efektywnego nauczania” napisany przez pana Eugeniusza Święckiego (Dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu) i pana Łukasza Godlewskiego uzyskał pozytywną ocenę w konkursie Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) i będzie realizowany w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.  Udało się nam uzyskać bardzo wysokie,  bo wynoszące aż 521 530,40 zł dofinansowanie.      

środa, 04 lipiec 2018 09:12

Realizacja projektu „Rozwijamy skrzydła”

Napisał

Informujemy, że zakończył się drugi z sześciu etapów projektu „Rozwijamy Skrzydła”.  

ZDAWALNOŚĆ EGZAMINU MATURALNEGO 2018 W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTĄŁCACYCH I ZAWODOWYCH W CIECHANOWCU

W dniu 22 czerwca 2018 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie projektu „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa” realizowanego w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” na kwotę 571 031,40 zł (132 798 Euro). W ramach projektu młodzież naszego TECHNIKUM zrealizowała dwutygodniowe i całkowicie bezpłatne staży zawodowe:

     Po trwających wiele miesięcy przygotowaniach Komitetu Organizacyjnego pod kierunkiem Księdza Józefa Grzeszczuka, Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Pani Doroty Łapiak i Pani Krystyny Kobus 23 czerwca 2018 r. rozpoczął się X Zjazd Absolwentów i Wychowanków ZSOiZ i Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowcu. W trwającej dwa dni imprezie uczestniczyło ponad 300 osób, najstarszy absolwent zdał egzamin dojrzałości w 1956 r., najmłodszy zaś – w roku 2010. Było to wydarzenie szczególne w historii zjazdów absolwentów naszej szkoły, nie tylko ze względu na jubileuszowy charakter imprezy, lecz także dlatego, że została ona zorganizowana w stulecie odzyskania niepodległości.

piątek, 22 czerwiec 2018 16:43

Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego

Napisał

To już kolejny raz, kiedy w naszej szkole nadszedł czas pożegnania. Na szczęście nie żegnaliśmy się na długo, a jedynie na okres wakacji. 22 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego.

16 czerwca klasy I SzB i II ZSZ pod opieką wychowawców pani Magdaleny Wiercińskiej i pani Karoliny Faszczewskiej oraz wychowawców z Ochotniczego Hufca Pracy w Zambrowie udały się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na lekcję muzealną dotyczącą dawnych zawodów wykonywanych na naszym terenie.

czwartek, 21 czerwiec 2018 08:07

Szkolenie klas mundurowych ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał
Mimo zbliżających się wakacji klasy wojskowo-sportowe Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu nie zwalniają tępa. Dnia 20 czerwca 2018 r. uczestniczyli w szkoleniu obejmującym następujące zagadnienia:
- składnie i rozkładanie broni,
- szkolenie strzeleckie,
- budowa schronień survivalowych.
środa, 20 czerwiec 2018 10:20

Plener OSSP w Zakopanem i w Krakowie.

Napisał
Na zakończenie roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych udali się na plener do Zakopanego i Krakowa. W plenerze wzięło udział 54 uczniów oraz 5 opiekunów- Pani Barbara Pełszyk, Pan Michał Selerowski, Pan Łukasz Godlewski, Pani Cecylia Szmurło oraz Pani Grażyna Święcka. Plener odbywał się w dniach od 14 do 18 czerwca 2018 r.

W roku szkolnym 2017/2018 nasze siatkarki rozgrały 11 meczy ligowych. Wśród 12 drużyn w I lidze województwa podlaskiego a jednocześnie 33 dużyn całego województwa zajęły XI miejsce. Niestety siatkarkom zabrakło kilku punktów, aby utrzymać się w I lidze. Mamy nadzieję, że za rok naszej drużynie dopisze więcej szczęścia.

środa, 20 czerwiec 2018 08:18

Wycieczka rowerowa uczniów klasy II b LO

Napisał

Dnia 20 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy II b LO do miejscowości Winna-Chroły. Znajduje się tam muzeum Szkoły Wiejskiej.

Udział zespołu tanecznego TAKT w IV Międzynarodowym FESTIWALU POLONEZA

Dnia 18 czerwca odbyły się testy sprawnościowe do I klasy LO o profilu wojskowo-sportowym. Kandydaci pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego Pani Magdaleny Kujawskiej i Pana Arkadiusza Kendzierskiego musieli zmierzyć się ze sprawnościowym torem przeszkód i wytrzymałościowym testem Coopera. Na egzamin zgłosiło się 31 kandydatów z pośród 35, którzy złożyli podanie do szkoły. Wszyscy kandydaci sprostali zadaniu jakie przed nimi postawiono i z wynikiem pozytywnym zaliczyli test sprawności. Po złożeniu zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz oryginału świadectwa ukończenia Gimnazjum zostanie umieszczona lista przyjętych.

16 czerwca klasy I SzB i II ZSZ pod opieką wychowawców pani Magdaleny Wiercińskiej i pani Karoliny Faszczewskiej oraz wychowawców z Ochotniczego Hufca Pracy w Zambrowie udały się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na lekcję muzealną dotyczącą dawnych zawodów wykonywanych na naszym terenie.

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 06:33

Pierwszy egzamin certyfikowanej klasy mundurowej

Napisał

14 czerwca 2018 roku uczniowie certyfikowanej klasy mundurowej II C LO naszej szkoły zwani także kadetami zdawali pierwszy egzamin przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zagadnienia obejmowały: taktykę, terenoznawstwo, musztrę, pierwszą pomoc przedmedyczną i strzelectwo. Egzamin odbył się w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu przed komisją powołaną przez MON.

„Jak nie czytam jak czytam” Ogólnopolska akcja masowego czytania.

Napisał

Wzorem ubiegłego roku 8 czerwca 2018 roku o godz. 10:00 uczniowie naszej szkoły wzięli w Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam jak czytam”, której organizatorem jest redakcja „Biblioteki w Szkole”. W masowym czytaniu wzięło udział 327 osób.

Uczniowie czytali swoje ulubione książki w różnych miejscach na terenie szkoły i internatu.

Fotorelacja w załączaniu.

W ramach konkursu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, akcji 1 - „Mobilność osób uczących się i kadry sektora Szkolnictwa Zawodowego" – nasza szkoła otrzyma 150 000 Euro (642 000,00 zł) na realizację staży i praktyk dla 71 uczniów i 7 nauczycieli na terenie Grecji i Hiszpanii w zawodach:

piątek, 01 czerwiec 2018 07:23

VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych

Napisał
W dniach 29-30 .05.2018 r w Zakopanem uczniowie naszej szkoły reprezentowali woj. podlaskie w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych. Organizatorem Konkursu był Małopolski Kurator Oświaty, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Starosta Tatrzański, Burmistrz Miasta Zakopane. Celem Przeglądu jest kształtowanie u młodzieży miłości do Ojczyzny, postawy szacunku wobec symboli i barw narodowych, przybliżanie chlubnych tradycji Wojska Polskiego jak również promowanie zawodów związanych z pracą w służbach mundurowych.

Z przyjemnością informujemy, iż projekt  Nowoczesne kształcenie fryzjerów w ZSOiZ w Ciechanowcu  którego celem jest podniesienie kompetencji zawodowych uczniów którzy oprócz kwalifikacji typowych dla zawodu zdobędą dodatkową wiedzę i umiejętności z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej  zwiększając ich szanse na regionalnym rynku pracy został uznany za dobrą praktykę w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.

Rodzinne historie – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

 29 maja 2018 r. podczas spotkania DKK uczennica kl. I Technikum Katarzyna Niewiarowska zaprezentowała powieść obyczajową „Idealne życie” znanej na całym świecie pisarki Danielle Steel.

niedziela, 27 maj 2018 12:48

I MIEJSCE UCZENNIC Z NASZEJ SZKOŁY

Napisane przez

I MIEJSCE UCZENNIC NASZEJ SZKOŁYw XVII edycji konkursu "WIEDZY O ŻYCIU, OSOBOWOŚCI I NAUCZANIU ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II".

niedziela, 27 maj 2018 06:29

SUKCES SZACHISTÓW

Napisał

Dnia 26 .05.2018r. odbył się VI turniej i zakończenie XIX edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachy.

piątek, 25 maj 2018 06:42

58960 zł dla ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

17 maja 2018r. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło wyniki konkursu „Międzynarodowa wymiana młodzieży”. Nasza szkoła złożyła projekt pt. POLSKO-GRUZIŃSKA PRZYJAŹŃ W DRODZE DO NIEPODLEGŁOŚCI, który został wysoko oceniony, a na liście rankingowej zajął pierwsze miejsce.

Dnia 19.05.2018 roku, uczennice drugiej klasy II B LO w ZSOiZ w Ciechanowcu: Marta Radziszewska, Karolina Kłosowska, Ewelina Moczulska wraz z przygotowującą je do konkursu – panią Ewą Skorupską, uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Głównym jej celem był udział w finale XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego o Janie Pawle II organizowanego przez Instytut „Tertio Millennio”, a także w gali wręczenia nagród, które odbyły się w Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Klasa II B technikum Budowlane pod opieką wychowawcy pani Sylwii Grzymała oraz pani Marty Siennickiej wzięła udział w lekcji muzealnej oraz warsztatach z dziedziny  wiejskiego budownictwa drewnianego  ,, Wiejskie budownictwo drewniane w zaścianku podlaskim’’ .

poniedziałek, 21 maj 2018 06:25

SUKCES LEKKOATLETÓW

Napisał

Dnia 20.05.2018r. w Łomży odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce w kategorii juniora i juniora młodszego.

15 maja 2018 r. uczniowie klasy III ZSZ uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem  – Panią Bożeną Bucińską i Panią Emilią Roszkowską oraz z Panem Pawłem Boguckim – Dzielnicowym Posterunku Policji w Ciechanowcu. Spotkanie zorganizowała Pani Pedagog – Bożena Marońska.

wtorek, 15 maj 2018 10:08

Młoda Krew Ratuje Życie

Napisał

W dniu 11 maja 2018 roku w Białymstoku odbyło się podsumowanie XIV edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

W dniu 13 maja 2018 r uczniowie klas wojskowych naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu– Inwestyturze Królewskiego Orderu Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, czyli uroczystemu nadaniu jednego z najstarszych polskich odznaczeń.

Spotkanie Ministra Obrony Narodowej z uczniami wojskowych klas mundurowych oraz uroczystość zatwierdzenia listy placówek zakwalifikowanych do II edycji „Pilotażowego programu wspierania szkół prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych” odbyły się 24 kwietnia 2018 roku na terenie 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

3 maja w Święto Konstytucji Trzeciego Maj nasi uczniowie z klas wojskowo - sportowych wzięli udział w kweście, której celem było wsparcie działań Fundacji „Skarby Narodu”.

Dnia 25 kwietnia 2018 reprezentacja chłopców awansowała do I Ligi piłki siatkowej w Licealiadzie województwa podlaskiego.

piątek, 27 kwiecień 2018 15:01

Pożegnanie Absolwentów 2018

Napisał

27 kwietnia 2018 roku był dla nas wszystkich dniem pełnym wzruszeń, ponieważ, jak co roku w tym okresie, musieliśmy pożegnać absolwentów naszej szkoły.

czwartek, 26 kwiecień 2018 09:13

Dzień Otwarty Szkoły

Napisał

26 kwietnia odbył się Dzień Otwarty Szkoły.  Z tej okazji gościliśmy 205 gimnazjalistów z 32 szkól woj. podlaskiego i mazowieckiego, którzy są zainteresowani podjęciem nauki w naszej placówce. Odwiedzającym nas uczniom towarzyszyli nauczyciele, wychowawcy i rodzice. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się wiele o naszej szkole, poznać zasady rekrutacji, spotkać się z nauczycielami oraz porozmawiać z uczącą się już u nas młodzieżą. 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - 25 maja

Napisał

Tematyka miłosna cieszy się niesłabnącą popularnością od początku istnienia literatury. Może dlatego, że uczucia są motywem uniwersalnym, znanym w każdym miejscu i w każdym czasie. Większość ludzi kocha, a zatem rozumie pragnienia i rozterki zakochanych bohaterów.

23 kwietnia na Politechnice Łódzkiej miała miejsce gala wręczenia nagród w konkursach z nauk ścisłych organizowanych przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 06:46

Jarmark św. Wojciecha

Napisał
22 kwietnia w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa odbył się Jarmark św. Wojciecha. W imprezie wzięli udział również nasi utalentowani uczniowie. Szkolny chór zaprezentował specjalny program artystyczny, na który złożyły się własne interpretacje popularnych przebojów. Na scenie wystąpił też zespół „Gentelman’sBand”, który postał w naszym szkolnym internacie. Uczniowie technikum fryzjerskiego i gastronomicznego przygotowali z kolei specjalne stoisko, prezentujące ich umiejętności zawodowe. Jarmark był dobrą okazją, by przybliżyć szerszemu gronu odbiorców dokonania naszej szkoły i zachęcić do nauki w jej murach.

Dnia 17 kwietnia po raz kolejny gościliśmy na widowni programu „Koło Fortuny”. Tym razem uczniowie klas IA, IC, II ZSZ i III ZSZ pod opieką pań Doroty Mlonek, Justyny Szymańskiej i Karoliny Faszczewskiej oraz pana Bogdana Olszewskiego mieli sposobność odwiedzić studio ATM i zobaczyć jak pracują reżyserzy, kamerzyści, makijażystki, producenci i prowadzący program. Nasza pięćdziesięcioosobowa grupa pełniła rolę publiczności, do czego na początku zostaliśmy odpowiednio poinstruowani. W ciągu całego dnia nagraliśmy cztery odcinki tego popularnego programu. Poznaliśmy też Rafała Brzozowskiego i Izabelę Krzan, którzy zgodzili się pozować z nami do zdjęć.  Jednak najbardziej przypadł nam do gustu zespół RBAND, który niesamowicie bawił widownię zarówno w trakcie nagrań jak i przerw.  Dla nas wszystkich była to doskonała okazja obserwowania pracy w telewizji od środka. Zapraszamy wszystkich do oglądania „Koła Fortuny” i wypatrywania znajomych twarzy z ZSOiZ z Ciechanowca.

Dnia 25 kwietnia 2018 reprezentacja chłopców rozegra turniej o awans do I Ligi w piłce siatkowej Licealiady województwa podlaskiego.

piątek, 20 kwiecień 2018 12:25

Wycieczka chóru do teatru ,,Buffo"

Napisał

Dnia 17 kwietnia 2018 roku, uczniowie należący do szkolnego chóru, wraz z opiekunami: Panią Moniką Ilczuk, Panią Jolantą Drewnowską - Koziarską oraz Panem Dariuszem Okieńczukiem, udali się do warszawskiego teatru Buffo na  spektakl muzyczny pt. ,,Metro". Wyjazd ten był nagrodą za działalność artystyczną młodzieży w roku szkolnym 2017/2018.

Dnia 16.04.2018r. odbył się kolejny wyjazd do ATM Studio na nagranie czterech odcinków popularnego  teleturnieju „Koło Fortuny”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas:  I B LO, II A LO, II B LO i V OSSP pod opieką pań: Magdy Załuskiej, Ewy Radziszewskiej, Katarzyny Bachorek i Agnieszki Gaczkowskiej.

piątek, 13 kwiecień 2018 10:45

VII WOJEWÓDZKI TURNIEJ MATEMATYCZNY „SIGMA”

Napisał

Dnia 09.04.2018r. w ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem odbył się VII Wojewódzki Turniej Matematyczny  SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego. Wzięły w nim udział reprezentacje sześciu szkół średnich z terenu naszego województwa: 

W dniu 11-04-2018r  w Wasilkowie odbył się Wojewódzki konkurs „ Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii kucharz.

