poniedziałek, 13 styczeń 2020 07:45

Udział młodzieży naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii społecznej- BohaterON-włącz historię!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z początkiem roku nastąpiło podsumowanie kampanii społecznej „BohaterON- włącz historię!”, w której uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Karoliny Faszczewskiej i przy zaangażowaniu nauczycieli języka polskiego i historii, mieli przyjemność po raz pierwszy wziąć udział.

 

W ramach projektu  uczniowie uczestniczyli  w multimedialnej lekcji dotyczącej Powstania Warszawskiego oraz przygotowali własnoręcznie robione pocztówki dla Powstańców. Młodzież  napisała także  listy do bohaterów Powstania Warszawskiego, w których w wielu ciepłych słowach wyraziła swój podziw dla patriotycznej postawy uczestników Powstania  w walce o obronę stolicy oraz dumę z historii, którą zawdzięcza właśnie tym ludziom.

„BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma na celu  edukację  Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnianie  poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej.

W ramach trzech edycji kampanii BohaterON – włącz historię! osoby z kraju i zagranicy napisały aż 506 051  kartek i listów do Powstańców Warszawskich.  Co trzecia wysłana pocztówka była skierowana do konkretnego uczestnika walk o stolicę. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców korespondencji udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość  Bohaterom Powstania.

Dla uczniów naszej szkoły była to wspaniała lekcja historii o patriotyzmie, odwadze i bohaterstwie ale również cenna lekcja bezinteresowności, empatii oraz szacunku. Takie wartości są warte tego  aby je pielęgnować, propagować i powtarzać, dlatego też na pewno przyłączymy się do tej pięknej inicjatywy również w przyszłych edycjach.

Czytany 1669 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top