DSC 0446c fundacja mikolaja boton azul        
         
1a 8 6  6  5
wtorek, 11 kwiecień 2017 10:48

III Konferencja metodyczno-szkoleniowa w ramach "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej"

Napisane przez Magdalena Wiercińska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z wielką przyjemnością informujemy, że dnia 06.04.2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu odbyła się III Konferencja metodyczno-szkoleniowa w ramach "Programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej" zorganizowana przez Pana Artura Szymoniaka. Na wstępie głos zabrał Dyrektor Eugeniusz Święcki, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości. Szkolenie poprowadził Pan Dariusz Jaworowski, koordynator Wojewódzkich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Spotkanie kierowane było nie tylko do nauczycieli wychowania fizycznego, lecz także do tych uczących innych przedmiotów oraz miłośników siatkówki. Wśród uczestników pojawiło się wielu nauczycieli z okolicznych szkół. Pierwsza, teoretyczna część szkolenia, poświęcona była psychologicznym aspektom radzenia sobie ze strachem - "Co tracimy, gdy się boimy?". Prowadzący wymienił siedem głównych strat powodowanych lękiem, uświadamiając gościom, co możemy stracić przez strach i negatywne myśli. Wszyscy obecni mieli doskonałą okazję nauczyć się radzenia sobie w sytuacjach stresujących, kiedy wydaje nam się, że cele, które sobie wyznaczyliśmy zaczynają nas przerastać. Po szkoleniu teoretycznym prowadzący i goście przenieśli się do hali sportowej, gdzie mogli uczestniczyć w jego części praktycznej. Polegała ona na przedstawieniu techniki, taktyki, profilaktyki zdrowotnej oraz przygotowania motorycznego w procesie nauczania gry w piłkę siatkową. Uczestnicy szkolenia mogli obserwować pokazowy trening naszych uczniów – reprezentacji dziewcząt i chłopców w siatkówce , podczas którego prowadzący prezentował różnorodne ćwiczenia oraz metody pracy z młodzieżą. Podkreślił, że zawodników należy szkolić od początku wszechstronnie i nauczać ich właściwych zachowań we wszystkich strefach na boisku, a każdy trening powinien być powiązany z sytuacjami, jakie mogą spotkać grającego podczas meczu.

Tego typu spotkania to niewątpliwie kopalnia niezwykle cennych wskazówek, które na pewno wielu nauczycielom pomogą w doskonaleniu swojej pracy. Żywimy nadzieję, że wiedza zdobyta na tego rodzaju szkoleniach pozwoli naszym nauczycielom na szlifowanie swoich umiejętności i przełoży się na sukcesy sportowe uczniów oraz upowszechnienie tej pięknej dyscypliny sportu. Warto także dodać, że tematy poruszone na tej konferencji okazały się na tyle uniwersalne, że skorzystali na niej nie tylko nauczyciele wychowania fizycznego.

Serdecznie dziękujemy organizatorowi szkolenia, Panu Arturowi Szymoniakowi, za zaangażowanie i czas poświęcony organizacji, prowadzącemu - Panu Dariuszowi Jaworowskiemu za przekazaną wiedzę. Pani Karolinie Wojtkowskiej, która wraz z uczniami zadbała o to, by goście mogli w przerwie poczęstować się kawą i pysznym ciastem z kuchni naszego internatu oraz nauczycielom wychowania fizycznego.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy i jeszcze wiele równie wartościowych konferencji mamy przed sobą.

 

Czytany 3509 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top