DSC 0446c fundacja mikolaja boton azul        
         
1a 8 6  6  5

Rok szkolny 2018/2019

 14 lutego bieżącego roku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki zatytułowany „Miłość niejedno ma imię”. Po raz kolejny wokalna rywalizacja miała miejsce w VII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Białymstoku.
wtorek, 22 styczeń 2019 10:28

Poloneza czas zacząć - Studniówka 2019

Napisał

„Poloneza czas zacząć. - Podkomorzy rusza

I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,

I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi,

I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.

Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi;

Dano hasło, zaczęto taniec - on prowadzi”.        

                      
Adam Mickiewicz

 

środa, 16 styczeń 2019 08:02

Wycieczka kl. IA LO i II Technikum

Napisał

15 stycznia młodzież z klas IA LO i II Technikum wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Towarzyszyli jej wychowawcy i opiekunowie: Pani Agnieszka Gaczkowska, Pan Adam Olszewski i Pan Dariusz Okieńczuk.  

Po dotarciu do Warszawy uczestnicy wyjazdu udali się na lodowisko, znajdujące się na stadionie PGE Narodowy. Na „Zimowym Narodowym” spędzili w aktywny sposób godzinę, jeżdżąc na łyżwach.

Po dużej dawce sportowego wysiłku przewidziano czas na posiłek, po którym przyszła pora na kolejny punkt wycieczki. W teatrze „Buffo” uczniowie mieli okazję obejrzeć ciekawe, nowoczesne przedstawienie „Romeo i Julia” 3D. Musical, będący uwspółcześnioną wersją szekspirowskiej historii, bardzo podobał się młodym widzom.

Wspólny wyjazd obu klas można uznać za bardzo udany.  Był on doskonałą okazją do wartościowego i aktywnego spędzenia czasu, lepszego wzajemnego poznania oraz integracji zespołów klasowych.

 

wtorek, 15 styczeń 2019 06:39

Akcja honorowego krwiodawstwa

Napisał

8 stycznia 2019 r.  pełnoletnia młodzież naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyła w akcji honorowego krwiodawstwa. Tak, jak od wielu lat – frekwencja nie zawiodła.

wtorek, 08 styczeń 2019 07:22

Orszak Trzech Króli

Napisał

Po raz kolejny już, w dniu Święta Objawienia Pańskiego, ulicami naszego miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy Ciechanowca wyruszyli w barwnym korowodzie spod budynku Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu do kościoła pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej przy Placu Ks. Krzysztofa Kluka.  Zgodnie z piękną, siedmioletnią tradycją uczestnicy orszaku mieli fantazyjne przebrania i kolorowe korony. Naszą szkołę w królewskim korowodzie reprezentowali uczniowie klas wojskowych pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego.

sobota, 22 grudzień 2018 13:23

Szkolne spotkanie wigilijne

Napisał

21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Rozpoczęła je Pani Dyrektor Ewa Radziszewska, która życzyła wszystkim zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

czwartek, 20 grudzień 2018 09:59

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Napisał

Rokrocznie w grudniu odbywa się drugi, rejonowy etap OOPZSŻ. Rejon Zambrowski PCK jest reprezentowany przez dwa powiaty: wysokomazowiecki i zambrowski. Do rywalizacji na szczeblu rejonowym przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy zwyciężyli w etapach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

Ostatni tydzień przed Wigilią Bożego Narodzenia to czas kiedy w całej naszej szkole panuje niepowtarzalny, świąteczny nastrój.  W klasach i na korytarzu zostały ubrane choinki, zawisły piękne ozdoby i  rozpoczęły się przygotowania do klasowych spotkań opłatkowych.

Wojewódzka uroczystość wręczenia Aktów Stypendialnych miała miejsce w Sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego  w Białymstoku, w dn.12.12.2018 r. 

piątek, 14 grudzień 2018 13:30

Wywiadówka

Napisał

14 grudnia odbyło się drugie w tym semestrze spotkanie z rodzicami i opiekunami naszych uczniów.

piątek, 14 grudzień 2018 12:07

#KOMÓRKOMANIA

Napisał

Każdy może niezależnie od wieku  zachorować na białaczkę czy inny nowotwór krwi.  Na szczęście, każdy też może pomóc zostając potencjalnym dawcą komórek macierzystych. Rejestracją potencjalnych dawców szpiku, edukacją w zakresie szerzenia idei dawstwa szpiku oraz poszukiwaniem dawcy dla każdego chorującego na nowotwór krwi i potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych zajmuje się fundacja DKMS.

