wtorek, 10 grudzień 2019 06:43

Świąteczna zbiórka żywności

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 29 i 30 listopada 2019r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja ma charakter ogólnopolski W sklepach spożywczych w całej Polsce przy oznakowanych koszach czekali wolontariusze Banków Żywności. Każdy z kupujących mógł przekazać im produkty spożywcze. Wszystko to na rzecz najuboższych. Artykuły podarowane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności trafiają do magazynów Banków Żywności. Są tam sortowane, ważone i liczone. Następnie przekazuje się je podopiecznym organizacji charytatywnych.

 

Organizatorami akcji są Banki Żywności, które współpracują z lokalnymi stowarzyszeniami.
W Ciechanowcu Bank Żywności współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodzina. Na terenie Ciechanowca osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie zbiórki jest Pani Elżbieta Sikoń, która pełni funkcję szkolnego koordynatora wolontariuszy.

Nasi uczniowie zbierali żywność w 9 sklepach na terenie Ciechanowca. Młodzieży udało się zebrać 720,45kg żywności. Ten wielki dar serca wspomoże w sposób szczególny dzieci niepełnosprawne, chore, młodzież i dzieci z rodzin wielodzietnych, rodziców samotnie wychowujących dzieci, młodzież i dzieci z rodzin o trudnych warunkach życia, osoby samotne, chore, w podeszłym wieku. Z zebranych darów udało się przygotować 34 paczki dla tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy i wsparcia.

Organizatorzy zbiórki pragną szczególnie serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom. Dzięki Państwa wsparciu wiele osób znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej będzie mieć piękniejsze i spokojniejsze święta – DZIĘKUJEMY!

Podziękowania za możliwość przeprowadzenia Świątecznej Zbiórki Żywności i miłą współpracę kierujemy do właścicieli i pracowników sklepów: Astoria, Biedronka, Milo, Delikatesy pl. 3-go, Kobus, Mini Market ul. Kuczyńska, Sezam, Szczęsny i Topaz.

Serdeczne podziękowania za pomoc przy przeprowadzeniu zbiórki pragniemy przekazać także: Pani Grażynie Święckiej, Pani Katarzynie Bachorek i Pani Magdalenie Kujawskiej. Szczególne podziękowania kierujemy również do wolontariuszy, którzy dostarczyli ze sklepów 720kg zebranej żywności, czyli Panu Jarosławowi Zdunkowi, Adrianowi Szyllerowi i Mateuszowi Kuleszy. Oczywiście na wielkie uznanie zapracowali też nasi wolontariusze, zarówno ci zbierający żywność, jak też pomagający w jej liczeniu i wykonywaniu paczek. Będąc wolontariuszem młodzież uczy się w dwojaki sposób - przez pracę i  szacunek do osób pokrzywdzonych, chorych, starszych i ubogich. Święty Jan Paweł II mówił: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Zaangażowanie i praca wolontariuszy zasługują na szczególne wyróżnienie. Są to: Bielińska Patrycja, Koc Aleksandra, Piotrowski Kacper, Sawicka Gabriela, Tołoczko Igor, Słowicki Sebastian, Sekura Gabriela, Bogucka Natalia, Leszczyńska Aleksandra, Śmigielska Wiktoria, Tomczuk Hubert, Szyller Kewin, Godlewski Mateusz, Płaskocińska Aleksandra, Boratyńska Patrycja, Kosiński Kamil, Korczyński Adrian, Łuniewska Weronika, Kosińska Patrycja, Chmielewska Patrycja, Mrozicka Agnieszka, Wincenciak Klaudia, Poniatowska Kinga, Kulesza Natalia, Gołaszewska Natalia, Sołtruk Kamil, Marciniak Kamil, Nienałtowski Dominik, Busma Przemysław, Karczewski Hubert, Zalweski Szymon, Gotowicka Ola, Zawistowska Sylwia, Leończak Weronika, Cieśluk Weronika, Tomkiel Andrzej, Kraszewski Bartłomiej.

                                                                                                                              Opiekun wolontariuszy Elżbieta Sikoń

Czytany 4241 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top