anonomowa skrzynkaXxY
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 05 luty 2018 12:04

Ferie w Rzymie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 29 stycznia – 01 lutego 2018 roku odbyła się pielgrzymka do Rzymu zorganizowana przez ks. Grzegorza Ziembowskiego, nauczyciela religii pracującego w naszej szkole. W pielgrzymce wzięło udział 28 osób, w tym liczna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciechanowca.

 

Do Rzymu wylecieliśmy w poniedziałkowe południe z lotniska im. Chopina w Warszawie. W planie pielgrzymki przewidziano bardzo wiele punktów, co sprawiało, że od samego początku zwiedzanie Wiecznego Miasta zapowiadało się na bardzo intensywne. Zgodnie z planem, główny akcent całej pielgrzymki położony był na odwiedzenie miejsc świętych. Po Rzymie oprowadzali nas księża: Marcin Gołębiewski, i Grzegorz Ziembowski. Dzięki ich wiedzy i uprzejmości mogliśmy zobaczyć wszystko to, co w Rzymie zobaczyć trzeba: cztery najważniejsze bazyliki (Bazylikę św. Piotra, Bazylikę św. Jana na Lateranie, Bazylikę św. Pawła za Murami i Bazylikę Matki Bożej Większej), Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, Forum Romanum, Koloseum czy Panteon. Księża opowiadali o Rzymie i jego historii w sposób interesujący i zabawny, za co jesteśmy im wdzięczni. Dzięki takiemu prowadzeniu pielgrzymki, długie spacery nie męczyły nas a wiadomości podane w ciekawy sposób zostaną na pewno w głowach na zawsze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pielgrzymki.

Dziękujemy tym którzy dbali o nas na miejscu, bo dzięki nim czuliśmy się bezpiecznie i z prawdziwym zainteresowaniem oraz radością mogliśmy oddać się modlitwie i zwiedzaniu.

Uczestnicy                  

Czytany 2319 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top