anonomowa skrzynkaXxY
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
wtorek, 27 marzec 2018 08:17

Misterium Męki Pańskiej

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25 marca 2018 roku w naszej szkole zaprezentowano Misterium Męki Pańskiej. Spektakl powstał dzięki pracy młodzieży i nauczycieli: Pani Moniki Ilczuk, Pani Jolanty Drewnowskiej–Koziarskiej oraz Pani Cecylii Szmurło. W role Chrystusa, Maryi, Piłata, apostołów, legionistów, arcykapłanów  i niewiast wcielili się uczniowie należący do chóru szkolnego oraz koła teatralnego.

 

Misterium to jeden z rodzajów średniowiecznego dramatu religijnego. Poruszające, oparte na historii męki Chrystusa przedstawienie obejrzało wielu mieszkańców Ciechanowca i okolicznych miejscowości. Gościliśmy także przedstawicieli lokalnych instytucji kulturalnych, władze samorządowe, księży z naszej parafii, grono pedagogiczne oraz uczniów naszej szkoły i ich rodziców.

Wzruszające widowisko wprowadziło nas w tajemnic ę Wielkiego Tygodnia i przygotowało do przeżywania głębi Wielkiej Nocy. Zorganizowane w naszej placówce wy darzenie miało też inny, szlachetny cel. Było nim wsparcie finansowe Bogusi – absolwentki  ZSOiZ w Ciechanowcu od urodzenia poruszającej się na wózku inwalidzkim. Zebrane datki  w wysokości  2825,50 zł zostaną przeznaczone na jej rehabilitację oraz operację, która jest szansą na nowe życie naszej starszej  koleżanki. Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie i okazane wsparcie!

Tekst: Julia Sabak

Foto: Bogdan Tarkowski

 

{youtube}qlYnBcSGmgk{/youtube}

 

Produkcja: F/X Foto Video - Wojciech Puchaczewski

Czytany 2258 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top