fundacja mikolaja     boton azul    DSC 0446c
 
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 27 listopad 2017 07:17

Udział w uroczystości z okazji 120 rocznicy urodzin patrona 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 23 listopada 2017 roku, chór szkolny oraz uczniowie klasy I c o profilu wojskowo- sportowym, wraz z nauczycielami: Panią Katarzyna Rostkowską, Panią Katarzyną Bachorek i Panią Moniką Ilczuk, uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej z okazji 120 rocznicy urodzin gen. bryg. Władysława Liniarskiego przez 1. Podlaską Brygadę Terytorialną w Białymstoku.

 

W Klubie 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, razem z innymi uczestnikami spotkania rocznicowego, mogli posłuchać wykładów historyków i wojskowych, dotyczących gen. Liniarskiego, który był szefem białostockiego okręgu Armii Krajowej, a od stycznia 1945 r. dowódcą Armii Krajowej Obywatelskiej na terenie tego okręgu. Za swoją działalność został aresztowany i skazany na śmierć, jednak wyrok ten zamieniono na 10 lat więzienia. Prezydent Andrzej Duda pośmiertnie mianował Władysława Liniarskiego na stopień generalski w sierpniu bieżącego roku.
Na spotkaniu z okazji 120 rocznicy urodzin patrona 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej obecna była wnuczka gen. Liniarskiego Grażyna Sibilska.
Chór szkolny zaprezentował zebranym koncert, składający się z pięknych polskich pieśni patriotycznych.
Udział w uroczystości zorganizowanej przez 1. Podlaską Brygadę Terytorialną w Białymstoku był dla młodzieży z klasy wojskowej wyjątkową lekcją historii i umożliwił bezpośredni kontakt z osobami, którym bliskie jest żołnierskie rzemiosło- z autorytetami w tej dziedzinie.  Chórzyści natomiast, kolejny raz godnie reprezentowali naszą szkołę, kultywując pieśnią wartości i tradycje, tak ważne dla naszego narodu.

Czytany 2446 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Telefon Dyrektor
    mgr Eugeniusz Święcki
    (86) 277 11 35
Top