fundacja mikolaja     boton azul    pilecki patron4
         
1a 8 6  6  5
środa, 10 maj 2017 12:06

Plener uczniów OSSP - Kazimierz – Lublin

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 4-7.05.2017r. uczniowie klas I, II i IV OSSP uczestniczyli w plenerze malarskim w Kazimierzu Dolnym. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele p. Barbara Pełszyk, p. Michał Selerowski, p. Bogdan Tarkowski i p. Łukasz Godlewski.

 

          W programie wycieczki znalazły się ciekawe miejsca na Lubelszczyźnie, m.in. Radzyń Podlaski, Nałęczów, Puławy, Lublin i Kazimierz Dolny nad Wisłą.

        Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim zbudowany w okresie baroku, a przebudowany w latach późniejszych przez Jakuba Fontanę. Pani przewodnik przedstawiła bogatą historię tego obiektu. Po zakwaterowaniu w Kazimierzu wybraliśmy się na rynek miasta, gdzie wykonaliśmy studium rysunkowe.

        W piątek rano młodzież wyjechała do Lublina, aby zwiedzić Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różne pracownie artystyczne: litografii, eko art, ceramiki, rzeźby, technologii malarstwa oraz kreacji multimedialnej. Młodzi artyści zobaczyli prace studentów tej uczelni m.in. filmy animowane, wyroby ceramiczne, obrazy olejne. Następnie udano się na Stare Miasto, aby namalować studium pastelami. Wieczorem cała grupa wybrała się na spacer po rynku w Kazimierzu.

        Kolejnego dnia po śniadaniu młodzież wyjechała do Nałęczowa. Nasi artyści spacerowali po pięknym parku i stworzyli tam studium malarskie. Następnie udano się do Muzeum Stefana Żeromskiego
w Nałęczowie, gdzie młodzież dowiedziałą się wiele o osobie pisarza i jego twórczości. Wieczorem zwiedzono stare ruiny zamku w Kazimierzu Dolnym.

        Ostatniego dnia wyjechano z pięknego Kazimierza do Puław. Miasto to jest znane ze Świątyni Sybilli oraz Domu Gotyckiego autorstwa Piotra Aignera, które to mogliśmy podziwiać. Obejrzeliśmy też barokowo-klasycystyczny Pałac Czartoryskich, o którego historii i wartości kulturowej opowiedział nam p. Łukasz Godlewski.

        W czasie pleneru powstało wiele pięknych prac wykonanych w różnych technikach: ołówek, węgiel, pastel, akwarela, gwasz, tempera. Prace uczniów będą prezentowane na wystawie w ciechanowieckim Muzeum wzorem lat ubiegłych. Gratulujemy młodzieży wykonanych prac i liczymy na kolejne.

Czytany 2894 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Telefon Dyrektor
    mgr Eugeniusz Święcki
    (86) 277 11 35
Top