 Przygotowania do matur to czas intensywnej pracy i nauki. Jak co roku, maturzyści z naszej szkoły oprócz wkładania w nie własnego wysiłku, egzamin dojrzałości zawierzają także Jasnogórskiej Pani.
wtorek, 10 kwiecień 2018 08:11

Egzamin dyplomowy uczniów OSSP

Napisał

Na początku kwietnia 2018 r. odbył się trzeci w historii naszej szkoły egzamin dyplomowy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu. Przystąpili do niego uczniowie kl. VI OSSP. Egzamin składał się z pisemnej części teoretycznej, obejmującej wiedzę z zakresu historii sztuki oraz z części praktycznej, w której uczniowie prezentowali wykonane prace dyplomowe pod opieką Pana Bogdana Tarkowskiego. Tematyka prac dyplomowych była bardzo zróżnicowana.

poniedziałek, 09 kwiecień 2018 06:39

Festiwal Fryzjerstwa Artystycznego ,,W rytmach latino"

Napisał
5 kwietnia br. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Festiwalu Fryzjerstwa Artystycznego zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. W tym roku była to już jubileuszowa, bo dziesiąta edycja konkursu. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była stylizacja charakterystyczna dla Ameryki Łacińskiej.
niedziela, 08 kwiecień 2018 20:08

Staże zawodowe w Grecji

Napisał

W dniu 5 kwietnia 2018 roku grupa 36 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Panas i pani Sylwii Grzymało wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Grecji w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”, projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa”.

niedziela, 08 kwiecień 2018 17:59

Staże zawodowe w Portugalii

Napisał

        W dniu 4 kwietnia 2018 roku grupa 15 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich pod opieką pana Artura Bojara wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Portugali w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”, projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa”.

We wtorek, 27 marca 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach odbył się turniej w ramach rozgrywek  II ligi piłki siatkowej chłopców w Licealiadzie wojewódzkiej z udziałem czterech szkół ponadgimnazjalnych.

Dnia 24 marca 2018r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu odbył się XVI Turniej Wiosenny Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce siatkowej chłopców. Sponsorami nagród byli Pani Kamila Denysiuk właścicielka sali weselnej „Szczęsny” i UKS „Stół Polski” działający przy ZSO i Z w Ciechanowcu. W rozgrywkach wzięło udział cztery drużyny reprezentujące gimnazja w Ciechanowcu, Nurze, Szepietowie oraz drużyna OSSP i LO w Ciechanowcu.

wtorek, 27 marzec 2018 08:17

Misterium Męki Pańskiej

Napisał

25 marca 2018 roku w naszej szkole zaprezentowano Misterium Męki Pańskiej. Spektakl powstał dzięki pracy młodzieży i nauczycieli: Pani Moniki Ilczuk, Pani Jolanty Drewnowskiej–Koziarskiej oraz Pani Cecylii Szmurło. W role Chrystusa, Maryi, Piłata, apostołów, legionistów, arcykapłanów  i niewiast wcielili się uczniowie należący do chóru szkolnego oraz koła teatralnego.

Marcowe spotkanie Klubu Książki

Napisał

„Gra Endera“ Orsona Scotta Carda - science fiction z elementami psychologicznymi. Poświęcenie jednostki dla większego dobra, odebrane dzieciństwo, oddzielenie od rodziny, prześladowania i izolacja społeczna - to tylko niektóre z motywów składających się w przerażającą całość, gdzie kłamstwa są na porządku dziennym, wieści o kilkuletnich żołnierzach nikogo nie dziwią, a losy całej ludzkości spoczywają w rękach dziecka... Jednak czy ludzka psychika jest w stanie to znieść i nie ucierpieć?

tekst: Kamila Kamińska Ia

wtorek, 27 marzec 2018 05:35

Krwiodawstwo

Napisał

22 marca 2018r. w naszej szkole odbył się kolejny pobór krwi.  Jak zwykle pełnoletnia młodzież nie zawiodła. Spośród 42 chętnych, do donacji zakwalifikowano 34 osoby, dzięki którym  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa otrzymało dla chorych i potrzebujących prawie 15 litrów tego nie zastąpionego leku.
Wszystkim biorącym udział w akcji honorowego krwiodawstwa – w imieniu obdarowanych – serdecznie dziękujemy. Szczególne wyrazy wdzięczności  kierujemy do uczniów klasy  III c i IV technikum,  którzy najliczniej uczestniczyła w tej akcji.
Nad sprawnym przebiegiem akcji czuwał Wojciech Cieszkowski.

16 marca 2018r. w Łodzi odbył się II i III etap Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „INFOSUKCES” organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty. Na etapie I (szkolnym) konkursu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy drugiej OSSP – Łukasz Łyskawy i Karol Ołtarzewski.

Z ogromną satysfakcją informujemy że uczennica Katarzyna Niewiarowska z klasy pierwszej Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich zajął III MIEJSCE i otrzymał  dwa WYRÓŻNIENIA w X Ogólnopolskim Konkursie Fantazji Fryzjerskiej „GALAKTYCZNY BLASK”.

środa, 21 marzec 2018 06:35

Turniej dziewcząt

Napisał

Dnia 17 marca 2018r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu odbył się XVI Turniej Wiosenny Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt. Sponsorami nagród byli Pani Kamila Denysiuk właścicielka sali weselnej „Szczęsny” i UKS „Stół Polski” działający przy ZSO i Z w Ciechanowcu. W rozgrywkach wzięło udział cztery drużyny reprezentujące gimnazja w Ciechanowcu, Nurze, Szepietowie oraz drużyna OSSP i LO w Ciechanowcu.

15.03.2018 r. w I Technikum Poligraficzno-Usługowym oraz IV Liceum Ogólnokształcącym ZDZ Centrum Kształcenia w Wyszkowie odbył się konkurs fryzjerski, którego tematem było  hasło BIAŁO – CZERWONE BARWY NIEZWYCIĘŻONE”. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej mieli okazję zaprezentować  umiejętności i zachwycić swoimi pomysłami. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a duch rywalizacji ogromny.

Słowa Jana Sobolewskiego z III części „Dziadów” Adama Mickiewicza dotyczące strzeżenia pamięci o „narodowej sprawy męczennikach” stały się mottem spotkania uczniów klas IB LO i IV OSSP z Sybirakami, którzy odwiedzili naszą szkołę 12 marca 2018 roku. Byli to Prezes Ciechanowieckiego Koła Związku Sybiraków Pan Janusz Niewiarowski oraz dwaj jego członkowie: Pan Tadeusz Koc i Pan Tadeusz Manturo.

Jako pierwszy zabrał głos Pan Janusz Niewiarowski, który poinformował, że głównym celem reaktywowanego w 1988 roku Związku Sybiraków jest przechowanie pamięci o tych Polakach, którzy za wierność swojej Ojczyźnie znaleźli się na tzw. „nieludzkiej ziemi”z rozkazu carskiego (konfederaci barscy, uczestnicy powstań: kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego), a następnie – stalinowskiego (żołnierze internowani we wrześniu 1939 roku, ofiary wywózek na Sybir z lutego i kwietnia 1940 oraz z czerwca 1941 roku, młodzi mężczyźni wcieleni do Armii Czerwonej, a także działacze AK-owskiego podziemia prześladowani po zakończeniu II wojny światowej).

Wszyscy trzej Panowie jako dzieci zostali wywiezieni na Sybir wraz ze swoimi rodzinami. Opowiedzieli nam, jak wyglądała ich podróż na miejsce zsyłki, w jak ciężkich warunkach przyszło im tam żyć i w jaki sposób udało im się powrócić do Polski.

Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy tych wspomnień. Zapadną one głęboko w naszą pamięć. Naszym Gościom podziękowaliśmy za przybycie i prezenty w formie „listów z Sybiru” skromnymi wiązankami kwiatów, życzyliśmy Panom zdrowia i wyraziliśmy nadzieję na kolejne spotkania w przyszłości.

Z kolei Panowie Sybiracy podziękowali nam za zaproszenie i prosili, by przekazać słowa wdzięczności Dyrektorowi Szkoły Panu Eugeniuszowi Święckiemu za wychowywanie młodzieży w duchu patriotyzmu i prowadzenie klas wojskowych. Na zakończenie przypomnieli jeszcze, abyśmy modlili się o błogławieństwo Boże dla domu i ojczyzny otrzymaną od Nich modlitwą.

środa, 14 marzec 2018 11:11

Wycieczka do Wyższej Szkoły Artystycznej

Napisał

W dniu 12.03.2018r. uczniowie klas fryzjerskich i drugiej klasy liceum pod opieką pani Sylwii Grzymały i Agnieszki Gaczkowskiej wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Wielu wrażeń i nowych informacji dostarczyło uczniom wyjście do Wyższej Szkoły Artystycznej oraz do Prosalon- Chantal – polskiej firmy produkującej kosmetyki do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów.

Przyciemniona kawiarnia, mężczyźni w garniturach, broń... Film gangsterski z lat '30? Nie, to nasi chłopcy mieszkający w Internacie postanowili z okazji Dnia Kobiet przygotować coś wyjątkowego. 

czwartek, 08 marzec 2018 12:59

Konkurs na najładniejszą palmę Wielkanocną

Napisał

W ramach XXI konkursu na wykonanie Palmy Wielkanocnej organizowanym przez Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, uczniowie naszej szkoły wykonali 18 palm. Każda z nich jest dziełem poszczególnych klas pod opieką wychowawcy. Dyrektor Eugeniusz Święcki obiecał, że przyzna specjalną nagrodę dla klasy, która otrzyma najwyższą ocenę przyznaną przez jury przy Muzeum Rolnictwa.

W dniu 2 marca 2018 r. reprezentacja uczniów z klas mundurowych ZSOiZ  w Ciechanowcu pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego wzięła udział w manewrach wojskowo-sportowych zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Mamy kolejne odważne dziewczęta które postanowiły oddać włosy na peruki dla kobiet chorych na raka. Na ten stanowczy krok zdecydowały się uczennice: Aleksandra Olszewska kl. III OSSP, Weronika Denizak kl. IIa. Włosy oddała również 6-letia Ola Zabłudowska oraz Patrycja Chmielewka. Brawo dziewczęta, jesteśmy z was dumni! Na jedną perukę potrzeba w zależności od rodzaju włosów od 5 do 10 strzyżeń. W akcji może wziąć udział każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych. Zatem, kto następny „da włos”?

22 lutego 2018 r w Operze Podlaskiej 70 uczniów z województwa podlaskiego odebrało stypendia marszałka województwa podlaskiego. Stypendyści co miesiąc będą otrzymawać po 250 zł, które mogą przeznaczyć na dalszy rozwój swoich uzdolnień i zainteresowań.
Miło jest nam poinformować ,że wśród wyróżnionych z naszej szkoły jest Martyna Niemyjska uczennica klasy V Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Martyna swój talent i uzdolnienia odnalazła w malarstwie. Jako jedna z nielicznych wyróżnionych podczas gali wręczyła marszałkowi swój obraz. Gratulujemy Martynie i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 22 lutego 2018 roku, uczniowie należący do chóru szkolnego, wraz z opiekunami: Panią Moniką Ilczuk i Panią Jolantą Drewnowską- Koziarską, a także z Panem dyrektorem Eugeniuszem Święckim, wzięli udział w bardzo ważnym wydarzeniu, którego celem była integracja międzypokoleniowa i środowiskowa.

Dnia 16 lutego nasi młodzi artyści z kl. V OSSP wzięli udział w szkolnym przeglądzie prac plastycznych, będącym jednocześnie I etapem XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu północno—wschodniego.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

22 lutego 2018 r. młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowała spotkanie zatytułowane  „Lektury dzieciństwa i młodości”. O swoich doświadczeniach czytelniczych opowiedziała Pani Grażyna Święcka – nauczyciel bibliotekarz.

W dniu 19 lutego w siedzibie Katolickiego Centrum Informacji Europejskiej w Łomży odbyło się II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego 2018.

piątek, 16 luty 2018 10:00

Uczniowie ZSOiZ w programie Koło Fortuny

Napisał

13 i 15 lutego odbyła się wycieczka do studia nagrań ATM w Warszawie, gdzie uczniowie klas trzecich liceum i czwartej technikum wraz z opiekunami wzięli udział w nagraniach do popularnego programu rozrywkowego   „Koło Fortuny”.

12 lutego  odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego przyznanych uczniom szkół prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.

piątek, 16 luty 2018 06:48

Walentynki

Napisał

„Zakochani są wśród nas,

zakochani pierwszy raz,

tak po prostu bez pamięci zakochani…”

środa, 14 luty 2018 12:36

„Rozwijamy Skrzydła” - Rekrutacja

Napisał

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu o Nr 2/2018 z dnia 12.02.2018 r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutację uczniów

W dniu 9 i 12 lutego 2018 roku odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu pierwsze zajęcia z zakresu przygotowania językowego dla uczniów wyjeżdzających na staże zawodowe do Grecji i Portugalii w ramach projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa” realizowanego w naszej placówce w ramach Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

9 lutego w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym semestrze wywiadówka. Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki. Zaprosił on wszystkich przybyłych do obejrzenia poloneza, który przygotowali maturzyści z kl. IIIA.

piątek, 09 luty 2018 11:16

Szkolna zabawa choinkowa

Napisał

W Tłusty Czwartek, 8 lutego odbyła się szkolna zabawa choinkowa. Imprezę przygotowały klasy I-IV Technikum, pracujące pod kierunkiem swoich wychowawców. W organizację włączył się także Samorząd Uczniowski.  Młodzież zadbała o odpowiedni wystój sali gimnastycznej i karnawałową dekorację. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Sekret”. Uczniowie bawili się wyśmienicie, a w przerwach mogli też posilić się słodkimi pączkami, które przygotowano z okazji Tłustego Czwartku. Doskonała zabawa trwała aż do godz. 22.30.

8 lutego odbyła się zabawa choinkowa, w której udział wzięły dzieci pracowników i nauczycieli naszej szkoły. Imprezę przygotowały klasy I, II, III i IV Technikum, pracujące pod kierunkiem swoich wychowawców: Pani Agnieszki Gaczkowskiej, Pani Sylwii Grzymały, Pani Elżbiety Sikoń i Pani Eweliny Kozłowskiej. W organizację włączył się także aktywnie Samorząd Uczniowski. Na szczególne życzliwe wsparcie i pomoc organizatorzy mogli liczyć również ze strony Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego.

czwartek, 08 luty 2018 12:33

Klasyfikacja semestralna – apel szkolny

Napisał

      W poniedziałek 5 stycznia 2018 roku na apelu szkolnym podsumowano pracę za I semestr roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor E. Święcki wyróżnił klasę III a LO, która zdobyła najwyższą średnią ocen w szkole oraz klasę II OSSP, która osiągnęła najwyższą frekwencję. Indywidualnie zostały wyróżnione osoby najlepiej uczęszczające do szkoły, a także uczniowie z wzorowym zachowaniem. Dyrektor podziękował również uczniom, którzy reprezentowali szkołę w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach oraz wręczył im dyplomy.
       Ogółem w szkole uczy się 426 uczniów. Indywidualnie najwyższe średnie w bieżącym semestrze uzyskało 18 osób, które zostały wytypowane do stypendium Starosty Powiatu Wysokomazowieckiego.

poniedziałek, 05 luty 2018 12:04

Ferie w Rzymie

Napisał

W dniach 29 stycznia – 01 lutego 2018 roku odbyła się pielgrzymka do Rzymu zorganizowana przez ks. Grzegorza Ziembowskiego, nauczyciela religii pracującego w naszej szkole. W pielgrzymce wzięło udział 28 osób, w tym liczna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciechanowca.

