fundacja mikolaja     boton azul    pilecki patron4
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 06 listopad 2017 07:30

Obóz szkoleniowy w Zakopanem

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W dniach 23-27.10.2017 r. młodzież z klas I i II LO o profilu wojskowo-sportowym uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Zakopanem. Miejscem zakwaterowania naszych pododdziałów był zaprzyjaźniony z naszą szkołą pensjonat „Świerk”, usytuowany w samym centrum Zakopanego.
To był tydzień pełen niezapomnianych wrażeń dla klas wojskowych. O wyjeździe do Zakopanego marzyliśmy już we wrześniu, aż w końcu udało się wszystko zaplanować. 23 października 46 osobowa grupa uczniów wyruszyła zdobywać szczyty i poznawać topografię terenów górzystych.
Pierwszego dnia, po zapoznaniu się z mapą i obsługą kompasu, w pełnym umundurowaniu, mieliśmy w planach odkryć piękno gór. Wodospad Siklawica wszystkich nas oczarował, ale to nie był nasz główny cel wędrówki. Wspinaliśmy się wyżej, aż na sam szczyt Sarniej Skały (1377 m.n.p.m.).
Kolejny dzień to kolejne nowe wyzwania. Momentami było ciężko, ale warto było narobić sobie odcisków, by móc stanąć na Grzesiu ze świadomością, że 1653m.n.p.m pokonane! Te widoki łagodziły wszelki ból. Na pewno każdy z nas wspiąłby się tam jeszcze raz by móc, choć jeszcze przez chwilę nacieszyć oko tym pięknym krajobrazem.
Trzeciego dnia obozu, odwiedziliśmy Jaskinię Mroźną. Był to przedsmak tego, co czeka nas w Jaskini Mylnej. To dopiero było wyzwanie! Niektórzy z nas wyszli stamtąd bez suchej nitki na mundurze. Wieczorem nadszedł czas na relaks. W tym celu odwiedziliśmy "Termy Chochołowskie". Zabawa była rewelacyjna, a woda w basenie zewnętrznym cieplutka.
Niestety, co dobre bardzo szybko się kończy, lecz wspomnienia zostaną z nami jeszcze na długi czas. Górom mówimy: "Do zobaczenia! Przyjedziemy tu za rok!".
Opiekę podczas obozu sprawowali Pai Magda Kujawska, Pani Katarzyna Rostkowska, Pan Arkadiusz Kendzierski i Pan Jan Piotrowski.
Czytany 2135 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Telefon Dyrektor
    mgr Eugeniusz Święcki
    (86) 277 11 35
Top