wtorek, 22 styczeń 2019 10:28

Poloneza czas zacząć - Studniówka 2019

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

„Poloneza czas zacząć. - Podkomorzy rusza

I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi,

I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.

Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi;

Dano hasło, zaczęto taniec - on prowadzi”.        

                      
Adam Mickiewicz

 

19 stycznia 2019 roku tegoroczni maturzyści bawili się na balu studniówkowym. Oprócz młodzieży w uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, nauczyciele i  pracownicy ZSOiZ w Ciechanowcu oraz rodzice. Najważniejszymi bohaterami tego wieczoru byli uczniowie trzech klas Liceum Ogólnokształcącego, klasy VI Ogólnokształcącej Sztuk Pięknych i klasy IV Technikum. Tradycyjny bal studniówkowy odbył się, już po raz kolejny, w sali bankietowej Państwa Szczęsnych w Ciechanowcu. Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce o godzinie 1900.

Ten niezwykły wieczór zaczął się dźwiękiem fanfar, po którym konferansjerzy, Kamila Cieśluk z klasy IIIA i Jakub Grzesiuk z klasy IIIC, w imieniu wszystkich maturzystów wyrazili swą radość z nadejścia wyczekiwanej studniówki oraz przybycia tak wielu znakomitych gości.

Następnie nasz narodowy taniec, wykonały wszystkie klasy maturalne. Po słowach: "Poloneza czas zacząć", kolejno klasa IIIA i VIOSSP, IIIB, IV technikum i IIIC z powagą i gracją ruszyły na parkiet. Występy wszystkich klas bardzo podobały się zgromadzonym, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Widać było zaangażowanie i trud, jakie młodzież włożyła w przygotowanie układów tanecznych. W tej pracy pomagała maturzystom Pani Magdalena Kujawska.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Radziszewska, która bardzo serdecznie powitała wszystkich przybyłych na bal, a w szczególności: Starostę Powiatu Wysokomazowieckiego Pana Bogdana Zielińskiego, Burmistrza Ciechanowca Pana Eugeniusza Święckiego, Księdza Dziekana Tadeusza Kryńskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Ciechanowiec Pana Marka Karolewskiego, Przewodniczącą Rady Rodziców ZSOiZ w Ciechanowcu Panią Agatę Koc, Radną Powiatu Wysokomazowieckiego Panią Cecylię Szmurło, Radnego Powiatu Wysokomazowieckiego Pana Andrzeja Lubowickiego, Pana Pułkownika Michała Fałata, Pana Pułkownika Roberta Edelwajna, Pana Kapitana Wiesława Fleszara, przybyłych nauczycieli, instruktorów i rodziców, a także wychowawców klas maturalnych: Panią Magdę Załuską, Panią Ewę Radziszewską, Panią Magdalenę Kujawską i Panią Elżbietę Sikoń.

Szczególnie miłe słowa Pani Dyrektor skierowała w kierunku  tegorocznych maturzystów życząc im wspaniałej zabawy studniówkowej, a za 100 dni osiągnięcia jak najwyższych wyników na maturze.

W imieniu wszystkich rodziców tegorocznych maturzystów, głos zabrała Pani Teresa Piętka, która podziękowała Radzie Pedagogicznej oraz Dyrekcji Szkoły za wysiłek włożony w wychowanie i nauczanie młodzieży.

Po miłych i godnych zapamiętania przemówieniach zaproszonych gości, także młodzież podziękowała wszystkim, którzy troszczą się o to, by pobyt w szkole był czasem intelektualnego i duchowego wzrastania. Wyrazem wdzięczności stały się wręczane kwiaty. Kolejnym punktem studniówki było podziękowanie rodzicom. Honorata  Jacyniewicz, Kamila Cieśluk, i Małgorzata Kotkowicz zaśpiewały piosenkę ,,Tobie mamo, tobie tato”, a młodzież zaprosiła rodziców do wspólnego tańca.

Kilka godzin później, uczniowie pod opieką Pani Magdy Załuskiej zaprosili wszystkich zebranych do obejrzenia przygotowanego przez nich przedstawienia. Występ miał na celu ukazanie „prawdziwego” życia uczniów. W humorystycznych scenkach pojawiły się m.in. parodie lekcji i mieszkania w internacie. Całość rozbawiła wielu widzów, przywołując miłe wspomnienia ze szkolnej codzienności.

Można śmiało stwierdzić, iż tegoroczny bal studniówkowy maturzystów rocznika 2019, był piękny oraz wyjątkowy i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włożyli wiele serca i pracy, aby to wydarzenie było doskonale przygotowane pod każdym względem.

tekst: Elżbieta Sikoń

foto.: Bogdan Tarkowski

Czytany 3155 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top