anonomowa skrzynkaXxY
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
niedziela, 08 kwiecień 2018 20:08

Staże zawodowe w Grecji

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 5 kwietnia 2018 roku grupa 36 uczniów naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Panas i pani Sylwii Grzymało wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Grecji w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”, projektu pt. „Zagraniczne staże zawodowe kluczem do rynku pracy - rozwój zawodowy technika żywienia i usług gastronomicznych, technika usług fryzjerskich oraz technika budownictwa”.

 

      Udział młodzieży w projekcie umożliwi ich rozwój zawodowy, zwiększając tym samym ich możliwości na rynku pracy. 20 uczniów naszego technikum kształcących się w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych poszerzy m.in. wiedzę z zakresu receptur i sporządzania dań kuchni regionalnej i europejskiej podczas pracy w renomowanych obiektach hotelarsko-gastronomicznych na terenie Grecji. Natomiast 16 uczniów Technik Budownictwa zapozna się m.in. z innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w budownictwie europejskim oraz nauczy się wykorzystywać i obsługiwać nowoczesne programy komputerowe w pracach projektowo – budowalnych.

            Wyjazd uczniów jest całkowicie bezpłatny, a wszystkie koszty związane z zakwaterowaniem, wyżywieniem, podróżą i organizacją staży finansowane są ze środków Unii Europejskiej.

 

loga projekt

Czytany 2349 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top