piątek, 14 luty 2020 11:30

Ponad 174 000,00 zł dla ZSOiZ w Ciechanowcu na mobilność uczniów do Italii.

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z wielką przyjemnością informujemy, że Zespól Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach POWER, konkursu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” otrzymał 174 756,00 PLN na realizację swojego projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu kluczem do podniesienia kompetencji językowych i kluczowych”.

 

 W ramach projektu 20 uczniów i 4 opiekunów naszej szkoły wyjdzie BEZPŁATNIE na pozaformalną edukację na dwa tygodnie do Italii.

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb uczniów w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych, takich jak przedsiębiorczość, komunikacja, praca w zespole. Ponadto podniesienie kompetencji językowych oraz ułatwienie naszej młodzieży funkcjonowania na rynku pracy (elementy doradztwa zawodowego), ale również aktywizacja młodzieży poprzez zaangażowanie ich w praktyczną realizację projektu. Obok edukacji pozaformalnej młodzież będzie miała zapewniony bogaty program kulturowo – lokalny, który umożliwi zwiedzenie m. in. Wenecji, Mediolanu, Padwy.

Projekt otrzymał aż 101 na 105 możliwych do uzyskania punktów i znalazł się na 8 pozycji w ogólnopolskim w rankingu. Cieszymy się tym bardziej, że jest to jedyny projekt z Powiatu Wysokomazowieckiego, który otrzyma w tym konkursie dofinansowanie. Pomysłodawcą i twórcą projektu  jest Dyrektor szkoły Pan Łukasz Godlewski, który od kilku lat z powodzeniem aplikuje o środki zewnętrzne dla naszej szkoły i młodzieży.

 

wlochyLOGA

Czytany 1831 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top