fundacja mikolaja     boton azul    pilecki patron4
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 04 grudzień 2017 10:17

Zagrożenia w Internecie – spotkanie z Policją

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

       4 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Temat wizyty dotyczył zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz bezpieczeństwa w sieci.


       Spotkanie rozpoczęto projekcją nowatorskiego filmu edukacyjnego z udziałem Ewy Farnej, poświęconego bezpieczeństwu nastolatków w Internecie. Przez atrakcyjną formę przekazu i ciekawy scenariusz zwrócono uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem online.
       W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in. jak ograniczyć zachowania ryzykowne podczas surfowania po cyberprzestrzeni. Przyponiano też jakie są podstawowe procedury postępowania w sytuacji, kiedy nieletni jest osobą pokrzywdzoną w wyniku cyberprzemocy, jak chronić się przed negatywnymi skutkami cyberbullyingu poprzez wypracowanie efektywnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych i udzielenie wsparcia ofiarom przemocy w Internecie. Uzmysłowiono uczniom , dlaczego to zjawisko jest tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. W trakcie spotkania podkreślono, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazano również informację na temat odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami.
      W trakcie spotkania podsumowano również profilaktyczny konkurs plastyczny pod hasłem „ Nie daj się zniewolić – nie wszystko ma swoją cenę” dotyczący zagadnień związanych z handlem ludźmi oraz zagrożeń jakie niosą za sobą następstwa nieprzemyślanych wyjazdów zagranicznych. Konkurs organizowany był przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku. Nasi uczniowie z klas OSSP pod kierunkiem Pani Barbary Pełszyk przygotowali 25 prac konkursowych. Najlepsza praca uczennicy Magdaleny Klepackiej zajęła II miejsce, a wyróżnione zostały 3 prace: Natalii Ziółkowskiej, Maryny Niemyjskiej oraz Mateusza Murawskiego. Przedstawicie Powiatowej Komendy Policji w Wysokiem Mazowieckiem w imieniu Komendanta bardzo serdecznie podziękowali opiekunce i uczniom za zaangażowanie oraz profesjonalne podejście i udział w konkursie.

Czytany 1983 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Telefon Dyrektor
    mgr Eugeniusz Święcki
    (86) 277 11 35
Top