anonomowa skrzynkaXxY
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
niedziela, 11 luty 2018 10:22

Wywiadówka oraz warsztaty dla nauczycieli i rodziców

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

9 lutego w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym semestrze wywiadówka. Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki. Zaprosił on wszystkich przybyłych do obejrzenia poloneza, który przygotowali maturzyści z kl. IIIA.

Młodzież zaprezentowała także studniówkowy utwór dla rodziców. Pięknie wykonali go Weronika Binaś, Szymon Kaczmarek i Dawid Koc. Po nagrodzonym brawami występie głos zabrał ponownie Pan Dyrektor. Zaprosił on rodziców do uczestnictwa w warsztatach dotyczących cyberprzemocy i zagrożeń w Internecie, które poprowadził dr hab. prof ndzw. Mariusz Jędrzejko – pedagog społeczny, socjolog i wykładowca akademicki. Nasz gość w niekonwencjonalny sposób zaprezentował  rodzicom, jakie niebezpieczeństwa grożą ich pociechom w sieci. W wystąpieniu pojawiło się także wiele ciekawych treści dotyczących wpływu nowoczesnych technologii na rozwój dziecka. Zaproszony specjalista mówił również m.in. o ustalaniu granic jako fundamencie wychowania oraz o tym, jak wychować silnego i niezależnego młodego człowieka.

         Po warsztatach rodzice i opiekunowie udali się do klasopracowni na spotkania z wychowawcami. Warto dodać, iż z Pan Profesor Mariusz Jędrzejko spotkał się wcześniej z gronem pedagogicznym naszej szkoły i poprowadził warsztaty – Wprowadzenie do neurologii i neurodydaktyki. Wiedza wspierająca edukację”. W ciekawy i inspirujący sposób zaprezentował, jak podczas pracy dydaktyczno-wychowawczej wykorzystać można ostatnie dane dotyczące pracy ludzkiego mózgu, procesu uczenia się i zapamiętywania. Wierzymy, że szkolenie pozwoli naszym nauczycielom lepiej zrozumieć współczesną młodzież i zmotywuje ich do wprowadzania pożytecznych zmian w swoim podejściu do nauczania.

 

 

Prezentacja z wywiadówki z dn. 9.02.2018 r.

 

{youtube}_B_2uQcPJV8{/youtube}

Czytany 2308 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top