wtorek, 13 luty 2018 09:43

Przygotowanie językowe naszych uczniów do wyjazdu do Grecji i Portugalii w ramach projektu „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy …”

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 9 i 12 lutego 2018 roku odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu pierwsze zajęcia z zakresu przygotowania językowego dla uczniów wyjeżdzających na staże zawodowe do Grecji i Portugalii w ramach projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa” realizowanego w naszej placówce w ramach Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

 

            Przygotowanie językowe przeprowadzone będzie dla wszystkich 71 uczniów biorących udział w projekcie z podziałem na podgrupy. W wymiarze 40h na każdego uczestnika z zakresu języka angielskiego branżowego, a także w wymiarze 15h dla wybranych grup z podstaw języka greckiego (40 uczestników z kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych i 16 z kierunku Technik Budownictwa) oraz podstaw języka portugalskiego (15 uczniów z kierunku Technik Usług Fryzjerskich.

            Przygotowania językowe dla naszej młodzieży prowadzone są przez wyspecjalizowanych nauczycieli-lektorów języka angielskiego, greckiego i portugalskiego. Celem zajęć jest rozwijanie praktycznej umiejętności komunikowania się w języku angielskim oraz greckim i portugalskim, wykorzystując szeroki zasób słownictwa z różnych dziedzin życia codziennego i zawodowego. Umożliwi to naszym uczniom nie tylko "szlifowanie" umiejętności płynnej, poprawnej i swobodnej rozmowy w języku angielskim, ale również zdobycia podstaw słownictwa, które umożliwi porozumiewanie się z miejscową ludnością w języku portugalskim i greckim.
            Przygotowanie językowe niewątpliwie ułatwi adaptację uczniów w nowym środowisku oraz wpłynie na zwiększenie skuteczności i wydajności wszystkich planowanych staży zawodowych.

 

portugalia znaczki

Czytany 2510 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top