boton azulfundacja mikolaja

    

 XxY
czwartek, 28 luty 2019 10:07

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY POŁĄCZONY Z DNIEM PROMOCJI MATEMATYKI

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Decyzją Senatu Rzeczpospolitej Polski z dnia 20.12.2018r., rok 2019 został ogłoszony Jubileuszowym Rokiem Matematyki. Jest to uhonorowanie polskich matematyków oraz docenienie tej dziedziny nauki i jej znaczenia w rozwoju społeczeństw.

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, jako placówka oświatowa, jest przekonany o tym, jak istotną nauką jest matematyka i jak wielki wpływ  wywiera na rozwój społeczeństwa i działania w gospodarce, szczególnie w czasach szybkiego postępu technologicznego jaki obecnie obserwujemy. Wpisując się więc w Rok Matematyki chcielibyśmy zwrócić uwagę młodzieży, rodziców i całej społeczności lokalnej na wielkie znaczenie tej dziedziny nauki.

W związku z tym postanowiliśmy zorganizować szereg działań promujących matematykę, które podkreślą  jej znaczenie w życiu każdego człowieka. Pierwszym zaplanowanym przez nas działaniem jest organizacja

„I Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego- πPilecki”

skierowanego do uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Projekt  obejmujący organizację tego przedsięwzięcia ma na celu rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów oraz popularyzację matematyki wśród młodzieży i zachęcanie jej do wyboru dalszej drogi kształcenia na kierunkach ścisłych.

Dzień organizacji konkursu - 14.03.2019 nie jest dniem przypadkowym, ponieważ to
w tym dniu obchodzimy „Międzynarodowy dzień liczby π”. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole dzień promocji matematyki, podczas którego uczniowie przedstawią krótką prezentację o zastosowaniu tej dziedziny nauki. Nasze działania wspiera fundacja mBanku, Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, lokalni przedsiębiorcy oraz Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, które po zakończonym konkursie zaprasza młodzież na zwiedzanie budynków architektury regionu i lekcję muzealną poświęconą temu zagadnieniu, co ściśle się wiąże z zastosowaniem matematyki w życiu.

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas działania uczulą młodzież i społeczność lokalną na znaczenie matematyki, jak również wpłyną pozytywnie na współpracę międzyszkolną.

 

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „πPilecki” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ GIMNAZJUM - pobierz

 

 

plakat 1 Copy

Czytany 1630 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top