boton azulfundacja mikolaja

    

 XxY
wtorek, 11 grudzień 2018 06:32

Mikołajkowa lekcja matematyki dla najmłodszych oraz spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Klukowie i w Rudce.

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ostatnich dniach obchodziliśmy Mikołajki, czyli dzień w którym każdy chce znów poczuć się dzieckiem. Z tej okazji postanowiliśmy odwiedzić dzieci z zaprzyjaźnionych szkół i sprawić im trochę radości.

 

W dniu 7.12.2018r grupa maturzystów z klas IIIa, IIIB  i IIIC pod opieką pani Karoliny Faszczewskiej udała się  więc do uczniów klas II Szkół Podstawowych w Rudce i Klukowie na mikołajkową lekcję matematyki.

Była to dla nas doskonała okazja aby wczuć się w rolę nauczyciela, a przy okazji sprawić miłą niespodziankę naszym najmłodszym kolegom. Przygotowaliśmy scenariusz lekcji matematyki z elementami zabaw ruchowych, który w całości dotyczył tematu świąt. Dzieci przyjęły nas bardzo ciepło, chętnie brały udział w zabawach i rozwiązywały przygotowane przez nas zadania. Słodką niespodziankę na koniec spotkania, w postaci własnoręcznie zrobionych i ozdobionych świątecznych pierniczków,  przygotowały nasze koleżanki z technikum gastronomicznego. Miła atmosfera udzieliła się wszystkim i sprawiła, że poczuliśmy iż święta są już tuż, tuż.

Przy okazji wizyty u uczniów klas II mieliśmy również okazję spotkać się z ich starszymi kolegami z klasy VIII. Mogliśmy z nimi porozmawiać o naszej szkole i zachęcić do tego, aby w przyszłości kontynuowali naukę właśnie u nas. Młodzież uważnie wysłuchała prezentacji oraz mogła się do nas zwrócić z pytaniami.

Bardzo dziękujemy dyrektorom zaprzyjaźnionych placówek i  nauczycielom: pani Grażynie Malinowskiej, pani Antoninie Koc  oraz pani Zofii Gawrysiak, za gościnność i wielkie serce. Liczymy na to, że takich wspólnych, radosnych spotkań będzie więcej.

Czytany 1844 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top