fundacja mikolaja     boton azul    pilecki patron4
         
1a 8 6  6  5
czwartek, 16 listopad 2017 06:56

W krainie dreszczowców – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

Ludzie lubią się bać, ale na ogół strach jest przyjemny tylko wtedy, kiedy towarzyszą mu… bezpieczne okoliczności. Zjawisko to zauważyli znawcy różnych sztuk, ponieważ sztuka pozwala bezpiecznie przeżywać lęk i jednocześnie czerpać z niego intelektualne oraz emocjonalne zadowolenie. Zapewne dlatego tak dużą popularnością cieszą się książki należące do gatunku horroru.

 

                15 listopada 2017 r.  młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przygotowała spotkanie dotyczące prozy Stephena Kinga, najbardziej znanego twórcy literackich horrorów. Pomysłodawczynią i autorką prezentacji była uczennica klasy I a LO – Zuzanna Kostro. Przybliżyła ona uczestnikom sylwetkę autora, który w przeciwieństwie do większości pisarzy stał się sławny już za życia. Biografia Kinga wzbudza ogromne zainteresowanie wielbicieli prozaika, jest w niej kilka niewyjaśnionych wątków, chociażby tajemnicze zaginięcie ojca. Prowadząca przedstawiła też swoją ulubioną książkę – „Miasteczko Salem”, zwracając uwagę na kreacje bohaterów, a także na sposób budowania nastroju powieści.

                Spotkanie zakończyły głośne czytanie wybranych fragmentów prozy Kinga oraz dyskusja na temat przyczyn sukcesu książek pisarza. Według uczestników popularność autora „Lśnienia” to efekt wielu cech jego utworów: interesująco przedstawionych postaci, tajemniczości, mistrzowskiego stopniowania napięcia.

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Telefon Dyrektor
    mgr Eugeniusz Święcki
    (86) 277 11 35
Top