anonomowa skrzynkaXxY
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 22 styczeń 2018 11:27

Studniowka 2018

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziewczęta, w szykownie dobranych sukniach,

panowie w eleganckich garniturach i muszkach,

rodzice z łezką w oku wpatrujący się w swoje dorosłe już pociechy

oraz nauczyciele wpatrzeni w swoich podopiecznych

….poloneza czas zacząć……

 

20 stycznia 2018 roku był bardzo ważną datą dla uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego, klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych i IV klasy Technikum ciechanowieckiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Po kilku latach zmagań z nauką tegoroczni maturzyści mieli dogodną okazję do zabawy na studniówkowym balu, który odbył się w sali bankietowej „Szczęsny”.

Uroczyste rozpoczęcie zabawy miało miejsce o godzinie 1900.

Emilia i Szymon mieli zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych.  By tradycji stało się zadość uczniowie każdej klasy zatańczyli przepięknie przygotowane, pod czujnym okiem p. Magdaleny Kujawskiej, układy i figury naszego tańca narodowego - poloneza. Każdy taniec został nagrodzony gromkimi brawami.

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Eugeniusz Święcki, który bardzo serdecznie powitał wszystkich przybyłych na uroczysty bal, a w szczególności: Przewodniczącą Rady Powiatu Wysokomazowieckiego oraz Dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu  p. Dorotę Łapiak, Burmistrza Ciechanowca p. Mirosława Reczko, ks. Dziekana Tadeusza Kryńskiego, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu p. Krzysztofa Pełszyka, Przewodniczącą Rady Rodziców ZSOiZ w Ciechanowcu p. Agatę Koc, zaproszonych nauczycieli, rodziców, a także wychowawców klas maturalnych, p. Ewelinę Kozłowską, p. Wojciecha Cieszkowskiego, p. Tomasza Chomicza i p. Michała Selerowskiego.

Szczególnie miłe słowa skierował w kierunku  tegorocznych maturzystów życząc im wspaniałej zabawy oraz osiągnięcia jak największych sukcesów na maturze.

Życzenia  i ciepłe słowa w stronę społeczności szkolnej  skierowali w swoich wystąpieniach zaproszeni goście: p. Dorota Łapiak, p. Mirosław Reczko, ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński, p. Agata Koc. Odczytany został również  list od Marszałka Województwa Podlaskiego p. Jerzego Leszczyńskiego.

Pani Ewa i Tomasz Uszyńscy, w imieniu rodziców, wyrazili wdzięczność i podziękowanie kadrze kierowniczej, nauczycielom i pracownikom  ZSOiZ  za zaangażowanie,  trud  i cierpliwość w trakcie wprowadzenia  dzieci w dorosłość. Młodzieży  i wszystkim uczestnikom balu życzyli miłej zabawy do białego rana.

Następnie uczniowie prowadzący część oficjalną, w imieniu maturzystów, podziękowali wszystkim gościom za przybycie.

W sposób szczególny zwrócili się do dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i rodziców, dzięki którym mogą rozwijać się i przygotowywać zarówno do egzaminu maturalnego, jak też dojrzałego życia. Wyrazem ich wdzięczności były piękne kwiaty oraz piosenka „Tobie Mamo, Tobie Tato” zadedykowana rodzicom, którą zaśpiewali Weronika Binaś, Szymon Kaczmarek i Dawid Koc.

Po tym wzruszającym momencie konferansjerzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.  W rytm muzyki, w wykonaniu zespołu Rezonans,  parkiet zapełnił się wirującymi parami.

Około godziny 2300 młodzież wystąpiła w autorskim  programie artystycznym  pt.  „Ucho Dyrektora”, w którym ukazała wybrane aspekty z życia szkolnego.  Aktorzy wspaniale wcielili się w rolę swoich pedagogów, czym zyskali aplauz widowni.

Była to niezwykła i niezapomniana noc. Wspólnie spędzony czas z pewnością zostanie w pamięci uczestników  balu studniówkowego na długo.

Foto: Michał Ługowski dla F/X Foto Video - Wojciech Puchaczewski

 

 

 

{youtube}QSsiIxL_ax8{/youtube}

 

{youtube}w8Ija1Ys4KY{/youtube}

 

 

Czytany 4383 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top