boton azulfundacja mikolaja

    

 XxY
środa, 27 luty 2019 08:05

Gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 21 lutego 2019r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej, uczniom województwa podlaskiego. Stypendystów, ich nauczycieli, mentorów i bliskich przywitali w operze oraz wręczali certyfikaty stypendialne marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Marek Olbryś i Stanisław Derehajło.


Rekordowa ilość zgłoszeń - 228 wniosków i ich bardzo wysoki poziom spowodowały, że zarząd województwa przyznał w tym roku aż 120 stypendiów uczniom uzdolnionym artystycznie, którzy mają na swoim koncie wiele sukcesów w różnych dziedzinach. Talenty wyróżnionych uczniów są różnorodne: to plastyka (od malarstwa do projektowania strojów), film i animacja, wszelkie formy tańca (od ludowego po klasyczny), muzyka (zarówno gra na instrumentach, jak też śpiew), literatura, ale także teatr (w tym także reżyseria dźwięku i oświetlenia scenicznego) oraz recytacja (np. gwarą kurpiowską).
W tym roku wśród stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego znalazło się dwoje naszych uczniów. Certyfikat za osiągnięcia w dziedzinie plastyki i fryzjerstwa artystycznego otrzymała uczennica klasy IV TUF Magdalena Kazimierczuk oraz Mateusz Kawalec – uczeń klasy I LO za śpiew, teatr, grę na instrumentach ( również ubiegłoroczny stypendysta Marszałka). Galę uświetniły występy uzdolnionych uczniów. m.in. występ wokalny Mateusza Kawalca.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych osiągnięć.

Czytany 1486 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top