DSC 0446c fundacja mikolaja boton azul        
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 03 kwiecień 2017 08:28

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Poezji

Napisał

Piątek 31 marca 2017 r. był dla naszej społeczności szkolnej dobrą okazją do spotkania z poezją i językiem polskim. Tego dnia gościliśmy bowiem Panią profesor Irenę Maryniakową, która w ciekawy sposób zaprezentowała nam temat gwarowej polszczyzny Ciechanowca i okolic. Pani profesor podała wiele ciekawych faktów związanych zarówno z językiem naszego regionu, jak też swoim bogatym w doświadczenia życiem. Pozwoliło to nam z pewnością w głębszy i bardziej świadomy sposób spojrzeć na duchowe dziedzictwo naszej małej ojczyzny.

Spotkanie było też dobrą okazją, aby przybliżyć zebranym twórczość lokalnych poetów. Wiersze Eugenii Wilbik, ks. Wincentego Marczuka, Franciszka Kobryńczuka i Ludwika Jankowskiego zabrzmiały zarówno w formie tradycyjnej recytacji, jak również w opracowaniu muzycznym.

Ostatnim punktem spotkania było ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na najlepszą fraszkę o książkach, czytelnictwie i bibliotece oraz szkolnego konkursu językowego „Tak nie mów i nie pisz”. Najlepszych szkolnych poetów i znawców polszczyzny nagrodzono pozycjami książkowymi.

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Poezji przygotował Zespół Literatury i Języka Polskiego.

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top