piątek, 30 listopad 2018 08:37

Dyskoteka Andrzejkowa

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W wigilię św. Andrzeja, czyli wieczorem 29 listopada, w naszej szkole odbyła się tradycyjnie dyskoteka andrzejkowa, połączona z wieczorem wróżb.


Według dawnych wierzeń noc z 29 na 30 listopada miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości, ponieważ to w okresie przedadwentowym, najczęściej pojawiały się istoty pozaziemskie, wróżby miały moc największą, a sprzyjać i pomagać miały błąkające się po ziemi duchy.
Nasza społeczność szkolna, jak co roku, postanowiła podtrzymywać tę piękną tradycję i dzięki zaangażowaniu uczniów klas I i IIIB technikum, II SzB oraz IIIZSZ wraz z wychowawcami oraz przy współpracy Samorządu Uczniowskiego zorganizowaliśmy wieczór wróżb, połączony w dyskoteką szkolną.
Imprezę umilił nam nasz absolwent - Konrad Kalinowski, który wyśmienicie wczuł się w rolę DJ’a i do późnych godzin wieczornych sprawiał, że praktycznie nie opuszczaliśmy parkietu.
Jeśli ktoś natomiast już z parkietu zszedł, to udawał się do pokoju wróżb, gdzie uczniowie klasy IIIB wraz z nauczycielami, uchylali rąbka tajemnicy - co go czeka w niedalekiej przyszłości. Niektórzy dowiedzieli się o rychłej zmianie stanu cywilnego, inni o bardziej duchowej drodze swojego życia, jeszcze inni o tym, że muszą niestety czekać jeszcze rok, aby dowiedzieć się co ich czeka.
Bawiliśmy się cały wieczór tak znakomicie, że prawie zapomnieliśmy, że jutro znów czeka nas szkoła, a już niedługo koniec semestru. I oby w tym temacie Święty Andrzej też miał dla nas pomyślną wróżbę.

 

„Zebrała się nasza gromada,
Gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
Bo dziś wróżb i magii moc… „

Czytany 4249 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top