W ostatnich dniach obchodziliśmy Mikołajki, czyli dzień w którym każdy chce znów poczuć się dzieckiem. Z tej okazji postanowiliśmy odwiedzić dzieci z zaprzyjaźnionych szkół i sprawić im trochę radości.

W dniu 5.12.2018r. odbyły się spotkania młodzieży klas pierwszych z pracownikami Wydziału Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii, Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Pani Anna Rytel i Pani Anna Zaręba omawiały tematykę odpowiedzialności karnej za popełnione czyny osób nieletnich.

piątek, 07 grudzień 2018 09:23

Wizyta kl. IB i IV OSSP w Centrum Kopernika

Napisał
Dnia 5 grudnia klasy IB i IV OSSP odbyły wycieczkę do Warszawy. O godzinie 9:30 autokar opuścił Ciechanowiec i około 12:00 dotarł do pierwszego punktu wycieczki – Centrum Nauki „Kopernik”. Przez 2 godziny oglądaliśmy interesujące eksponaty tego miejsca. Mogliśmy odwiedzić Strefę Eksperymentowania, Majsternię, Planetarium „Niebo Kopernika” oraz dowiedzieć się czegoś o powietrzu i o nas samych. Następnie przejechaliśmy do centrum handlowego „Arkadia”, gdzie korzystaliśmy z czasu wolnego od 15:00 do 17:00. Potem wszyscy zebraliśmy się przy wyjściu i ruszyliśmy do ostatniego punktu wycieczki. Idąc Krakowskim Przedmieściem widzieliśmy pomniki: Adama Mickiewicza, S.A. Poniatowskiego, Mikołaja Kopernika oraz kolumnę Zygmunta. Mijaliśmy również Pałac Prezydencki i Zamek Królewski. W końcu dotarliśmy do teatru „Kwadrat”, aby obejrzeć spektakl pt. „Medium”. Z zainteresowaniem obserwowaliśmy przebieg komedii. Pełne humoru, błyskotliwe dialogi rozbawiły całą widownię. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i bardzo podobał nam się spektakl. Wycieczka była udana.
piątek, 07 grudzień 2018 08:58

Gala konkursu Fundacji Świętego Mikołaja

Napisał

"Solidarna Szkoła 2018" w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie

czwartek, 06 grudzień 2018 13:24

Świąteczna Zbiórka Żywności

Napisał

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja ma charakter ogólnopolski W sklepach spożywczych w całej Polsce przy oznakowanych koszach czekali wolontariusze Banków Żywności. Każdy z kupujących mógł przekazać im jeden lub kilka produktów spożywczych. Wszystko to na rzecz najuboższych. Artykuły podarowane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności trafiają do magazynów Banków Żywności. Są tam sortowane, ważone i liczone. Następnie przekazuje się je podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najbiedniejszych.

czwartek, 06 grudzień 2018 08:00

Stypendyści Fundacji Świętego Mikołaja

Napisał

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem !!!

czwartek, 06 grudzień 2018 06:19

Mikołajkowa wcieczka klas IIb i V OSSP

Napisał
W mikołajki klasy II b i V OSSP pod opieką p. Grażyny Boguszewskiej i p. Adama Olszewskiego pojechały na wycieczkę do Warszawy.
poniedziałek, 03 grudzień 2018 10:29

Wojewódzki Finał Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS

Napisał

W dniu 30 listopada 2018 r. trzy uczennice naszej szkoły: Kamila Niemyjska z klasy 3B LO, Weronika Bachorek z klasy 2A LO, Dominika Niemyjska z klasy 3A Technikum reprezentowały powiat wysokomazowiecki w wojewódzkim (ostatnim) etapie Olimpiady Wiedzy o AIDS i HIV.

poniedziałek, 26 listopad 2018 11:28

Rekrutacja uczestników

Napisał

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu o Nr 16/2018 z dnia 26.11.2018r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutacja uczniów

Strona 1 z 3

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top