poniedziałek, 23 grudzień 2019 10:11

Wizyta Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka w ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

20 grudnia br. w naszej szkole gościł Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk, Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej. Nasz Duszpasterz zaszczycił nas swą obecnością na  uroczystym spotkaniu opłatkowym. Rozpoczął je Pan Dyrektor Łukasz Godlewski, który powitał wszystkich przybyłych gości, w szczególności Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, Księdza Dziekana Tadeusza Kryńskiego, Księdza Kanonika  Piotra Jurczaka, księży wikariuszy: Księdza Janusza Szymańskiego, Księdza Emila Skobela, Księdza Wojciecha Piotrowskiego, Przewodniczącą Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Panią Dorotę Łapiak, Burmistrza Ciechanowca Pana Eugeniusza Święckiego, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Agatę Koc, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu Panią Marzenę Kryńską,   Skarbnika Gminy Ciechanowiec Panią Jadwigę Koc  oraz całą społeczność szkolną.

 

Pan Dyrektor podkreślił, iż wizyta Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka oraz wszystkich dostojnych gości jest dla naszej społeczności szkolnej powodem do radości i wielkim wyróżnieniem.  Zaznaczył również, że szkolne spotkanie opłatkowe pozwoli lepiej zrozumieć fundamentalną dla każdego chrześcijanina tajemnicę i będzie też pięknym wstępem do świąt przeżywanych w rodzinnym gronie.

Po uroczystym powitaniu  Pan Dyrektor zaprosił wszystkich do obejrzenia przygotowanego specjalnie na tę okazję programu artystycznego. Młodzież serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości, na czele z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Piotrem Sawczukiem. Nasi młodzi artyści w bardzo pomysłowej i oryginalnej formie pokazali, na czym polega istota Świąt Bożego Narodzenia. Jako pierwsi przed zebranymi wystąpili uczniowie internatu, którzy zaprezentowali utwory muzyczne, pięknie wprowadzające w świąteczny nastrój. Młodzież, pracująca pod kierunkiem Pani Karoliny Tarkowskiej i Pani Sylwii Dołęgowskiej, została nagrodzona za swój występ zasłużonymi, gromkimi brawami.

Kolejnym punktem był występ uczniów należących do chóru szkolnego i koła teatralnego, pracujących pod opieką Pani Jolanty Drewnowskiej–Koziarskiej. Pięknie wykonane, nastrojowe, pełne ciepła i radości utwory muzyczne, związane ze zbliżającymi się świętami oraz pełna mądrego humoru i spajająca całość opowieść – wszystkie te elementy pojawiły się w jasełkowym przedstawieniu.   Estetyczne wrażenia zapewniała także piękna scenografia, przygotowana pod kierunkiem Pani Grażyny Święckiej, Pani Katarzyny Bachorek, Pani Magdaleny Kujawskiej oraz Pani Katarzyny Rostkowskiej.

Po nagrodzonym gromkimi brawami występie naszych młodych artystów głos zabrał Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk. Podziękował on wykonawcom i twórcom spektaklu za bardzo piękny występ.  Podkreślił, iż cieszy się, że może odwiedzać zarówno Ciechanowiec, jak i naszą szkołę, która w odpowiedni sposób daje młodzieży szansę na rozwój. Zaznaczył także, że spotykamy się w pięknym czasie Adwentu, który jest oczekiwaniem na narodziny Bożego Syna. Ta pamiątka Bożego wcielenia jest fundamentem, na którym każdy z nas powinien budować swoje życie. Jego Ekscelencja pokreślił jednak, iż takim symbolicznym Adwentem jest dla każdego człowieka jego własne życie – każdy krok ma prowadzić go do spotkania z Chrystusem – zarówno na ziemi, jak i w życiu wiecznym. Nasz Duszpasterz zwrócił się w szczególny sposób do młodzieży, podkreślając, iż czas szkolnej edukacji to także spoiste przygotowanie i oczekiwanie na kolejny etap – dlatego należy w odpowiedni sposób pracować, wykorzystując swoje talenty i możliwości.  Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup  Piotr Sawczuk życzył także, aby nadchodzące święta były pięknym, radosnym i głęboko przeżytym czasem spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. W wystąpieniach Pana Burmistrza Eugeniusza Święckiego,  Pani Przewodniczącej Doroty Łapiak oraz Pani Agaty Koc pojawiło się wiele refleksji i życzeń związanych ze zniżającym się czasem Świąt Bożego Narodzenia.

Na zakończenie głos zabrał ponownie Pan Dyrektor Łukasz Godlewski. Podziękował za wszystkie ciepłe słowa, które padły pod adresem prowadzonej przez niego placówki. Jeszcze raz podziękował wszystkim przybyłym gościom, szczególnie zaś Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Piotrowi Sawczukowi. Po części oficjalnej zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w uroczystym spotkaniu opłatkowym.

Czytany 6267 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top