W dniach 27 i 28 stycznia 2018 r. w siedzibie ZSOiZ w Ciechanowcu odbył się II etap XI „Ogólnopolskiej Olimpiady O Diamentowy Indeks AGH".

25 stycznia br., uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu jako jedna z pięciu szkół z całej Polski uczestniczyła w szkoleniu z musztry. Organizatorem szkolenia było Biuro do Spraw Proobronnych MON we współpracy z Batalionem Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Uczniowie zostali podzieleni na pięć grup w których ćwiczyli pod okiem doświadczonych żołnierzy, zabezpieczających na co dzień najważniejsze uroczystości państwowe i patriotyczno-religijne.
poniedziałek, 22 styczeń 2018 11:27

Studniowka 2018

Napisał

Dziewczęta, w szykownie dobranych sukniach,

panowie w eleganckich garniturach i muszkach,

rodzice z łezką w oku wpatrujący się w swoje dorosłe już pociechy

oraz nauczyciele wpatrzeni w swoich podopiecznych

….poloneza czas zacząć……

piątek, 12 styczeń 2018 09:47

Ranking miesięcznika „Perspektywy”

Napisał

Informujemy, iż nasza szkoła znalazła się wśród placówek edukacyjnych z województwa podlaskiego, ujętych w rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Nasza placówka została zakwalifikowana we WSZYSTKICH KATEGORIACH szkół. Warto zauważyć, że jesteśmy jedyną szkołą w województwie, która pojawia się dwukrotnie w kategorii „licea ogólnokształcące”: Liceum Ogólnokształcące, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych. W kategorii „technikum” nasza placówka zajęła PIERWSZE miejsce na terenie powiatu wysokomazowieckiego i jedenaste w województwie podlaskim.

środa, 03 styczeń 2018 13:45

Nowa inwestycja przy ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

Trzeci stycznia 2018 r. można oficjalnie nazwać dniem rozpoczęcia budowy kompleksu boisk (trawiastego boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią oraz boiska do piłki siatkowej). Realizacja tej inwestycji pozwoli na poprawę warunków do dalszego rozwoju sportu wśród uczniów naszej szkoły. Łączna kwota inwestycji to 1 030 000,00 zł. w tym dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki 508 600,00 zł.  Pozostała część zostanie sfinansowane ze środków własnych Powiatu Wysokomazowieckiego.

piątek, 22 grudzień 2017 10:06

Przedświąteczna wycieczka do Warszawy

Napisał

21 grudnia b.r., pierwszego dnia kalendarzowej zimy, uczniowie klas Ib LO, IV OSSP, I Technikum i III Technikum pod opieką pań: Grażyny Boguszewskiej, Agnieszki Gaczkowskiej i Doroty Mlonek pojechali na wycieczkę do Warszawy. Była to, w tym przedświątecznym czasie, doskonała alternatywa dla zajęć szkolnych.

19 grudnia br., w związku z wizytacją parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu,  w naszej szkole gościł Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej.

„Gdzie jest nasze Betlejem, Nasze polskie Betlejem?  Gdzie stajenka biedna i licha?  Gdzie kolęda święta i cicha?”

wtorek, 19 grudzień 2017 06:42

Wycieczka 2 Technikum do Białegostoku

Napisał

14 grudnia br. roku klasa 2 Technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pań: Karoliny Wojtkowskiej i Justyny Szymańskiej, wybrała się na wycieczkę do Białegostoku.

15 grudnia 2017 r. w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyło się drugie w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Rozpoczęło się ono tradycyjnie od części ogólnej, na której Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki przekazał zebranym wiele istotnych informacji na temat życia i funkcjonowania szkoły.

Dnia 14-12-2017 w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie został przeprowadzony turniej z udziałem czterech szkół ponadgimnazjalnych w ramach rozgrywek II ligi siatkówki chłopców województwa podlaskiego.

środa, 13 grudzień 2017 13:10

Mikołajkowa wycieczka klasy IC

Napisał
Święta coraz bliżej, a my poczuliśmy już delikatnie ich przedsmak podczas Mikołajkowej wycieczki. Dnia 7 grudnia pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego oraz naszej wychowawczyni – Pani Katarzyny Rostkowskiej, całą klasą wybraliśmy się do Białegostoku, gdzie bawiliśmy się świetnie.

30 listopada o godzinie 12.00 w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac plenerowych uczniów klas II-VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Z tej okazji wszyscy artyści wybrali się na pieszą wycieczkę do muzeum. Na wernisaż przybyli również goście z Ciechanowca i okolic.

          W dniu 7 grudnia 2017 roku odbyło się w ZSOiZ w Ciechanowcu spotkanie organizacyjne dotyczące projektu „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa” realizowanego w naszej placówce w ramach Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

W dniu 7 grudnia 2017 roku odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu”. Projekt na kwotę 504 993, 65 zł finansowany był ze środków Unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

niedziela, 10 grudzień 2017 07:32

Obóz wojskowy - grudzień 2017

Napisał

Tego weekendu na pewno nie zapomnimy!!! Mnóstwo wrażeń i nowych doświadczeń dostarczył nam obóz wojskowy, który odbył się w dniach 7-9 grudnia 2017r. Pod opieką porucznika Radosława Ostaszewskiego oraz naszych wychowawców – Pani Katarzyny Rostkowskiej, Pani Magdaleny Kujawskiej oraz Pana Arkadiusza Kendzierskiego, szkoliliśmy się w zadaniach praktycznych w terenie. W tych dniach zdobyliśmy wiedzę, którą z pewnością wykorzystamy w życiu codziennym. Nie zabrakło nam ćwiczeń w wodzie i na terenie bagnistym. Wielu z nas miało pierwszy raz kontakt z bronią, ćwiczyliśmy rzut granatem oraz maskowanie.
Coraz bardziej zagłębiamy się w tajniki, które panują w wojsku i przyznajemy, że bardzo się nam to podoba. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyzwania podczas obozów.

piątek, 08 grudzień 2017 06:40

Owocowy raj - Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski

Napisał

6 grudnia uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim.

Ocalić wartości – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

      Trudno przeżyć w świecie, w którym rządzą anarchia, bezprawie i prymitywne ludzkie instynkty. Jeszcze trudniej jest w takiej rzeczywistości darzyć kogoś zaufaniem, szacunkiem czy miłością. A jednak te podstawowe wartości można odnaleźć – świadczą o tym losy bohaterów trylogii „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins.

Wzbogacony księgozbiór biblioteki szkolnej

Napisał

Wzbogacony księgozbiór biblioteki szkolnej.

poniedziałek, 04 grudzień 2017 10:17

Zagrożenia w Internecie – spotkanie z Policją

Napisał

       4 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Temat wizyty dotyczył zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz bezpieczeństwa w sieci.

czwartek, 30 listopad 2017 13:32

Andrzejki

Napisane przez

30 listopada 2017 roku, zgodnie ze staropolską tradycją, odbyły się w naszej szkole andrzejki. Od godziny 18 do 22 młodzież bawiła się przy rytmach muzyki serwowanej przez zespół „Sekret”.

czwartek, 30 listopad 2017 11:47

LICEALIADA WOJEWÓDZKA W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

Napisał

Dnia 30-11-2017 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim został przeprowadzony turniej z udziałem czterech szkół ponadgimnazjalnych w ramach rozgrywek II ligi siatkówki chłopców  województwa podlaskiego.

W dniu 23 listopada 2017 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów klasy II C Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, w ramach Programu pilotażowego „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe.

Dnia 23 listopada 2017 roku, chór szkolny oraz uczniowie klasy I c o profilu wojskowo- sportowym, wraz z nauczycielami: Panią Katarzyna Rostkowską, Panią Katarzyną Bachorek i Panią Moniką Ilczuk, uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej z okazji 120 rocznicy urodzin gen. bryg. Władysława Liniarskiego przez 1. Podlaską Brygadę Terytorialną w Białymstoku.

W godzinach wieczornych w środę 22 listopada nasza młodzież gościła w Internacie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu mieszkający w Internacie uczestniczyli w pogadance, którą prowadzili strażacy ochotnicy Paweł Kryński, Tomasz Szcześniak oraz Michał Kurowicki.

W  dniu 15 listopada 2017 r. w II  Liceum Ogólnokształcącym  im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku  przy ul. Narewskiej 11 odbyła się Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów wyróżniającym się w roku szkolnym 2016/2017 uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018.

W krainie dreszczowców – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

Ludzie lubią się bać, ale na ogół strach jest przyjemny tylko wtedy, kiedy towarzyszą mu… bezpieczne okoliczności. Zjawisko to zauważyli znawcy różnych sztuk, ponieważ sztuka pozwala bezpiecznie przeżywać lęk i jednocześnie czerpać z niego intelektualne oraz emocjonalne zadowolenie. Zapewne dlatego tak dużą popularnością cieszą się książki należące do gatunku horroru.

poniedziałek, 13 listopad 2017 10:51

Kwesta na rzecz Fundacji „Skarby Narodu”

Napisał

Tradycją już się stało, że 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości nasi uczniowie z klas wojskowo - sportowych biorą udział w kweście, której celem było wsparcie działań Fundacji „Skarby Narodu”.

poniedziałek, 13 listopad 2017 10:19

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Napisał

Za nami obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest dla upamiętnienia 11 listopada 1918r., kiedy to Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległość.

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, spotkaliśmy się, aby uczcić tych, bez których dzisiaj nie moglibyśmy się cieszyć wolnością. Uroczystą akademię przygotowały klasy Ib i IV OSSP z udziałem młodzieży z klas IIc i IIIc. Młodzi artyści pracowali pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego.

piątek, 10 listopad 2017 11:24

II Bieg Niepodległości w Suwałkach

Napisał
W ramach obchodów Święta Niepodległości Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku zorganizowała w dniu 10 listopada 2017 roku w Suwałkach „ II Bieg Niepodległości „ o Puchar Sekretarza w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Jarosława Zielińskiego.

logozsoizLogo

 

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu o Nr 10/2017 z dnia 31.10.2017r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutacja uczniów

do projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa” realizowanego w ramach Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

Projekt skierowany jest do 71 uczniów Technikum oraz 6 nauczycieli i zakłada 2-tygodniowe praktyki na terenie Grecji i Portugalii

W ramach projektu przewidziano wyjazdy:

a) 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 16 uczniów technik budownictwa do Grecji
w dniach 05.04 – 20.04.2018 r.
b) 15 uczniów kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich do Portugalii w dniach 05.04 – 20.04.2018 r.
c) 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych do Grecji w dniach 03.05 – 18.05.2018 r.

         Chęć udziału w projekcie uczeń zgłasza poprzez złożenie w sekretariacie szkoły Formularza Rekrutacyjnego (odrębny formularz dla każdego zawodu) w dniach 8 – 20 listopada 2017 r. Formularz można pobrać ze strony szkoły lub z sekretariatu.


Rekrutację przeprowadzi Komisja Rekrutacyjna w składzie:

  1. Pan Łukasz Godlewski – przewodniczący
  2. Pani Bożena Marońska – członek
  3. Pani Ewa Skorupska – członek

        
         W dniu 24 listopada 2017 r. na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej szkoły zostaną zamieszczone listy uczestników zakwalifikowanych i znajdujących się na liście rezerwowej.

 

 

1.  

Regulamin dla rekrutacji uczestników w ramach projektupt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa”


 
     zobacz  
   

 

 

 

 

 
2.    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dla uczniów uczących sie w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych  
     pobierz  
   

 

 

 

 
3.    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dla uczniów uczących sie w zawodzie Technik usług fryzjerskich  
     pobierz  
   

 

 

 

 
4.   FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dla uczniów uczących sie w zawodzie Technik budownictwa  
    pobierz  
poniedziałek, 06 listopad 2017 08:56

Rządowy program „Bezpieczna+”

Napisał

W tym roku szkolnym realizujemy Rządowy program wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki wychowania i opieki „Bezpieczna+”

poniedziałek, 06 listopad 2017 07:30

Obóz szkoleniowy w Zakopanem

Napisał
W dniach 23-27.10.2017 r. młodzież z klas I i II LO o profilu wojskowo-sportowym uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Zakopanem. Miejscem zakwaterowania naszych pododdziałów był zaprzyjaźniony z naszą szkołą pensjonat „Świerk”, usytuowany w samym centrum Zakopanego.

Dnia 31 października 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbył się IV Jesienny Turniej Siatkówki Chłopców „GRAMY FAIR” o Puchar Dyrektora ZSO i Z z udziałem trzech szkół ponadgimnazjalnych.

Dla całej społeczności szkolnej (nauczyciele, pracownicy, uczniowie, rodzice) w dniu 27 października zorganizowano w naszej szkole akademię, na której nauczyciele w formie multimedialnych prezentacji zdali relację z odbytych międzynarodowych mobilności, zapoznając społeczność szkolną z kulturą, historia i tradycją odwiedzonych krajów. Nauczyciele podzielili się z uczniami wszystkimi przeżytymi doświadczeniami, osiągniętymi efektami oraz pozytywnymi aspektami realizacji programów unijnych. Głowni członkowie Zespołu Projektowego w osobie Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego i Pana Łukasza Godlewskiego zapoznali ponadto społeczność szkolną z zasadami aplikowania i realizacji programów Erasmus+ i POWER;

środa, 25 październik 2017 07:35

Daj włos!

Napisał

W jaki sposób można pomóc choremu na raka człowiekowi? Co da się zrobić w sytuacji, gdy po chemioterapii traci on włosy i zaczyna wyglądać inaczej niż przed chorobą? Nie każdy umie zaakceptować zmiany, jakie przynosi zmaganie się z nowotworem. Okazuje się, że oprócz słów wsparcia i okazywania zrozumienia jest także inna możliwość. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im.  J. Iwaszkiewicza uczniowie pomagają oddając swoje włosy. Powstaną z nich peruki, które bezpłatnie przekazane zostaną chorym na raka kobietom.

