czwartek, 13 luty 2020 12:00

Uczeń naszej szkoły – Seweryn Lipski z klasy IA LO został laureatem ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim. Zajął w nim TRZECIE miejsce.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim, organizowany przez Fundację Obowiązek Polski oraz Stowarzyszenie Civitas Christiana, pod patronatem i ze wsparciem m.in. IPN w Białymstoku, Arcybiskupa Tadeusza Wojdy oraz Wojewody Podlaskiego od lat cieszy się coraz większą popularnością.  W tym roku – warunkiem udziału młodzieży w konkursie było napisanie eseju odnoszącego się do słów Romana Dmowskiego: „Myśmy tak odbiegli od innych narodów, że święcimy klęski, gdy tamte święcą zwycięstwa”.

 

11 lutego 2020 r. w Centrum wystawienniczo-konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej w Białymstoku miała miejsce Gala podsumowująca wyniki VIII. edycji tego konkursu.

Spośród kilkudziesięciu prac, które wpłynęły z całej Polski kapituła wybrała 7, które nagrodzono lub wyróżniono. W imieniu Dyrektora IPN w Białymstoku dr hab. Piotra Kardeli nagrody wręczał razem z innymi fundatorami dr Jarosław Schabieński, Naczelnik Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Białymstoku.  Przyznano trzy główne nagrody. Zwycięzcy przyjechali m.in. z Gdańska, Gniezna i Ciechanowca – III miejsce w konkursie zajął nasz uczeń Seweryn Lipski, z klasy IA LO.  Po rozdaniu nagród wykład wygłosił znany i popularny dziennikarz  - Jan Pospieszalski, niezwykle ciekawie odnosząc się do kwestii historycznych jak i bieżących, co spotkało się z owacyjnym przyjęciem przez publiczność. Serdecznie gratulujemy Sewerynowi sukcesu i wierzymy, że przyczyni się on do jeszcze głębszego zainteresowania laureata historią i polską myślą patriotyczną. Przy okazji chcielibyśmy dodać, że Seweryn od początku tego roku szkolnego uczestniczy w działaniach grupy rekonstrukcyjnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Łomża.

 

Jolanta Drewnowska-Koziarska

Cezary Koziarski

Czytany 1849 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top