poniedziałek, 02 marzec 2020 08:21

II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „πPilecki” połączony z dniem promocji matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdy z nas wie, że matematyka jest nauką bardzo wymagającą, ale też piękną i wyjątkową, dlatego  nie bez powodu otrzymała miano królowej wszystkich nauk. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, pragnąc podkreślić jej wielkie znaczenie, postanowili włączyć w kalendarz organizowanych  imprez,  święto tej dziedziny nauki i z tego powodu  już po raz drugi mają zaszczyt zaprosić wszystkich młodych pasjonatów matematyki na:

 

II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „πPilecki” połączony z dniem promocji matematyki

Konkurs odbędzie się 13 marca 2020 r. o godzinie 9:00 w budynku ZSOiZ w Ciechanowcu, przy ulicy Szkolnej 8, a skierowany jest do uczniów klas VI-VIII Szkół Podstawowych. Data konkursu wybrana jest nie przypadkowo, ponieważ już następnego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby π.

Celem głównym projektu, dzięki któremu organizowane jest to wydarzenie,  jest popularyzacja matematyki oraz podkreślenie jej znaczenia w życiu każdego człowieka.  Ponadto konkurs ma zacieśnić współpracę między szkołami działającymi w środowisku lokalnym, budować więzi partnerstwa i koleżeństwa wśród uczniów oraz zachęcać  do podejmowania działań rozwijających   ich talenty i pasje.

Święto Matematyki zrealizowane będzie dzięki dotacji fundacji mBanku, której misją jest wspieranie dzieci i młodzieży w nauce matematyki, realizowaną  w ramach strategii „m jak matematyka”. Tegoroczny projekt został dotowany  kwotą  4960zł.

Projekt otrzymał również wsparcie od  lokalnych sponsorów takich jak: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Pan Jan Morzy oraz  Pan Patryk Koc. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że w tym roku, konkurs wspiera również Burmistrz Ciechanowca- Pan Eugeniusz Święcki.

Jeszcze raz dziękujemy  fundacji mBanku oraz wszystkim osobom wspierającym nasze działania. A pasjonatów matematyki zapraszamy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu już 13 marca na godzinę 9:00, gdzie będą mogli zmierzyć się z przygotowanymi przez nasz zespół zadaniami.

Czytany 1250 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top