W dniu 19 października młodzież z klasy 2c o profilu wojskowym uczestniczyła w planowym szkoleniu na obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Wprowadzenie do light novel – pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w roku szkolnym 2017/2018

Napisał

                Egzotyczne i tajemnicze wydają się słowa: „Utsuro no Hako to Zero no Maria”, ich znaczenie poznali uczestnicy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowanego 18 października 2017 r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  “Utsuro...” to po prostu oryginalny tytuł książki, którą napisał Eiji Mikage, a polskie  tłumaczenie tego tytułu brzmi: „Zerowa Maria i puste pudełko”. Książka należy do bardzo popularnego wśród młodzieży gatunku light novel.

wtorek, 17 październik 2017 09:35

Dzień Edukacji Narodowej

Napisał

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia związana z Dniem Edukacji Narodowej.

wtorek, 17 październik 2017 07:31

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Napisał

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem po raz kolejny spotkali się z uczniami naszej szkoły. Tematem szkolenia profilaktyczno-edukacyjnego było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

poniedziałek, 16 październik 2017 08:52

Wybory do Samorządu Internatu

Napisał

Dnia 12 października 2017 roku odbyło się głosowanie na Samorząd Internatu. Wszyscy mieszkańcy Internatu z zaangażowaniem oddali głosy na swoich kandydatów. Wyniki głosowania:

poniedziałek, 16 październik 2017 08:23

39 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły

Napisał

Dnia 16 października 2017 minęło 39 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W ten wieczór pod pomnik wybrała się Pani Sylwia Dolęgowska wraz z wychowankami Katarzyną Stefaniak, Marleną Plichta, Martyną Górecką i Weroniką Stefaniak.

piątek, 13 październik 2017 05:41

Wizytacja przedstawiciela MON w ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

W dniu 10 października 2017r. w naszej szkole, odbyła się wizytacja przedstawiciela Biura Do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej pana płk. Wiesława Budnego oraz mjr Mieczysława Ciszaka oficera prasowego WKU w Bielsku Podlaskim.

czwartek, 12 październik 2017 08:44

Internackie otrzęsiny

Napisał

Dnia 12 października 2017 roku odbyły się otrzęsiny w Internacie. Inspiracje i pomysły do imprezy są autorstwa starszych mieszkańców, którzy z zaangażowaniem bawili się z młodszymi koleżankami i kolegami. Ta uroczystość mocna integrowała całą społeczność internatu. Młodzież musiała przygotować wierszyki i je zaprezentować. Pod koniec imprezy zostało odmówione ślubowanie. Impreza została zakończona dyskoteką.  Oto najciekawsze wierszyki:

I oto mamy już pierwsze odważne dziewczęta, które postanowiły swoimi włosami „podzielić się” z chorymi kobietami. Na ten stanowczy krok zdecydowały się najpierw uczennice: Magda Szwagulińska, Magda Ilczuk, Julia Meluch z klasy II B LO, Anna Porzezińska kl. II OSSP. Włosy oddała również 12-letia Julia. Brawo dziewczęta! J Jesteśmy z was dumni! I jeszcze jedno – jeśli mamy tak wrażliwych młodych ludzi, pełnych altruizmu i chęci poświęcenia, to o przyszłość naszego społeczeństwa można być spokojnym.

wtorek, 10 październik 2017 05:39

Zajęcia musztry paradnej

Napisał

       W dniu 7.10.2017 r. w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia z musztry paradnej dla uczniów klasy pierwszej i drugiej LO o kierunku wojskowym. Zajęcia prowadzi chorąży Arkadiusz Świętochowski z doświadczeniem wojskowym Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w Warszawie. Młodzież uczy się zwrotów w miejscu, chwytów z karabinkiem, musztry paradnej i wojskowej oraz poprawnego poruszania się w szyku wojskowym. Należy przypomnieć, że w poprzednich dwóch latach uczniowie przygotowywani przez Pana Arkadiusza Świętochowskiego z chlubą reprezentowali szkołę w wojewódzkim i ogólnopolskim przeglądzie musztry. W 2016 roku zdobyli I miejsce w województwie podlaskim i X w Polsce, w 2017 roku I miejsce w województwie i VIII w Polsce. Wierzymy, że nowo szkoleni uczniowie czerpiąc wzorce starszych kolegów również godnie będą reprezentować naszą szkołę.

Z radością informujemy, że nasza szkoła, jako jedna z 3 w województwie podlaskim i 56 w kraju zakwalifikowała się do uczestnictwa w „Pilotażowym programie wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych". Program wprowadzony został przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Nasza placówka realizować go będzie we współpracy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

środa, 27 wrzesień 2017 09:39

Akcja "Daj włos!" z fundacją Rak'n'Roll

Napisał
Daj włos!… to akcja i jednocześnie apel fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzurę, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.
środa, 27 wrzesień 2017 09:15

Porozumienie z OHP

Napisał

Z przyjemnością informujemy, że 27 września 2017 r. zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy w zakresie kształcenia zawodowego, szkolenia i wychowania młodzieży, pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu z siedzibą w Ciechanowcu, ul. Szkolna 8, reprezentowanym przez Eugeniusza Święckiego - Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu a Podlaską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy, z siedzibą w 15-558 Białystok, ul. Pozioma 4 reprezentowaną przez Adama Krzysztofa Romatowskiego - Wojewódzkiego Komendanta OHP

W sierpniu 2016r. w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyły się warsztaty muzyczne prowadzone przez Panią Annę Czenczek (dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, dyrektor i pomysłodawczyni Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”).

piątek, 22 wrzesień 2017 08:45

Europejski Tydzień Sportu

Napisał

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportu do wzięcia udziału w zajęciach rekreacyjno – sportowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Zajęcia będą odbywały się do poniedziałku (25.09.2017) do czwartku (28.09.2017) w godz. 15:00 – 16:30 na obiektach sportowych na szkoły.

22 września b.r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka połączona z otrzęsinami klas I. Pierwszaki musiały sprostać wymaganiom poszczególnych konkurencji, które zostały przygotowane przez uczniów z klasy IIb LO. Były to: ,,Quiz o szkole”, ,,Pojedynek artystów”, ,,Dancing Queen” oraz ,,Jaka to melodia?”.

środa, 20 wrzesień 2017 10:45

Wywiadówka

Napisał

15 września br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Wywiadówkę rozpoczął Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, który powitał zebranych i zaprosił do obejrzenia krótkiej części artystycznej.

Na skutek udziału naszej szkoły w projekcie„Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w okresie wrzesień-grudzień zwiększono liczbę spotkań Zespołów Przedmiotowych.

piątek, 15 wrzesień 2017 08:50

Wręczenie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego

Napisał

W piątek 1 września br. odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego przyznanych uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Wysokomazowiecki, którzy w klasyfikacji rocznej roku szkolnego 2016/2017 osiągnęli wysokie wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce. Aby otrzymać stypendium musieli uzyskać na świadectwie wzorową ocenę z zachowania oraz średnią ocen z zajęć edukacyjnychco najmniej na poziomie: 5,0 w liceum i 5,1 w gimnazjum.

W dniu 13 września uczniowie naszej szkoły o kierunku wojskowym wraz z Panem Dyrektorem Eugeniuszem Święckim oraz Panem Arkadiuszem Kendzierskim wzięli udział w obchodach 20- lecia powstania  Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

5 września reprezentacja klasy III LO o kierunku wojskowym pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego wzięła udział w uroczystej inauguracji roku szkolnego klas mundurowych w Kielcach.
wtorek, 05 wrzesień 2017 07:28

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Napisał

1 września po wakacyjnej przewie w naszej szkole znów zabrzmiał lekcyjny dzwonek. Był to symboliczny znak, iż rozpoczynamy nowy okres nauki i pracy. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie zapoczątkowało przejście pocztu sztandarowego, uczniów i grona pedagogicznego do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej na mszę świętą, którą odprawił ks. Janusz Szymański.

sobota, 05 sierpień 2017 06:39

Atrakcyjni

Napisał

     Pierwszego dnia lipca o godzinie 6:00 dwie grupy młodzieży naszej szkoły wyruszyły do Hiszpanii na niepowtarzalne doświadczenie kulinarnych śródziemnomorskich praktyk w ramach projektu Erasmus+ „Atrakcyjni na rynku pracy”. Przyjechali na lotnisko Okęcie, skąd dolecieli do hiszpańskiej Malagi. Tu 2 grupy rozdzielają się. Jedna 16-sto osobowa pod opieką p. Artura Bojara i p. Adama Olszewskiego pojechała do Kordoby (najgorętsze miasto Hiszpanii). Druga grupa 14-sto osobowa pod opieką pani Katarzyny Rostkowskiej i pani Ewy Skorupskiej wyruszyła do Martos (niewielkie miasto, którego patronka św. Marta jest też patronką kucharzy).

Wyjazd w ramach projektu: „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZw Ciechanowcu”

Źródło finansowania: POWER
Typ akcji: Mobilność kadry edukacji szkolnej

Ministerstwo Sportu i Turystyki w dniu 18 lipca 2017r ogłosiło listę beneficjentów, którym przyznano środki na budowę obiektów sportowych. Miło nam jest poinformować, że w gronie tym znalazła się nasza szkoła. Łączna kwota środków finansowych objętych programem to 291 440 000,00 zł. Z tej puli naszej szkole przyznano 508 600,00 zł. Przetarg na realizację inwestycji planowany jest jeszcze w tym miesiącu. Wkład własny zostanie pokryty z budżetu Powiatu Wysokomazowieckiego. Wsparcie finansowe pozwoli na budowę trawiastego boiska do piłki nożnej wraz z bieżnią oraz boiska do piłki siatkowej. Realizacja tej inwestycji pozwoli na poprawę warunków do dalszego rozwoju sportu wśród uczniów szkoły oraz zamknie całkowite zagospodarowanie terenu.

W dniu 13.07.2017r Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło wyniki konkursu Międzynarodowa wymiana młodzieży. Nasza szkoła złożyła projekt pt. POLSKO-GRUZIŃSKIE SPOTKANIA MŁODZIEŻY – KONTYNUACJA ,który został wysoko oceniony jako drugi na liście rankingowej. Na jego realizację przyznano kwotę 56334,00 zł.

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie 262 szkół z całej Polski, które otrzymały dofinansowanie w IV edycji programu Fundacji mBanku- „mPotęga”. Na zrealizowanie projektu otrzymaliśmy grant w wysokości 7320zł

poniedziałek, 17 lipiec 2017 17:57

Szkolenia nauczycieli naszej szkoły na Malcie

Napisał

      W czerwcu i lipcu br. 42-osobowa grupa nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła na Malcie w szeregu zagranicznych szkoleń metodycznych, językowych i podnoszących kwalifikacje zawodowe. Dokształcanie odbywało się w ramach projektu „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu”, który zakłada szkolenia 50 nauczycieli naszej placówki na terenie Malty, Francji i Niemiec. Projekt finansowany jest ze środków Unijnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), akcja kluczowa: mobilnością kadry edukacji szkolnej.

środa, 12 lipiec 2017 07:59

"COMBAT ALERT 2017"

Napisał

W dniach 05-09 lipca 2017 roku na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu odbył się obóz szkoleniowy z zakresu szkolenia unitarnego dla organizacji proobronnych i klas mundurowych. W szkoleniu tym czynny udział wzięła również młodzież naszej szkoły z klas wojskowych.

piątek, 07 lipiec 2017 15:11

Salutations de soleil France...

Napisał

Wyjazd w ramach projektu: „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZw Ciechanowcu”

Źródło finansowania: POWER

Typ akcji:Mobilność kadry edukacji szkolnej

poniedziałek, 03 lipiec 2017 05:48

Rozdanie świadectw maturalnych 2017

Napisał

Matura już za nimi:) W piątek 30 czerwca br. absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odebrali świadectwa dojrzałości, dzięki którym dostaną się na wymarzone studia. Bardzo wszystkim gratulujemy zdania egzaminu maturalnego i życzymy dalszych sukcesów w życiu.

piątek, 30 czerwiec 2017 11:18

WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO 2017

Napisał

WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO

w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu 2017r.

wtorek, 27 czerwiec 2017 07:30

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Napisane przez

23 czerwca odbyło się oczekiwane z niecierpliwością uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Jak co roku, uczniowie, dyrektor, kadra kierownicza, nauczyciele i pracownicy szkoły rozpoczęli ten dzień uczestnictwem we Mszy Świętej odprawionej w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej.

mapy 6

 

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

1. Technikum nr 6 w Lotniczych Zakładach Naukowych we Wrocławiu
2. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 29 Pułku Piechoty 2 Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu

WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE

5. Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu
6. Szkoła Techniczna przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Bydgoszczy
7. Szkoła Techniczna przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Chełmnie
8. Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

9. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie
10. Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie
11. Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu
12. Liceum Ogólnokształcące im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej przy Zespole Szkół w Dubience
13. Zespół Szkół  im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim

WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE

14. Liceum Ogólnokształcące im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie
15. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. gen. Augusta Emila Fieldorfa w Międzyrzeczu

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

16. Zespół Szkół Ogrodniczych w Ostrowie
17. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim
18. XVIII Liceum Ogólnokształcące im. J. Śniadeckiego w Łodzi

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

19. XXV Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Krakowie
20. Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini
21. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
22. Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu

WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

23. Szkoły  w  Radomiu  Zakładu  Doskonalenia  Zawodowego   w Kielcach
24. LI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie
25. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznym w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim
26. Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach
27. CXXV Liceum Ogólnokształcące im. Waldemara Milewicza w Zespole Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie
28. Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku
29. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego im. Heleny Spoczyńskiej w Lipinach

WOJEWÓDZTWO OPOLSKIE

30. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Gogolinie
31. II Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta  w Brzegu
32. Zespół Szkół w Tułowicach

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

33. Zespół Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Rzeszowie
34. Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu
35. Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie
36. Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  im. ks. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE

37. Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku
38. Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach
39. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

40. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie
41. Powiatowe Centrum Edukacyjne - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lęborku

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

42. Technikum im. gen. S. Sosabowskiego w Bielsku-Białej Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach
43. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie
44. Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE

45. Zespół Szkół Mechanicznych im. gen. Wł. Sikorskiego w Kielcach
46. Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. Komisji Edukacji Narodowej w Sandomierzu
47. Niepubliczne Technikum im. gen. W. Andersa w Opatowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

48. Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Giżycku
49. Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu
50. Zespół  Szkół  Zawodowych  im.  S. Petöfiego w Ostródzie

WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE

51. Liceum Ogólnokształcące w Centrum Kształcenia Nauka w Pile
52. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie
53. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama we Wrześni
54. V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu

WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

55. II Liceum Ogólnokształcące im. C. Norwida w Stargardzie
56. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie
57. Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie

Załącznik:
Wykaz szkół - pismo z dnia 26.05.2017 r.

     16 czerwca 2017 o godzinie 9.00 na małej sali gimnastycznej rozpoczęły się prezentacje gimnazjalnych projektów edukacyjnych kl. II OSSP.

Dnia 18.06.2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu został przeprowadzony egzamin sprawnościowy dla uczniów, którzy zdecydowali się na naukę w klasie pierwszej o profilu wojskowo-sportowym w roku szkolnym 2017/2018.

Z radością informujemy, że młodzież z działającego w naszej szkole Zespołu Tanecznego „Takt” zdobyła Grand Prix III Międzynarodowego Festiwalu Poloneza oraz I miejsce w kategorii „zespoły taneczne”. Już po raz drugi z rzędu dane nam było triumfować na tym prestiżowym festiwalu, którego celem jest ukazywanie piękna naszego narodowego tańca. Tym razem, oprócz utrzymania zaszczytnego, pierwszego miejsca udało się nam również wywalczyć główną nagrodę!

wtorek, 13 czerwiec 2017 05:55

Let's read

Napisał

Dnia 12 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja języka angielskiego.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE O KIERUNKU WOJSKOWYM W CIECHANOWCU   JEDNĄ Z 50 SZKÓŁ Z CAŁEJ POLSKI ZAKWALIFIKOWANYCH DO PILOTAŻOWEGO PROGRAMU MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ!

