W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
środa, 20 grudzień 2017 10:14

Wizyta biskupa drohiczyńskiego ks. Tadeusza Pikusa na spotkaniu opłatkowym z młodzieżą mieszkającą w internacie przy ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Gdzie jest nasze Betlejem, Nasze polskie Betlejem?  Gdzie stajenka biedna i licha?  Gdzie kolęda święta i cicha?”

 

      Jest taki wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką „chwilę osobliwą”,  w której czujesię wszystkim bliski. Dzień wigilijny, wieczór wigilijny, noc, w której Bóg stał się człowiekiem znalazł się wśród nas. Spotkanie Wigilijne jest tradycją naszego Internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą zarówno mieszkańców Internatu jak i zaproszonych przez wychowanków gości. Ta szczególna uroczystość odbyła się we wtorek, 19 grudnia o godzinie 18.30. Jednakże w tym roku mieliśmy wspaniałego gościa. Naszą kolację uświetnił Ksiądz Biskup prof. dr hab. Tadeusz Pikus. Na wspólne kolędowe spotkanie z młodzieżą przybyli również Pan Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Pan Bogdan Zieliński,  Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, Ksiądz Kanonik Dziekan Tadeusz Kryński, Ks. Janusz Szymański, Ks. Grzegorz Ziębowski, Ks. Tomasz Szmurło,  Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu  Helena Dołęgowska, Pan Kierownik Sekcji Przedmiotów Artystycznych Łukasz Godlewski, a także wychowawcy i pracownicy Internatu.

     Pani Kierownik Elżbieta Bryc przywitała wszystkich zebranych. Szczególne słowa podziękowania i radości   wyraziła w stronę  Jego Ekscelencji Księdza Biskupa. Jeszcze nigdy w siedemdziesięcioletniej  historii naszej placówki nie było tak wspaniałego wydarzenia jak wizyta Jego Ekscelencji. Pani Kierownik zaprosiła dostojnych gości na koncert przygotowany przez młodzież pod kierunkiem Pani Sylwii Dołęgowskiej. Po wspólnym kolędowaniu  głos zabrał Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, który skierował do młodzieży słowa- drogowskazy  na dalsze dorosłe życie. O zadaniach i powinnościach każdego młodego człowieka mówił również Pan Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki.  Po błogosławieństwie Jego Ekscelencji Księdza  Biskupa i podzieleniu się opłatkiem rozpoczęliśmy wigilijną kolację. W trakcie spotkania Pan Eugeniusz Święcki wyraził szczególne podziękowania Pani Helenie Dołęgowskiej Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wieloletnią współpracę i okazywaną życzliwość naszej młodzieży. Pani Prezes podziękowała za zaproszenie i wręczyła nagrody za udział w konkursie na świąteczny wystrój pokoi. Wszyscy wychowankowie zajęli pierwsze miejsca i zostali obdarowani słodkimi upominkami przygotowanymi przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu.

     Młodzież i Wychowawcy Internatu wyrazili słowa wdzięczności dostojnym gościom za uświetnienie tego spotkania, które upłynęło w serdecznej miłej i rozśpiewanej atmosferze.

Czytany 3467 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top