W dniu 21 sierpnia (środa) o godz. 10:00 w pokoju nauczycielskim odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej w sprawie zaopiniowania arkusza organizacji szkoły
na rok szkolny 2019/2020
egz poprawkowe                                           XxY
anonomowa skrzynka
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
niedziela, 07 kwiecień 2019 10:12

Wojewódzkie eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

    Dnia 5.04.2019 r. w Spodkach WOAK w Białymstoku odbyły się wojewódzkie eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Idea tego konkursu opiera się na połączeniu odkrywczej interpretacji wartościowej literatury z piękną, wyrazistą polszczyzną. To sprawia, że przyciąga on kolejne pokolenia młodzieży, co budzi szacunek. Wartościowa literatura, która mówi o rzeczach ważnych w piękny i mądry sposób, odwołuje się do wyobraźni, pobudza emocje, ukazuje złożoność naszych doznań i reakcji. Jeśli wzbogacimy to indywidualnym przeżyciem i znajdziemy właściwe środki przekazu, recytator dostaje niepowtarzalną szansę do oprowadzania słuchacza po świecie poety. Temu zadaniu starali się sprostać uczestnicy eliminacji wojewódzkich konkursu, a wśród nich reprezentant ZSOiZ i powiatu wysokomazowieckiego- Wojciech Zwoliński. W jury zasiedli: Magdalena Kiszko- Dojlitko (aktorka), Gustaw Puchała (instruktor współpracujący z TTK), Lila Wyszkowska (instruktorka WOAK). Ponad 50 uczestników konkursu reprezentowało niezwykle wysoki poziom umiejętności recytatorskich.

Wojciech Zwoliński zaprezentował wiersz Tadeusza Różewicza i fragment prozy Sławomira Mrożka. Interpretacja tekstu „Chcę być koniem” w wykonaniu Wojtka wywołała żywe reakcje publiczności i rozbawiła jury.

     Naszemu reprezentantowi gratulujemy udanego występu i życzymy, aby dalej rozwijał swoją pasję.

Czytany 570 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top