W dniach 1-2.06.2017 roku w Zakopanem, uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wraz z opiekunami Panią Katarzyną Rostkowską, Panią Bogumiłą Stańczak oraz Panem płk Michałem Fałatem, wzięli udział w V Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych, reprezentując województwo podlaskie. 

2 czerwca 2017 r. w Augustowie na plaży miejskiej odbyły się IV Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym.

01 czerwca 2017 roku uczniowie klas wojskowych I C i II C odbyli wizytę w 3 Batalionie Kompani Reprezentacyjnej Wojska Polskiego w Warszawie.

Ogólnopolska Akcja "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM" akcja masowego czytania

Napisał

1 czerwca 2017 roku o godz 10:00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM", organizowanej przez Redakcję Biblioteki w Szkolne. W masowym czytaniu udział wzięło 270 uczniów wraz z nauczycielami. Swoje ulubione książki czytali w różnych miejscach na terenie szkoły jak też i poza szkołą. W załączeniu fotorelacja.

W dniach 26-28 maja br. w Ciechanowcu odbyły się II Manewry uczniów klas mundurowych i organizacji paramilitarnych. Organizatorem tego niecodziennego przedsięwzięcia był Związek Strzelecki „Strzelec” przy współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu. Gościliśmy w tych dniach ok. 160 młodych pasjonatów sztuki żołnierskiej z całej Polski.

26 maja br. w naszej szkole odbył się „V Wojewódzki Przegląd Musztry” klas mundurowych województwa podlaskiego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż naszemu zespołowi już po raz drugi z rzędu udało się wywalczyć zaszczytne, I miejsce.

26 maja 2017r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Inne Spojrzenie”. Hasłem tegorocznej edycji były „Barwy dzieciństwa”. Na konkurs wpłynęło łącznie 3490 prac z całej Polski oraz 14 innych państw (Chiny, Bułgaria, Litwa, Węgry, Łotwa, Cypr, Bahrajn, Czechy, Rumunia, Indonezja, Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan).

25 maja br. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w I Międzyszkolnym Podlaskim Konkursie Fryzjerskim.

piątek, 26 maj 2017 06:48

Wywiadówka z niespodzianką dla rodziców

Napisał

Dwudziestego czwartego maja 2017 roku o godzinie 18.00 w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym wywiadówka. Dyrektor szkoły Pan Eugeniusz Święcki powitał przybyłych na nią rodziców, nauczycieli i młodzież. W swoim przemówieniu najpierw przedstawił przebieg procesu dydaktyczno-wychowawczego w drugim semestrze. Następnie zaprezentował zebranym różnorodne projekty, które będą realizowane w wakacje i w następnym roku szkolnym. Poinformował również, że spotkało nas wyróżnienie, ponieważ Ministerstwo Obrony Narodowej wytypowało naszą szkołę jako jedną z trzech w województwie podlaskim do ubiegania się o certyfikat dla klas wojskowych. Przedstawił też stan rekrutacji do klas pierwszych. Zwrócił uwagę na największe zainteresowanie kandydatów profilem wojskowym i humanistycznym.

W sprawach różnych Pan Dyrektor przypomniał rodzicom, którzy wyrazili pisemną zgodę na opuszczanie szkoły przez ich dzieci podczas długiej przerwy, że ponoszą pełną odpowiedzialność za ich zachowanie na terenie miasta. Przedstawił też zmiany w organizacji pracy szkoły w ostatnim tygodniu nauki, spowodowane wyjazdem nauczycieli na Maltę, do Francji i Niemiec w ramach realizacji projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Ponadto Dyrektor Eugeniusz Święcki zaprosił wszystkich chętnych na Wojewódzki Przegląd Musztry Paradnej oraz na akcję krwiodawstwa, które odbędą się jutro w naszej szkole. Pan Dyrektor zaprosił tez trójki klasowe na zebranie w celu wyłonienia reprzentantów Rady Rodziców, którzy będą uczestniczyli w pracach komisji konkursu na dyrektora naszej placówki oraz tradycyjnie zachęcał wszystkich rodziców, by zgłaszali do niego problemy związane z funkcjonowaniem szkoły.

Kolejnym punktem wywiadówki była niespodzianka przygotowana z okazji zbliżających się ważnych świąt: Dnia Matki i Dnia Ojca. Montaz słowno-muzyczny „Cudownych rodziców mam...” zaprezentowały klasy I i III OSSP pod kierunkiem wychowawców klas: Pana Łukasza Godlewskiego i Pani Grażyny Boguszewskiej oraz Pani Moniki Ilczuk. Program ukazywał relacje dzieci z rodzicami od najwcześniejszych chwil ich życia po trudne rozstania. Na pochwałę zasługują wszyscy występujący za ich zaangażowanie, a zwłaszcza wykonawcy partii solowych: Oliwia Dudek, Julia Sudorowska, Zuzanna Ilczuk, Julia Sabak, Urszula Pełszyk i Weronika Binaś. Pan dyrektor, dziękując im ,powiedział: „Cudowni rodzice mają cudowne dzieci”. Organizatorzy dziękują też Pani Grażynie Święckiej i Pani Barbarze Pełszyk za pomoc w wykonaniu dekoracji.

Po części artystycznej odbyły się jeszcze spotkania rodziców z wychowawcami klas.

Plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

W środę 23 maja 2017 r. młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki, korzystając ze wspaniałej wiosennej pogody, zorganizowała ognisko, podczas którego zostały odczytane i omówione fragmenty twórczości kryminalnej. Uczestnikami opiekowały się nauczycielki – Pani Grażyna Święcka i Pani Dorota Mlonek.

poniedziałek, 22 maj 2017 10:46

Dzień Otwarty na UM w Białymstoku

Napisał
18 maja 2017 roku uczniowie z klasy II a, II b, II technikum i V OSSP z grupy biologicznej i chemicznej pod opieką pani Grażyny Panas i pani Katarzyny Bachorek uczestniczyli w Dniu Otwartym na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Zapoznali się z wymogami rekrutacyjnymi na wybrany kierunek. Skorzystali z indywidualnych konsultacji dotyczących rekrutacji.
poniedziałek, 22 maj 2017 06:44

I Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

Napisał

22 maja w Ciechanowcu odbył się I Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Ciechanowca, parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu, Stowarzyszenie Pomocy Szansa, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu i Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu. W marszu wzięli udział uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z ośrodków w woj. podlaskim i mazowieckim oraz osoby indywidualne.

Imprezę rozpoczęło spotkanie z ks. Biskupem Tadeuszem Pikusem w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Po mszy świętej na placu przed świątynią odbył się krótki pokaz artystyczny. Nasza uczennica Dominika Bogucka zaśpiewała poruszający utwór „Nie żałuję”, a młodzież z klas wojskowych zaprezentowała pokaz musztry paradnej. Kolejnym punktem był przemarsz ulicami miasta pod przewodnictwem naszych młodych artystów i uczniów klas wojskowych. Zebrani udali się na Stadion Miejski, na którym odbyła się dalsza część spotkania.

Właśnie tam nasz zespół taneczny zaprezentował się w pięknym narodowym tańcu – polonezie. Później zaś publiczność porwał do tańca szkolny zespół wokalny. Organizatorzy zadbali też o wiele innych atrakcji. Nie zabrakło poczęstunku, konkursów czy zabaw integracyjnych. Impreza zakończyła się koncertem zespołu Moment z kręgu muzyki tanecznej i wspólną, wspaniałą zabawą.

niedziela, 21 maj 2017 16:06

Uczniowie klas wojskowych na przysiędze

Napisał

W dniu 21 maja 2017r.pododział reprezentacyjny klas wojskowych naszej szkoły uczestniczył w niecodziennej uroczystości. Była to pierwsza w kraju przysięga grupy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) w Białymstoku.

piątek, 19 maj 2017 08:00

Spotkanie ze stewardessą

Napisał

W dniu 19 maja 2017r. szkołę odwiedziła nasza absolwentka Pani Marika Kulisiewicz, stewardessa Polskich Linii Lotniczych (LOT).

Przygotowanie językowe.

W dniach 17-21 kwietnia Zespół Projektowy wspólnie z nauczycielami języka angielskiego, francuskiego i niemieckiego zorganizowali spotkania z nauczycielami biorącymi udział w projekcie „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w celu zbadania poziomu znajomości przez nich języków obcych.Na podstawie zaciągniętych informacji i przeprowadzonych rozmów w językach obcych dla naszych nauczycieli ustalono poziom zaawansowaniaprzygotowania językowego na poszczególne mobilności.

Spotkanie autorskie z poetą W. J. Mikulskim

Napisał

W środę 18 maja 2017 r. młodzież naszej szkoły, wraz z nauczycielkami Panią Grażyną Święcką i Panią Dorotą Mlonek, wzięła udział w niezwykłym spotkaniu z poezją i z jej twórcą, które odbywało się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowcu. Było to jedno z działań promujących czytelnictwo w ramach realizacji wymagań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

środa, 17 maj 2017 12:14

Lekcja historii Żołnierzy Wyklętych

Napisał

W sobotnie popołudnie 13 maja br. naszą szkołę odwiedził Pan Kajetan Rajski - redaktor naczelny kwartalnika "Wyklęci", autor dwóch tomów rozmów z dziećmi żołnierzy Podziemnego Państwa Polskiego pt. "Wilczęta", współpracownik redakcji i portali zajmujących się tematyką patriotyczną i katolicką. Inicjatorem spotkania był Pan Cezary Koziarski.

Dnia 16 marca 2017r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Miło jest nam poinformować, że Radziszewska Ola z II klasy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych została wyróżniona w/w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniu 15 maja 2017r. odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne w ramch projektu „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu”, na którym zapoznano i rozdano nauczycielom do podpisania po dwa egzemplarze umowy oraz „oświadczenie uczestnika projektu”. Po zapoznaniu się przez uczestników z warunkami umowy i ich podpisaniu, każdemu nauczycielowi zwrócono po jednym egzemplarzu umowy i po jednym zostawiono w szkole w dokumentacji projektu. Od nauczycieli zebrano „oświadczenie uczestnika projektu” w celu ich wysłania do Fundacji Systemu Rozwoju Edukacji.

W dniu 15 maja 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne, na którym zapoznano i rozdano nauczycielom do podpisania po dwa egzemplarze umowy oraz „oświadczenie uczestnika projektu”. Po zapoznaniu się przez uczestników z warunkami umowy i ich podpisaniu, każdemu nauczycielowi zwrócono po jednym egzemplarzu umowy i po jednym zostawiono w szkole w dokumentacji projektu. Od nauczycieli zebrano „oświadczenie uczestnika projektu” w celu ich wysłania do Fundacji Systemu Rozwoju Edukacji.

W dniach 4-7.05.2017r. uczniowie klas I, II i IV OSSP uczestniczyli w plenerze malarskim w Kazimierzu Dolnym. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele p. Barbara Pełszyk, p. Michał Selerowski, p. Bogdan Tarkowski i p. Łukasz Godlewski.

OGŁOSZENIE - Konkurs ze znajomości treści lektur zaplanowany w ramach programu „Życie wśród książek”

Napisał

Konkurs ze znajomości treści lektur zaplanowany w ramach programu „Życie wśród książek” odbędzie się w czwartek 8 czerwca 2017 r. o godzinie 12.30 w sali nr 37. Przypominamy tytuły zaproponowane do konkursu:

poniedziałek, 08 maj 2017 09:11

Inwestytura Orderu Św. Stanisława

Napisał

W dniu 7 maja 2017r w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie odbyło się niecodzienne wydarzenie, a mianowicie wręczenie Orderów Św. Stanisława osobom zasłużonym w działalności na rzecz innych ludzi – pomocy potrzebującym.

Zespól Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach konkursu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w ramach akcji „Mobilność uczniów i kadry sektora Szkolnictwa Zawodowego" otrzymał 132798 Euro na realizację staży i praktyk uczniów.

poniedziałek, 08 maj 2017 06:40

Egzamin Maturalny 2017.

Napisał

4 maja 132 tegorocznych naszych  maturzystów  przystąpiło  do pierwszego egzaminu maturalnego.

4 maja w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Trzeciego Maja. Z tej okazji społeczność szkolna zgromadziła się, aby wysłuchać części artystycznej ową rocznicę. Montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem wychowawców przygotowały klasy: I A technikum oraz I C liceum ogólnokształcącego. Przedstawiony w nim był zarys ówczesnej sytuacji w naszym kraju, twórcy konstytucji oraz powstanie reformy gwarantowane przez dokument. Wiadomości uzupełniły także recytacje utworów poetyckich.

sobota, 29 kwiecień 2017 15:23

Pożegnanie absolwentów

Napisał

24 kwietnia br. odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu. Tegoroczni maturzyści zebrali się, aby z rąk swoich wychowawców odebrać świadectwa ukończenia szkoły. Byli to uczniowie z trzech klas liceum ogólnokształcącego, jednej klasy technikum oraz jednej klasy uzupełniającego liceum ogólnokształcącego. Wśród absolwentów znaleźli się także uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

piątek, 28 kwiecień 2017 16:55

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Napisał

27 kwietnia 2017r. po raz kolejny odbył się „Dzień otwarty szkoły”.

Na uroczystość przybyło ponad 160 gimnazjalistów z Nura, Bogut, Sterdyni, Ceranowa, Klukowa, Mielnika, Grodziska, Glinnika oraz Ciechanowca.

czwartek, 27 kwiecień 2017 14:47

REGIONALNY KONKURS FRYZJERSKI „GWIAZDY HOLLYWOOD”

Napisał

W dniu 27.04.2017 r. odbyła się V edycja REGIONALNEGO KONKURSU FRYZJERSKIEGO inspirowanego hasłem „GWIAZDY HOLLYWOOD”, której organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.

czwartek, 27 kwiecień 2017 11:44

XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Napisał

25 kwietnia 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbył się diecezjalny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Uczniowie wielu szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej diecezji zmierzyło się z wiedzą dotyczącą  nadzwyczaj trudnych ksiąg Pisma Świętego: Księgi Daniela oraz Apokalipsą św. Jana. Naszą szkołę godnie reprezentowało aż 6 uczniów. Dwie uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia(V i VI miejsca):

Drużyna musztry paradnej naszej szkoły w raz z dyrektorem Eugeniuszem Świeckim, Panem Arkadiuszem Kendzierskim oraz Panem Arturem Bojarem w dniu 24.04.2017r. na zaproszenie ks. ppłk Tomasza Paronia uczestniczyła w uroczystości święta parafii wojskowej pw. Św. Jerzego w Białymstoku. W uroczystości wziął udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, władze miasta Białegostoku oraz wielu oficerów Wojska Polskiego.

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 15:07

Jarmark Świętego Wojciecha

Napisał

Dnia 23 kwietnia 2017r. w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka odbył się Jarmark Świętego Wojciecha, jest to lokalna impreza organizowana od blisko dwóch dekad, na przełomie kwietnia i maja.

czwartek, 20 kwiecień 2017 07:14

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Napisał

Sprawozdanie z wyborów Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w ZSOiZ odbyły się dnia 11.04.2017r. Do wyborów zgłosiło się 5 kandydatów: Kamila Cieśluk kl. Ia LO, Julia Gieros kl. Ib LO, Kamil Sołtruk kl. Ia TECH., Jakub Grzesiuk kl. Ic LO, Karolina Grudzień kl. Ib TECH.

