piątek, 23 luty 2018 06:32

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

22 lutego 2018 r. młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowała spotkanie zatytułowane  „Lektury dzieciństwa i młodości”. O swoich doświadczeniach czytelniczych opowiedziała Pani Grażyna Święcka – nauczyciel bibliotekarz.

 

Pani Grażyna przybliżyła zebranym historię funkcjonowania i organizacji  Biblioteki ZSOiZ w Ciechanowcu, które poznała już jako uczennica naszej szkoły, a potem współtworzyła jako nauczyciel. Następnie odpowiedziała na pytania młodzieży dotyczące wspomnień związanych z książkami. Wiele miejsca poświęciła atmosferze towarzyszącej czytaniu pierwszych lektur  z rodzicami i rodzeństwem, tym samym zwracając uwagę na ogromne znaczenie książki w tworzeniu więzi między ludźmi. Wróciła też pamięcią do ukochanych książek z czasów szkoły podstawowej, wymieniła tytuły zapamiętane przez siebie do dziś.

Uczniowie pytali naszego Gościa także o obecne odkrycia i fascynacje czytelnicze, odpowiadając na te pytania, Pani Grażyna poleciła młodzieży wiele nowości wydawniczych mówiących o problemach nieobcych współczesnym nastolatkom oraz wychodzących naprzeciw potrzebie szukania sensu życia przez każdego człowieka.

Ostatnio zmieniany piątek, 23 luty 2018 10:17

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top