środa, 04 grudzień 2019 09:28

Weronika Bachorek zwyciężczynią Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 2 grudnia 2019 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku   odbył się finałowy etap Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS, skierowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja składała się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Etap wojewódzki, który odbył się w urzędzie marszałkowskim był jednocześnie finałem całej olimpiady. Powiat wysokomazowiecki reprezentowali uczniowie naszej szkoły ( zajęli pierwsze trzy miejsca w tym etapie) Weronika Bachorek, Zuzanna Marczuk i Dominik Bachorek. Zwyciężyła nasza uczennica Weronika Bachorek. Laureatka głównej nagrody zdobyła maksymalną liczbę punktów.

 

            Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego, zaś pozostali uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz gadżetami z logo kampanii na rzecz walki z HIV/AIDS. Niewątpliwym wyróżnieniem dla laureatów było pamiątkowe zdjęcie z Podlaskim Państwowym  Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Białymstoku Panią Elżbietą Abramowicz, oraz Markiem  Malinowskim, członkiem zarządu województwa.

           Poziom wiedzy i przygotowania uczestników etapu wojewódzkiego organizatorzy zgodnie uznali za bardzo wysoki i wyrazili nadzieję, że zgromadzona w urzędzie marszałkowskim młodzież stanie się w środowisku rówieśników swoistą awangardą w szerzeniu świadomości zagrożeń związanych z AIDS oraz w propagowaniu bezpiecznych zachowań pozwalających uniknąć zakażenia wirusem HIV.

Źródło zdjęć: www.wrotapodlasia.pl

Czytany 4187 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top