W wyborach oddano 353 głosy, w tym 10 głosów nieważnych. Frekwencja wyniosła 75%.

Oto pełna lista kandydatów oraz liczba zebranych głosów:

  1. Kamila Cieśluk kl. Ia LO – 159 głosów
  2. Julia Gieros kl. Ib LO – 85 głosy
  3. Kamil Sołtruk kl. Ia TECH. – 41 głosów
  4. Jakub Grzesiuk kl. Ic LO – 32 głosy
  5. Karolina Grudzień kl. Ib TECH. – 26 głosów

Z dniem 12.04.2017r. powołany został Samorząd Uczniowski w składzie:

Przewodnicząca: Kamila Cieśluk

Zastępca: Julia Gieros

Skarbnik: Kamil Sołtruk

Członkowie: Jakub Grzesiuk

                 Karolina Grudzień

Przejęcie obowiązków nastąpi 28 kwietnia 2017r.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Uczniowie klasy II A liceum ogólnokształcącego: Szymon Kamiński, Szymon Kaczmarek, Mateusz Uszyński, postanowili wyjść poza granice monotematyczności prezentacji prac domowych i zdecydowali się wzbogacić lekcje historii swym własnym projektem, w którym możemy zobaczyć ich sposób postrzegania dziejów.

Z wielką przyjemnością informujemy, że dnia 06.04.2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbyła się III Konferencja metodyczno-szkoleniowa w ramach "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej" zorganizowana przez Pana Artura Szymoniaka. Na wstępie głos zabrał Dyrektor Eugeniusz Święcki, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości. Szkolenie poprowadził Pan Dariusz Jaworowski, koordynator Wojewódzkich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Spotkanie kierowane było nie tylko do nauczycieli wychowania fizycznego, lecz także do tych uczących innych przedmiotów oraz miłośników siatkówki. Wśród uczestników pojawiło się wielu nauczycieli z okolicznych szkół. Pierwsza, teoretyczna część szkolenia, poświęcona była psychologicznym aspektom radzenia sobie ze strachem - "Co tracimy, gdy się boimy?". Prowadzący wymienił siedem głównych strat powodowanych lękiem, uświadamiając gościom, co możemy stracić przez strach i negatywne myśli. Wszyscy obecni mieli doskonałą okazję nauczyć się radzenia sobie w sytuacjach stresujących, kiedy wydaje nam się, że cele, które sobie wyznaczyliśmy zaczynają nas przerastać. Po szkoleniu teoretycznym prowadzący i goście przenieśli się do hali sportowej, gdzie mogli uczestniczyć w jego części praktycznej. Polegała ona na przedstawieniu techniki, taktyki, profilaktyki zdrowotnej oraz przygotowania motorycznego w procesie nauczania gry w piłkę siatkową. Uczestnicy szkolenia mogli obserwować pokazowy trening naszych uczniów – reprezentacji dziewcząt i chłopców w siatkówce , podczas którego prowadzący prezentował różnorodne ćwiczenia oraz metody pracy z młodzieżą. Podkreślił, że zawodników należy szkolić od początku wszechstronnie i nauczać ich właściwych zachowań we wszystkich strefach na boisku, a każdy trening powinien być powiązany z sytuacjami, jakie mogą spotkać grającego podczas meczu.

Tego typu spotkania to niewątpliwie kopalnia niezwykle cennych wskazówek, które na pewno wielu nauczycielom pomogą w doskonaleniu swojej pracy. Żywimy nadzieję, że wiedza zdobyta na tego rodzaju szkoleniach pozwoli naszym nauczycielom na szlifowanie swoich umiejętności i przełoży się na sukcesy sportowe uczniów oraz upowszechnienie tej pięknej dyscypliny sportu. Warto także dodać, że tematy poruszone na tej konferencji okazały się na tyle uniwersalne, że skorzystali na niej nie tylko nauczyciele wychowania fizycznego.

Serdecznie dziękujemy organizatorowi szkolenia, Panu Arturowi Szymoniakowi, za zaangażowanie i czas poświęcony organizacji, prowadzącemu - Panu Dariuszowi Jaworowskiemu za przekazaną wiedzę. Pani Karolinie Wojtkowskiej, która wraz z uczniami zadbała o to, by goście mogli w przerwie poczęstować się kawą i pysznym ciastem z kuchni naszego internatu oraz nauczycielom wychowania fizycznego.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy i jeszcze wiele równie wartościowych konferencji mamy przed sobą.

 

Niezwyczajny romans w DKK – Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”

Napisał

      Romans uważany jest za gatunek o nikłej wartości literackiej. Czy słusznie? Wątki romansowe zawierają przecież arcydzieła literatury światowej, wystarczy wspomnieć „Romeo i Julię” Szekspira albo „Lalkę” Bolesława Prusa – dwie wybitne książki o miłości. Nie musimy się wstydzić czytania romansów, nawet tych mniej ambitnych, ponieważ ludzkie namiętności zawsze są ciekawym tematem sztuki.

poniedziałek, 10 kwiecień 2017 07:04

VI WOJEWÓDZKI TURNIEJ MATEMATYCZNY „SIGMA”

Napisał

5 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem odbył się VI Wojewódzki Turniej Matematyczny „Sigma”.

niedziela, 09 kwiecień 2017 10:22

II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego

Napisał

4 kwietnia 2017r. w siedzibie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Białymstoku odbyło się II Forum Klas Mundurowych Województwa Podlaskiego. Ideą forum jest stworzenie corocznej możliwości wymiany myśli i doświadczeń ze współpracy wojska, policji oraz straży granicznej ze szkołami. Wspomniana wymiana będzie prowadziła do usprawnienia współpracy i porządkowania kwestii formalnoprawnych.

czwartek, 06 kwiecień 2017 12:09

Akcja honorowego krwiodawstwa

Napisał

6 kwietnia 2017r. po raz kolejny młodzież naszej szkoły uczestniczyła w akcji honorowego krwiodawstwa. Ilość chętnych i zaangażowanych uczniów przerosła wszelkie oczekiwania nawet ekipy wyjazdowej dokonującej poboru krwi ponieważ zgłosiła się rekordowa liczba 69 osób!

środa, 05 kwiecień 2017 09:27

Egzamin dyplomowy kl. VI OSSP

Napisał

3 kwietnia 2017 r. odbył się drugi w historii naszej szkoły egzamin dyplomowy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Przystąpili do niego uczniowie kl. VI OSSP. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej, obejmującej wiedzę z zakresu historii sztuki oraz prezentacji prac wykonanych przez uczniów. Młodzież przygotowała różnorodne prace: książki, opakowania, grę planszową, kalendarz, plakat dydaktyczny czy prezentację architektury.

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Poezji

Napisał

Piątek 31 marca 2017 r. był dla naszej społeczności szkolnej dobrą okazją do spotkania z poezją i językiem polskim. Tego dnia gościliśmy bowiem Panią profesor Irenę Maryniakową, która w ciekawy sposób zaprezentowała nam temat gwarowej polszczyzny Ciechanowca i okolic. Pani profesor podała wiele ciekawych faktów związanych zarówno z językiem naszego regionu, jak też swoim bogatym w doświadczenia życiem. Pozwoliło to nam z pewnością w głębszy i bardziej świadomy sposób spojrzeć na duchowe dziedzictwo naszej małej ojczyzny.

28 marca 2017 r. odbył się IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS FANTAZJI FRYZJERSKIEJ "GEOMETRYCZNE EKSPLOZJE", zorganizowany przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Inspiracją tegorocznej edycji, w której należało stworzyć stylizację obejmującą fryzurę, makijaż i strój modelki były figury geometryczne. Naszą szkołę reprezentowały:

Spotkanie z Geraltem

Napisał

Literatura fantasy nie jest w Polsce szczególnie bogata, do nielicznych wyjątków znanych szerokiemu odbiorcy należy niezwykle popularna saga o Wiedźminie Geralcie pióra Andrzeja Sapkowskiego. Cykl ten podczas spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki 28 marca 2017 r. zaprezentowała Emilia Wołosińska uczennica kl. I b Technikum.

poniedziałek, 27 marzec 2017 07:02

Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży

Napisał

Klasy – I B Technikum oraz II C Liceum Ogólnokształcącego dnia 23.03.2017 r. wyruszyły na Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.

Dnia 25 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu odbył się XV Turniej Wiosenny szkół gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły w piłkę siatkową chłopców.

W dniu 22 marca na zaproszenie Zespołu Szkół Zawodowych nr.2 w Ostrołęce, uczennice klas fryzjerskich, naszej szkoły, wzięły udział w IX Międzyszkolnym Festiwalu Fryzjerstwa Artystycznego. Konkurs zorganizowany został z myślą o uczniach szkół o profilu fryzjerskim, którzy chcieli zaprezentować swój talent i pomysł na wykreowanie nowatorskiej stylizacji modelki.

Dnia 16 marca 2017r. (tj. czwartek) o godz. 8.00 odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.

poniedziałek, 20 marzec 2017 09:30

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny INFOSUKCES

Napisał

17 marca 2017r. w Łodzi odbył się II i III etap Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „INFOSUKCES” organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.

18 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu odbył się XV Turniej Wiosenny szkół gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły w piłkę siatkową dziewcząt. Wzięły w nim udział udział cztery drużyny z gimnazjów w Ciechanowcu, Dziadkowicach, Perlejewie i Szepietowie.

15 marca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku odbył się etap wojewódzki IV edycji Olimpiady Solidarności.

piątek, 17 marzec 2017 10:05

Wyjazd wychowanków Internatu do Buffo

Napisał

Dnia 14 marca 2017 roku wychowankowie Internatu mieli okazję pojechać do Warszawy, do Teatru Buffo na spektakl „Hity Buffo”.

piątek, 17 marzec 2017 08:16

Sukcesy na konkursach recytatorskich

Napisał

Dnia 15 marca 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbył się XV Powiatowy Konkurs Recytatorski Gimnazjalistów oraz eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

1 marca 2017 r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory", którego organizatorami są Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze. Wzięło w nim udział 4 uczniów naszej szkoły:

Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Poezji

Napisał
 
 
31 marca 2017 r. o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie z twórczością poetów pochodzących z naszego regionu: Eugenii Wilbik, Franciszka Kobryńczuka, Ludwika Jankowskiego i ks. Wincentego Marczuka.
sobota, 11 marzec 2017 08:02

Integracyjny zjazd studentów PWSOŚ w Radomiu

Napisał

11 marca odbył się integracyjny zjazd studentów (zamiejscowych) PWSOŚ w Radomiu. Oprócz grupy z Ciechanowca udział wzięli studenci z Sosnowca i Radomia. Była to wspaniała okazja  do zapoznania się z uczelnią, profesorami jak też podzielenia się wrażeniami po pierwszym semestrze studiów. Dodatkowo studenci uczestniczyli w programowych wykładach z chemii oraz materiałoznawstwa.

Wspólny obiad w pobliskiej restauracji zakończył bardzo intensywnie spędzony dzień.

środa, 08 marzec 2017 09:03

"Nieznajomość prawa szkodzi"

Napisał

Pod takim hasłem, w środę, 8 marca 2017 roku, pan dzielnicowy asp. szt. Grzegorz Zgiet i specjalista do spraw prewencji pani Bożena Bucińska z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem spotkali się z młodzieżą zamieszkującą w Internacie na czas nauki szkolnej.

środa, 08 marzec 2017 08:55

8 marca – Dzień Kobiet w Internacie

Napisał

"A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta ..."

wtorek, 07 marzec 2017 10:38

Wyjazd na obóz wojskowy

Napisał

W dniach 3-5 marca 2017r. uczniowie z klas Ic i IIc brali udział w obozie dla klas wojskowych w Ostrowie Mazowieckiej.

wtorek, 07 marzec 2017 06:48

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Napisał

W dniach 2-3 marca 2017 r. odbyła się Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Przebiegała ono pod hasłem roku duszpasterskiego w Kościele: „Idźcie i głoście”.

niedziela, 05 marzec 2017 10:23

XLVIII Olimpiada Języka Rosyjskiego

Napisał

W eliminacjach szkolnych XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego 2.12.2016 r. brało udział 6 uczniów naszego liceum.

Dnia 01.03.2017r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie odbył się ostatni turniej piłki siatkowej chłopców w ramach II ligi Licealiady wojewódzkiej.

Egzotyczna podróż literacko-filmowa

Napisał

21 lutego w Dyskusyjnym Klubie Książki Jakub Wakuluk opowiadał o swojej podróży do Nowej Zelandii i zwiedzaniu miejsc związanych ze słynną trylogią „Władca Pierścieni” . Oto relacja Kuby.

poniedziałek, 27 luty 2017 09:13

Wręczenie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego

Napisane przez
20 lutego 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego przyznanych uczniom szkół prowadzonych przez Powiat Wysokomazowiecki, którzy w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 osiągnęli wysokie wyniki w nauce.

Dnia 22 lutego nasi młodzi artyści z kl. V OSSP wzięli udział w szkolnym przeglądzie prac plastycznych, będącym jednocześnie I etapem XII  Ogólnopolskiego Przeglądu Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu północno—wschodniego.

piątek, 24 luty 2017 07:25

Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

Napisał

W czwartek 23 lutego 2017 odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowo-walentynkowa. Miejscem zabawy była pięknie udekorowana sala gimnastyczna. Dekorację wykonała klasa Ib Technikum pod opieką Pani Sylwii Grzymały. Dyskoteka zaczęła się o godzinie 18:00 i trwała do 22:00. Przez cały czas trwania imprezy dyżur pełnili nauczyciele. Samorząd Uczniowski zadbał o dobrą muzykę, przy której tłumnie przybyła młodzież bawiła się doskonale.

W piątek, 17 lutego 2017r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Bielsku Podlaskim odbył   się   turniej w ramach rozgrywek II ligi siatkówki chłopców w Licealiadzie wojewódzkiej z udziałem czterech szkół ponadgimnazjalnych.   

Rozpoczynamy realizację projektu Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Napisał

Rozpoczynamy realizację projektu Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie najlepszych szkół w regionie. W rankingu najlepszych szkół znalazły się 43 spośród tysiąca placówek z województwa podlaskiego. Nasza szkoła została sklasyfikowana na 7 miejscu pod względem najlepszych Techników w województwie podlaskim.

18 lutego br. odbyła się konferencja „Tworzenie i funkcjonowanie Wojsk Obrony Terytorialnej”, zorganizowana przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Bielsku Podlaskim we współpracy z naszą szkołą. Spotkanie, które było skierowane do wszystkich zainteresowanych służbą w nowej formacji wojskowej, rozpoczął Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki. Powitał on przybyłych gości, a w szczególności: Pana Burmistrza Mirosława Reczkę, Pana mjr. Michała Mazurczyka i Pana mjr. Mieczysława Ciszaka.

Nowe środki finansowe na zaopatrzenie szkolnej biblioteki.

Napisał

Miło nam poinformować, że biblioteka ZSOiZ w Ciechanowcu w ramach wsparcia finansowego Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzyma 15 000 zł na zakup „nowości wydawniczych” znajdujących się w aktualnej ofercie księgarskiej.

