anonomowa skrzynkaXxY
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
piątek, 23 luty 2018 12:23

Koncert chóru szkolnego ZSOiZ w Ciechanowcu na UTW w Białymstoku

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 22 lutego 2018 roku, uczniowie należący do chóru szkolnego, wraz z opiekunami: Panią Moniką Ilczuk i Panią Jolantą Drewnowską- Koziarską, a także z Panem dyrektorem Eugeniuszem Święckim, wzięli udział w bardzo ważnym wydarzeniu, którego celem była integracja międzypokoleniowa i środowiskowa.


    Wydarzeniem tym był wykład Pani prof. dr hab. n. med. Hanny Bachórzewskiej- Gajewskiej dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, po którym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali zebranym koncert zatytułowany „Pamiętajcie o ogrodach”. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Pan profesor Mirosław Kulesza, emerytowany pracownik naszej szkoły - nauczyciel i kierownik internatu. Podobne spotkanie zorganizował on w listopadzie 2015 roku.
    Dzięki jego inicjatywie i zaangażowaniu, chórzyści mogli nie tylko wysłuchać ciekawego i bardzo pouczającego wykładu poświęconego zapobieganiu chorobom serca, ale również dane im było wystąpić przed wspaniałą publicznością, jaką stanowili słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
    Wykład miał wymiar szczególny także ze względu na to, iż wygłaszała go absolwentka naszego liceum, co podkreślił w swoim wystąpieniu Pan profesor Mirosław Kulesza. Wyraził także radość ze spotkania absolwentów ZSOiZ w Ciechanowcu, których zaprosił do zrobienia wspólnej fotografii. Zwrócił uwagę na obecność wielu lekarzy. Wśród nich wyróżnił Pana doktora Bogdana Galara, również absolwenta ZSOiZ w Ciechanowcu. Zwrócił uwagę na liczne sukcesy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, jak również owocną współpracę tej placówki i Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Białymstoku. Podkreślił szczególną rolę Pana dyrektora Eugeniusza Święckiego w rozwoju ZSOiZ w Ciechanowcu. Słowa powitania skierował do burmistrza Ciechanowca Pana Mirosława Reczko.
    Następnie wszyscy wysłuchali wykładu Pani prof. dr. hab. Hanny Bachórzewskiej- Gajewskiej. Zostało w nim poruszonych szereg ważnych zagadnień związanych z profilaktyką i leczeniem chorób serca.
    Po wykładzie miał miejsce występ artystyczny naszego szkolnego chóru. Poprowadzili go Honorata Jacyniewicz i Kacper Warchoł. Konferansjerzy zwrócili uwagę, iż koncert ma charakter swoistego „silva rerum”, złożyły się bowiem na niego różnorodne utwory, tak różnorodne, jak różnorodne jest życie każdego człowieka, w którym jest czas młodości, wieku średniego i starości, jest czas zadumy, refleksji, ale także czas zabawy, jest w nim miejsce na wiele emocji, pytań i odpowiedzi. Uczniowie wykonali utwory zaliczane do poezji śpiewanej, muzyki rozrywkowej, a także zaśpiewali piękną patriotyczną pieśń pt. „Póki Polska żyje w nas” . Ostatnim zaprezentowanym utworem była piosenka zespołu Filipinki : „Do widzenia profesorze”, którą zadedykowano Panu profesorowi Mirosławowi Kuleszy i innym nauczycielom prowadzącym młode pokolenia po trudnych ścieżkach życia.
Publiczność bardzo życzliwie przyjęła występ młodzieży i nagrodziła go owacjami na stojąco. Uczniom, Panu dyrektorowi i opiekunom przekazano wiele wyrazów uznania i szereg gratulacji.
    Głos zabrał również Pan dyrektor Eugeniusz Święcki, który podziękował za zaproszenie i wyraził dumę z faktu, iż naszą szkołę ukończyło tak wielu wspaniałych ludzi, pełniących teraz niezwykle ważne funkcje społeczne. Przybliżył zebranym życiorys Pana Mirosława Kuleszy, podkreślając jego liczne zasługi. Przypomniał o zbliżających się imieninach i urodzinach profesora i wraz z bukietem kwiatów, przekazał mu wiele serdecznych życzeń. Chór szkolny i wszyscy zebrani zaśpiewali Panu Mirosławowi Kuleszy „Sto lat”.
Koncert pt. „Pamiętajcie o ogrodach”, interesujący wykład naukowy wygłoszony przez absolwentkę naszej szkoły, a przede wszystkim spotkanie ze szczególnie bliskim uczniom i nauczycielom ZSOiZ w Ciechanowcu - Panem profesorem Mirosławem Kuleszą, jak również tak licznie przybyłymi absolwentami szkoły, z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników spotkania.
    Pragniemy zatem wyrazić naszą ogromną wdzięczność, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu. Dziękujemy: Pani Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku- Marii Szludze, jak również pozostałym członkom zarządu, Panu profesorowi Mirosławowi Kuleszy, Starostwu Powiatowemu w Wysokiem Mazowieckiem, Pani prof. dr. hab. Hannie Bachórzewskiej- Gajewskiej oraz Panu dyrektorowi Eugeniuszowi Święckiemu. Słowa podziękowania kierujemy także do Pana Krzysztofa Koca, który zadbał o profesjonalne nagłośnienie naszego koncertu oraz do Pana Artura Bojara za zdjęcia i nagranie video.

 

 

{youtube}X-B3XbxFwbc{/youtube}

Czytany 2439 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top