Życie wśród książek

Napisał

16 maja (wtorek) 2017 r. w ramach programu „Życie wśród książek” odbędzie się konkurs ze znajomości następujących książek:

Dnia 14 lutego 2017r. w VII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, odbył się IV Międzyszkolny konkurs piosenki pt: „Miłość niejedno ma imię”.

W dniach 13 – 14lutego 2017 r. w Olsztynie uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu wzięli udział w drugim etapie XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej - sekcja Historia Sztuki. Do etapu okręgowego w składa którego wchodzą dwa województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie, dostało się tylko 17 uczniów, w tym aż 4 z naszej placówki: Emilia Jabłońska i Marta Pełszyk z klasy VI OSSP, Jakub Wakuluk z klasy V oraz Natalia Ziółkowska z klasy IV.

środa, 15 luty 2017 06:41

DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

Napisał

14 lutego 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią.

W związku z przypadającym 21 lutego Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego w Polsce organizowane są liczne kampanie społeczne mające na celu podnoszenie świadomości językowej Polaków i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę.

piątek, 10 luty 2017 17:05

Kolejne fundusze unijne dla naszej szkoły

Napisał

 znaczki rozwijamy skrzydla

 

 

Rozwijamy skrzydła

Po przeprowadzeniu rekrutacji i ułożeniu listy uczestników na poszczególne kursy zostało przeprowadzono dla wszystkich zakwalifikowanych nauczycieli w dnu 9 lutego spotkanie organizacyjne w celu ustalenia nowych terminów mobilności i warunków odbywania szkoleń. Kierownik projektu przedstawił uczestnikom możliwe terminy szkoleń ustalone z dyrektorami instytucji partnerskich. W wyniku wspólnych namów uczestników projektu z Zespołem Projektowym ustalone zostały terminy wszystkich szkoleń i sposób ich organizacji.

W dniach 28 i 29 stycznia 2017 r. w siedzibie ZSOiZ w Ciechanowcu odbył się II etap X Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH".

środa, 25 styczeń 2017 10:55

„LIGOWY TYDZIEŃ" w ZSOiZ

Napisane przez

Tydzień kończący pierwszy semestr nauki przebiegał w naszej szkole nie tylko w rytmie poprawiania ocen ale także pod znakiem rozgrywek sportowych. Tak się złożyło, że byliśmy gospodarzami wojewódzkich rozgrywek ligowych:

W pierwszy dzień ferii zimowych, na uczniów należących do szkolnego chóru czekała wspaniała atrakcja, będąca nagrodą za udział młodzieży w wielu występach artystycznych. Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki zorganizował wycieczkę do warszawskiego teatru muzycznego Studio Buffo na spektakl pt. „Hity Buffo”.

poniedziałek, 23 styczeń 2017 11:26

Bal studniówkowy 2017

Napisał

21 stycznia 2017 r., w znajdującej się w Ciechanowcu sali bankietowej Państwa Szczęsnych, odbył się bal studniówkowy trzech klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego, klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i jednej klasy Technikum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu.

W dniu 20 stycznia 2017r. odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej w celu przekazania informacji o realizacji w naszej szkole projektu „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystkich nauczycieli zapoznano z założeniami projektu, harmonogramem realizacji oraz „Regulaminem uczestnictwa i rekrutacji” w projekcie. Nauczycielom, którzy postanowili przystąpić do uczestnictwa w projekcie zostały rozdane Formularze Zgłoszeniowe, które dostępne są również na stronie internetowej szkoły w zakładce projektu „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu”.

MALTA3

 1.   REGULAMIN UCZESTNICTWA I REKRUTACJI         pobierz   
           
 2.    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY    pobierz  
           
           

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu informuje, że z dniem 20 stycznia 2017 roku rozpoczęła się rekrutacja uczestników projektu „Atrakcyjni na europejskim rynku pracy” w ramach Erasmus+ w sektorze szkolnictwa zawodowego - w zawodzie kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Wsiąść do pociągu byle jakiego, czyli skąd się bierze opowieść…

Napisał

 

 

Każdy, kto kiedykolwiek podróżował pociągiem doznawał zapewne dwóch odmiennych wrażeń zmysłowych – monotonii stukotania kół i ulotności obrazów za oknem. Sposobem na pokonanie zarówno nudy, jak i natłoku fragmentarycznych bodźców może być wymyślanie historii. Tworzenie opowieści to ulubione zajęcie dojeżdżającej do pracy podmiejską kolejką Rachel, bohaterki „Dziewczyny z pociągu” – bestselerowego thrillera Pauli Hawkins.

piątek, 13 styczeń 2017 13:35

CHOINKA SZKOLNA

Napisał

12 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się choinka szkolna.Na co dzień szkoła to miejsce, w którym króluje duch nauki.

środa, 11 styczeń 2017 07:55

Ranking szkół 2017 Perspektywy

Napisał

Już po raz 19. magazyn "Perspektywy" przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Oceniano najlepsze w Polsce licea i technika.

poniedziałek, 09 styczeń 2017 17:20

GÓRA GROSZA

Napisał

Na początku grudnia w naszej szkole została przeprowadzona akcja "GÓRA GROSZA", której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Boże Narodzenie to święta, które dla każdego z nas są bardzo piękne i ważne. Towarzyszy im roziskrzona choinka, prezenty, ciche melodie kolęd…

czwartek, 22 grudzień 2016 06:50

Szkolne spotkanie wigilijne

Napisał

22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Rozpoczął je Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, który życzył wszystkim zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. Następnie przed zebranymi wystąpił nasz chór, który zaprezentował specjalny program słowno-muzyczny, związany ze zbliżającymi się świętami.

17 grudnia w ramach cyklicznego programu szkolenia organizacji proobronnych, po raz kolejny w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim szkolili się członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec", do którego należą uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

wtorek, 20 grudzień 2016 07:34

Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”

Napisał

Z radością informujemy, że uczniowie naszego liceum   Karol Nadolny, Krzysztof Radziszewski  z   klasy III B LO awansowali do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady o „Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu matematyka.

Serdecznie gratulujemy.

poniedziałek, 19 grudzień 2016 09:06

Przedświąteczna wywiadówka

Napisał

16 grudnia odbyło się drugie w tym semestrze spotkanie z rodzicami i opiekunami naszych uczniów. Wywiadówka rozpoczęła się tradycyjnie od części ogólnej, którą poprowadził Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki.

sobota, 17 grudzień 2016 12:50

Żyj zdrowo i wygrywaj

Napisał

W dniu 15 grudnia trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w rejonowym etapie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

 

 

 

 

Dnia 15 grudnia 2016 r. nasz szkolny chór miał wielki zaszczyt wystąpić przed zacną publicznością zgromadzoną w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie  podczas przedświątecznego spotkania  biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa z dyrektorami  szkół  i placówek oświatowych z terenu województwa podlaskiego.

Dlaczego i jak czytamy?

Napisał

 

 

Na to pytanie pewnie każdy czytelnik odpowiedziałby nieco inaczej, niemniej jednak istnieją uniwersalne powody sięgania po książki, a także podobne strategie czytelnicze. O celach i sposobach czytania rozmawialiśmy podczas dwóch spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowanych 29 listopada i 13 grudnia 2016 roku.

czwartek, 15 grudzień 2016 06:38

Troje stypendystów Prezesa Rady Ministrów

Napisał

14 grudnia br. w VIII Liceum  Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego.

Są już nowe książki…

Napisał

Wszystkich czytelników informujemy iż można już wypożyczyć książki zakupione do biblioteki szkolnej, które zostały zaproponowane przez czytelników w ramach akcji czytelniczej „Książkowa lista przebojów.

 

piątek, 09 grudzień 2016 06:41

Nasza uczennica najlepszą fryzjerką!

Napisał

6 grudnia br. w Zespole Szkół nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej odbył się Konkurs Fryzjerski pt. ,,Kobieta Żywioł’’. Miło nam poinformować, że Barbara Zalewska z III kl. Technikum usług fryzjerskich zdobyła na nim I miejsce, zaś Kinga Kryńska z kl. II Technikum usług fryzjerskich wyróżnienie. Zadaniem uczestników było wykonania w czasie 90 minut fryzury zgodnej z tematem oraz przygotowanie ogólnej charakteryzacji modelki. Ocenie jury podlegały efekt końcowy fryzury oraz pełna stylizacja.

1 grudnia 2016 r. odbył się Regionalny Konkursu Fryzjerski „GLAMOUR LOOK – UPIĘCIA, WARKOCZE, PLECIONKI” zorganizowany przez I Technikum Poligraficzno-Usługowe w Wyszkowie.

Wyniki głosowania na najlepsza fraszkę

Napisał

W wyniku głosowania najlepszą liczbę głosów otrzymała fraszka Izabeli Paplińskiej z klasy II Technikum – „Czytaj i myśl” – 17 głosów

sobota, 03 grudzień 2016 09:49

WARSZTATY Z ZAKRESU WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

Napisał

1 grudnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach i warsztatach  prowadzonych   przez: studentów i pracowników  Szkoły Wyższej Psychologii  Społecznej w Warszawie. Celem warsztatów było m.in.  zapoznanie uczniów szkół średnich z praktyczną wiedzą psychologiczną, przydatną w codziennym  życiu,   zdobycie umiejętności nieodzownych w planowaniu kariery zawodowej. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas trzecich i drugich. Z każdą grupą  zrealizowano jeden bądź dwa    z poniżej wymienionych tematów:

Miło nam poinformować, że w naszej szkole będzie realizowany kolejny projekt. W dniu dzisiejszym - 02.12.2016r. – Pan Dyrektor Eugeniusz Świecki podpisał w Warszawie umowę na realizację projektu. Tym razem nosi on nazwę: „Międzynarodowe horyzonty dydaktyczne w ZSOiZ w Ciechanowcu” i wiąże się z programem realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczególnie radosny jest fakt, iż udało się nam uzyskać bardzo wysokie,  bo wynoszące aż 504 993, 65 zł dofinansowanie.

wtorek, 29 listopad 2016 07:39

POMÓŻ DANIELOWI ZOBACZYĆ ŚWIAT

Napisał

Samorząd Uczniowski włączył się w akcję "Szkoło Pomóż i Ty", której organizatorem jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty. Akcja miała na celu pomóc podopiecznym Fundacji - w tym roku 19-letniemu Danielowi Czerniakowi, który od 7-go miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe objawiające się niedowładem czterokończynowym oraz padaczką lekoodporną.

sobota, 26 listopad 2016 08:24

Dni profilaktyki

Napisał

W związku z realizacją projektu "Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych" pracownik Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem spotkał się w dniach 24 listopada i 6 grudnia z młodzieżą klas pierwszych i drugich naszej szkoły.

piątek, 25 listopad 2016 09:17

Andrzejki 2016

Napisał

24 listopada uczniowie klasy II technikum i II ZSZ pod kierunkiem Pani Elżbiety Sikoń, Pani Karoliny Faszczewskiej i Pani Doroty Mlonek przygotowali wieczór zabaw andrzejkowych.

Weź udział w głosowaniu...

Napisał

Gitarrra siema!

Czy wiecie młodzi ludzie, że macie obok siebie poetów?

wtorek, 22 listopad 2016 13:11

Zajęcia o profilu wojskowym

Napisał

Uczniowie naszych klas o profilu wojskowo-sportowym  nie mają zbyt wiele czasu na nudę. Program, który realizują jest bowiem bardzo bogaty i pełen różnorodnych zajęć.  Młodzież, pod kierunkiem Pana Daniela Pieczychlebka ze współpracującego z naszą szkołą Związku Strzeleckiego "Strzelec" bierze udział w zajęciach o tematyce wojskowej.

W dniu 19 listopada 2016 r. w kopalni Mysłowice – Wesoła odbył się XXIV Jubileusz utworzenia Związku Zawodowego „ Solidarność ”  - Wesoła. Podczas uroczystości za zasługi w rozwój Rzeczypospolitej Polskiej i wychowanie w patriotycznie – górnikom i innym osobom zostały wręczone honorowe szpady górnicze.
W gronie kilkudziesięciu uhonorowanych osób znalazł się nasz dyrektor Pan Eugeniusz Święcki. Wniosek do kapituły dla dyrektora złożyła Fundacja „Skarby Narodu’ z siedzibą w Warszawie.

poniedziałek, 21 listopad 2016 11:13

Wycieczka klas I A, I B i IV OSSP do Warszawy

Napisał

Zima za pasem, dwa miesiące nowego roku szkolnego minęły wszystkim niepostrzeżenie. Z racji tego klasy  I A i I B w energetycznym połączeniu z  bardziej doświadczonymi kolegami z klasy IV OSSP postanowiły spowolnić choć trochę czas przemykający przez palce.

15 listopada 2016 roku, uczniowie  naszej szkoły wzięli udział  X  Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska – to my”, który odbył się w  III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży.

10 listopada 2016 roku  zespół wokalny w składzie: Weronika Binaś, Klaudia Kraszewska, Emilia Kordulska, Dominika Bogucka, Szymon Kaczmarek, Dawid Koc,   reprezentował naszą szkołę na Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.   Nasi szkolni artyści  zaśpiewali  piękną, patriotyczną  pieśń pt. „Póki Polska żyje w nas”.  Zespołowi akompaniował Kewin Niewiarowski, który przygotował autorską aranżację wykonywanego utworu. Uczniów do występu przygotowała Pani Monika Ilczuk.

Dnia 15.11.2016r. na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbył się II TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH w FUTSALO PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. W rozgrywkach wzięło udział cztery gimnazja z następujących miejscowości : Nur, Klukowo, Perlejewo i Ciechanowiec. Grano systemem: każdy z każdym.

Autoprezentacja – pierwszy krok do sukcesu. Spotkanie uczniów kl. II ZSZ ze szkolnym doradcą zawodowym

Napisał

      14 listopada 2016 roku uczniowie klasy II ZSZ wraz z wychowawczynią – Panią Dorotą Mlonek zorganizowali spotkanie ze szkolnym doradcą zawodowym – Panem Wojciechem Cieszkowskim. Doskonale wiadomo, że znalezienia dobrej pracy nie zależy wyłącznie od wiedzy czy umiejętności kandydata, równie ważne  są zdolności efektownego i przekonującego prezentowania własnych atutów, dlatego głównym celem spotkania było poznanie przez młodzież różnorodnych technik autoprezentacji.

Podsumowanie szkolnego konkursu „Książkowa lista przebojów”

Napisał

          Przedstawiamy ponad sto propozycji tytułów, które polecają uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. W tym roku, oprócz książek należących do literatury pięknej (beletrystyki), na naszej liście pojawiły się też książki  z zakresu historii, literatury faktu, religii, psychologii, sportu, a nawet wędkarstwa. Zdecydowaliśmy się więc uporządkować listę pod względem tematycznym, chociaż niektóre polecone przez was książki mają tak złożoną problematykę, że trudno jest je jednoznacznie przypisać do określonej kategorii.

11 listopada br. w Augustowie odbyły się wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Nie zabrakło na nich także delegacji z naszej szkoły. Godnie reprezentowała nas bowiem grupa uczniów z klas wojskowych.

poniedziałek, 14 listopad 2016 08:53

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Napisał

11 listopada w Ciechanowcu odbyły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wzięła w nich udział także delegacja naszej szkoły. Poczet sztandarowy oraz grupa uczniów z klas wojskowych godnie reprezentowali nas podczas tej pięknej i ważnej uroczystości.

poniedziałek, 14 listopad 2016 08:43

Kwesta na rzecz Fundacji „Skarby Narodu”

Napisał

11 listopada 2016 r. 7 uczniów klas z klas IIIc i IIc  wzięło udział w kweście, której celem było wsparcie działań Fundacji „Skarby Narodu”.

Dla każdego Polaka 11 listopada to dzień szczególny. Rocznica odzyskania niepodległości jest okazją do wspominania tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, walczyli i cierpieli za nią oraz pracowali dla jej dobra. To także moment, który skłania do refleksji nad tym, jakie zadania i obowiązki wobec Polski spoczywają na każdym z nas.

W dniu 06.11.2016r. młodzież naszych klas wojskowo-sportowych uczestniczyła w ćwiczeniach członków organizacji proobronnych.

      4 listopada 2016 r., w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie klas I i III ZSZ oraz III Technikum uczestniczyli w prelekcji  Pana Norberta Tomaszewskiego, badacza lokalnej historii, popularyzatora ciechanowieckiej kultury, autora książki „Historia Ciechanowca”. Spotkanie zorganizował wychowawca kl. III ZSZ – Pan Artur Szymoniak.

Nasza szkoła otrzymała 168640 euro dofinansowanie na organizację staży dla 46 uczniów i 6 nauczycieli w ramach projektu „ATRAKCYJNI NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY”z projektów Erazmus+.

wtorek, 01 listopad 2016 07:02

Międzynarodowe targi Warsaw Gastro show

Napisał

W dniu 27.10.2016 uczniowie klasy I, II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych  mieli okazję uczestniczyć w Międzynarodowych targach Warsaw Gastro show organizowanych przez Ptak Warsaw Expo. Jest to nowa inicjatywa targowa, dedykowana dla branży spożywczej, gastronomicznej oraz hotelarskiej, której celem jest stworzenie największej w Polsce areny prezentującej oferty producentów i dystrybutorów sprzętu oraz wyposażenia dedykowanego sektorowi HoReCa.  

21.10.2016 roku młodzież Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych miała okazję uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home Expo 2016.

Dnia 26 października 2016r. w hali sportowej  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i  Zawodowych   w Ciechanowcu odbył  się   III  Jesienny   Turniej    Siatkówki  Chłopców   „GRAMY FAIR”  o  Puchar    Dyrektora   ZSO i Z  z  udziałem  trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu wysokomazowieckiego. Turniej   rozegrano   systemem  „każdy  z  każdym”  do  dwóch  wygranych  meczów sędziowanych przez  opiekunów zespołów. Po zaciętej i długiej rywalizacji  ustalono kolejność miejsc.

czwartek, 27 październik 2016 09:40

Pamiętamy

Napisał

27 października b.r. uczniowie klasy III OSSP: Łukasz Kordupel, Hubert Mularczuk, Dawid Popławski i Patryk Szyller pod opieką wychowawczyni Pani Grażyny Boguszewskiej wykonali prace porządkowe przy pomniku zwanym w miejscowej tradycji ,,Otwartą Księgą”. Mieszkańcy Ciechanowca ofiarowali go wszystkim bohaterom walczącym o wolność Polski. Po zakończonej pracy przy zapalonym zniczu – symbolu pamięci – została odmówiona tradycyjna modlitwa za zmarłych.

środa, 26 październik 2016 09:13

„Mistrz pięknego czytania”

Napisał

Dnia 25.10.2016 roku w Internacie odbył się konkurs „Mistrz pięknego czytania”. Spośród wychowanków wzięło w nim udział 17 uczniów lubiących czytać książki o różnej tematyce oraz mających odwagę zaprezentować się publicznie.

„Niektóre obrazki bardziej chwytają za serce, niż sama fabuła” , czyli o mangach raz jeszcze

Napisał

Mangi  - swoiste połączenie obrazu i słowa to zjawisko nie tylko kulturowe, lecz także kultowe. Chociaż ich ojczyzną jest egzotyczna Japonia, od wielu lat podbijają serca młodych Europejczyków, są dla nich źródłem inspiracji estetycznych – wpływają na modę, a nawet kreują ideał piękna.

wtorek, 25 październik 2016 08:55

Obóz szkoleniowy w Zakopanem

Napisane przez

W dniach 17-21.10.2016 r.  młodzież z klas I i II LO o profilu wojskowo-sportowym uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Zakopanem. Miejscem zakwaterowania naszych pododdziałów był zaprzyjaźniony z naszą szkołą pensjonat „Świerk”, usytuowany w samym centrum Zakopanego.

15 października br. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego. Nasza współpraca z Wyższą Szkołą Ochrony Środowiska w Radomiu zaowocowała bowiem rekrutacją do zamiejscowej grupy  27 studentów na kierunek  Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.

18 października gościliśmy u siebie policjantów i pracowników Wydziału Prewencji Powiatowej Komendy Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

wtorek, 18 październik 2016 07:06

Otrzęsiny

Napisane przez

To już kolejny raz, kiedy uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Mowa oczywiście o tradycyjnych „otrzęsinach”, które odbyły się 10 października.

Niezwykle miło nam poinformować, iż tegoroczną Stypendystką Prezesa Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu została Weronika Bachorek z kl. IV OSSP. Podczas akademii związanej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej  wręczenia stypendium dokonała Pani Helena Dołęgowska – Prezes Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu. 

piątek, 14 październik 2016 08:42

POLSKO-GRUZIŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Napisał

Tak niedawno, w nocy z 15 na 16 września, pożegnaliśmy Gruzję i gruzińską młodzież z opiekunami na lotnisku w Kutaisi, kończąc pierwszą część wspaniałego projektu polsko-gruzińskiej wymiany szkolnej.

13 października okazją do uroczystego spotkania było jedno z największych szkolnych świąt - Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystościach oprócz nauczycieli, obsługi i uczniów naszej szkoły wzięli także udział zaproszeni goście: Pani Jolanta Kadłubowska – Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem, Pani Helena Dołęgowska – Prezes Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu, ks. Dziekan Tadeusz Kryński, emerytowani dyrektorowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów.

czwartek, 13 październik 2016 06:17

Spotkanie w ramach polsko-gruzińskiej wymiany młodzieży

Napisał

10 października w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie. Społeczność szkolna miała okazję spotkać się z przebywającymi u nas obecnie koleżankami
i kolegami z Gruzji. W ramach realizowanej obecnie wymiany młodzieży gościmy właśnie 20-osobową grupę młodzieży i 4 nauczycieli ze szkoły w Kushuri.

środa, 12 październik 2016 10:44

III B LO na Lubelszczyźnie

Napisał

W dniach 05-07.10. uczniowie klasy III B LO wyjechali na wycieczkę na Lubelszczyznę wraz z opiekunami Panem Wiesławem Susołem - wychowawcą klasy IIIB oraz Panem Bogdanem Olszewskim.

środa, 12 październik 2016 10:32

Wywiadówka

Napisane przez

9 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami. Rozpoczęło się ono od części ogólnej, którą poprowadził Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki.

środa, 12 październik 2016 08:51

Wycieczka klas II i III OSSP do Warszawy

Napisane przez

7.09.2016 r. nasza klasa II OSSP wybrała się na klasową wycieczkę do Warszawy. Wspólnie z nami w wyjeździe uczestniczyła też klasa III OSSP. Towarzyszyły nam również wychowawczynie: Pani Cecylia Szmurło, Pani Grażyna Boguszewska oraz Pani Małgorzata Galimska.

środa, 12 październik 2016 07:08

Występ artystyczny w Żebrach Laskowcu

Napisał

6 października  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Natura” zorganizowało  obchody dziesięciolecia Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kozarzy. Wydarzenie to miało miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Żebrach Laskowcu.  

Tegoroczne Otrzęsiny wychowanków z klas pierwszych odbyły się 05.10.2016 r. Zanim nowo przybyli do internatu uczniowie stali się jego pełnoprawnymi mieszkańcami, musieli udowodnić, że są odważni, mężni, uczciwi oraz sprawiedliwi. Swoisty obrzęd przejścia w formie konkursowej został przygotowany przez starszych wychowanków.

czwartek, 29 wrzesień 2016 11:12

Wycieczka do Muzeum Rolnictwa

Napisał

Dnia 26.09.2016r. wychowankowie Internatu z klas pierwszych wraz z wychowawcami Barbarą Jóźwiak i Elżbietą Bryc odwiedzili Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka.

24 września, 15 uczniów należących do szkolnego chóru, wzięło udział w nagraniach 5 odcinka programu „Hit Hit Hura!” w TVP.  Niestety  nie było nam dane wystąpić na scenie.  Byliśmy na planie jedynie w charakterze publiczności  i z  wielkim zapałem  wspieraliśmy młodych artystów śpiewających w programie.

środa, 28 wrzesień 2016 05:53

Spotkanie z muzyką

Napisane przez

Wtorek 28 września br. uczniowie naszej szkoły zapamiętają jako dzień pełen muzyki. Stało się to za sprawą dwóch koncertów. Na pierwszy z nich złożyły się ciekawe, tradycyjne interpretacje utworów z epoki baroku.

czwartek, 22 wrzesień 2016 05:51

Ognisko integracyjne klas I-III OSSP

Napisał

20 września 2016 roku na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbyło się ognisko integracyjne, w którym uczestniczyły klasy I-III OSSP pod opieką swoich wychowawców: Pana Łukasza Godlewskiego oraz Pań Cecylii Szmurło i Grażyny Boguszewskiej.

środa, 21 wrzesień 2016 10:42

Wycieczka klasy II B w Tatry i Pieniny

Napisane przez

Górskie wędrówki, słońce, wszechobecna zieleń, błękit nieba – tak można podsumować wyjazd klasy IIB w Tatry i Pieniny. Przez cały czas towarzyszyła nam wspaniała pogoda, która wyostrzyła piękno i bajkową atmosferę naszych gór…

wtorek, 20 wrzesień 2016 05:44

„Jesień w polu i Zagrodzie”

Napisane przez

Dnia 18.09.2016 w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbyła się impreza plenerowa  z cyklu „Jesień w polu i Zagrodzie”.

poniedziałek, 19 wrzesień 2016 08:59

GORGEOUS GEORGIA. POLSKO-GRUZIŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Napisane przez

GORGEOUS GEORGIA. POLSKO-GRUZIŃSKA WYMIANA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

 

       W dniach 8-16 września br. 21 uczniów naszej szkoły wraz z trojgiem nauczycieli przeżyło wspaniałą przygodę uczestnicząc w projekcie „Polsko-Gruzińska wymiana młodzieży” finansowanym przez polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej.

poniedziałek, 19 wrzesień 2016 06:04

XVI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Sybiru

Napisał

Po raz pierwszy młodzież z naszej szkoły wzięła udział w XVI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Sybiru w Białymstoku. W marszu szło kilkanaście tysięcy osób,  Sybiracy i ich rodziny, ale przede wszystkim młodzież szkolna, która przybyła z całej Polski.

poniedziałek, 19 wrzesień 2016 05:45

Plener Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych

Napisał

W dniach 6–9 września 2016 r. klasy III, V i VI OSSP wyjechały na swój kolejny plener plastyczny. Tym razem nasi uczniowie gościli na Lubelszczyźnie – regionie o bogatych walorach krajobrazowych i kulturalnych. Kierownikiem pleneru był Pan Michał Selerowski, młodzieżą opiekowały się też Pani Barbara Pełszyk i Pani Dorota Mlonek.

14 września br.  młodzież klas wojskowych naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Święta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki połączone z odsłonięciem miejsca pamięci mjr. Konstantego Mikołaja Radziwiłła.

niedziela, 11 wrzesień 2016 10:01

Uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy

Napisał

4 września 2016r.  delegacja klasy II c ( wojskowo-sportowej) wraz z wychowawcą uczestniczyła w uroczystej  mszy odbywającej się  na ciechanowieckim cmentarzu. Msza zorganizowana  poświęcona była zmarłym.
Nasi uczniowie ubrani w klasowe mundury wojskowe złożyli hołd żołnierzom Armii Krajowej, poległym w 1943 roku oraz  zapalili znicze.  
W.K.Cieszkowski

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła uczestniczy w bardzo ciekawym przedsięwzięciu. Realizowane jest ono dzięki wsparciu i współpracy Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach projektu już 7 września br. grupa 21 uczniów i 3 opiekunów wyrusza do zaprzyjaźnionej szkoły w Kushuri w Gruzji.

W niedzielę – 4 września 2016 roku powiat wysokomazowiecki świętował swoje 150-lecie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez biskupa łomżyńskiego Janusz Stepnowskiego. Powiat wysokomazowiecki jest naszą „małą ojczyzną”, zatem na uroczystościach poświęconych jubileuszowi jego 150-lecia, nie mogło zabraknąć dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

poniedziałek, 05 wrzesień 2016 06:34

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

Napisał

1 września, po dwumiesięcznej, wakacyjnej przerwie przyszedł czas na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość zapoczątkowało tradycyjnie przejście pocztu sztandarowego, uczniów i grona pedagogicznego do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Zebrani wzięli udział we Mszy Świętej, którą odprawił  ks. Wojciech Piotrowski. W swym kazaniu zwrócił on uwagę na potrzebę posiadania silnego systemu wartości oraz konieczność pracy, która z pewnością w przyszłości obficie zaowocuje. Do zgromadzonych, z pełnymi ciepła i serdeczności słowami zwrócił się także ks. Dziekan Tadeusz Kryński.  

czwartek, 01 wrzesień 2016 06:58

Jacek Koc - witam nowe koleżanki i nowych kolegów...

Napisał

Witam serdecznie wszystkich zaglądających na naszą stronę. Każdy doskonale pamięta jak jeszcze dwa miesiące temu podczas ostatniego apelu żegnaliśmy się ze szkołą, a tu proszę, kilka imprez, wypadów na plażę i wycieczek krajoznawczych i znowu zapomniany budzik będzie przypominał o obowiązkach szkolnych. Jednak nie martwcie się, na koniec roku za wkład w naukę czekają atrakcyjne nagrody.

wtorek, 30 sierpień 2016 07:39

Profesjonalne warsztaty wokalne

Napisał

W dniach od 24 do 27 sierpnia 2016 roku uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Panią Annę Czenczek. Młodzież czuła się zaszczycona, iż dane jest jej pracować pod kierunkiem znanej i cenionej w Polsce, jak również  za granicą  nauczycielki emisji głosu, wokalistyki, aranżerki wokalnej i animatorki kultury.

W miesiącu lipcu i sierpniu dziewięćdziesięciu uczniów i siedmiu nauczycieli naszej szkoły w ramach projektu „Praktyka czyni mistrza” odbywa praktyki i staże w renomowanych hotelach w całej Polsce. Projekt został opracowany przez UPiPPM z siedzibą w Warszawie w ramach Działania 3.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Pododdział reprezentacyjny w tym roku szkolnym zdobył I miejsce na IV Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Paradnej klas mundurowych woj. podlaskiego.

poniedziałek, 11 lipiec 2016 10:05

Wycieczka OSSP do Drohiczyna

Napisane przez

29 czerwca 2016 roku  (Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła)&nbs