anonomowa skrzynkaXxY
      boton azul      rekrutacja2019 20 logo 2019 kolor Copyfundacja mikolaja
         
1a 8 6  6  5
poniedziałek, 11 grudzień 2017 11:24

Wernisaż wystawy „Plenery Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych“

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

30 listopada o godzinie 12.00 w ciechanowieckim Muzeum Rolnictwa miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac plenerowych uczniów klas II-VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Z tej okazji wszyscy artyści wybrali się na pieszą wycieczkę do muzeum. Na wernisaż przybyli również goście z Ciechanowca i okolic.


Wydarzenie uświetnił występ muzyczny. Zabrzmiały utwory: "Miasteczko cud" w wykonaniu Weroniki Binaś, "To co dobre" w interpretacji Julii Rusiniak, Julii Sabak i Zuzanny Ilczuk oraz w piosenka "Mój dom" w wykonaniu duetu Zuzanny Ilczuk i Julii Sabak. Nad młodymi wykonawcami czuwała dr Monika Ilczuk.

Po występie Weronika Binaś i Bartłomiej Rusiniak opowiedzieli zebranych o samej wystawie - miejscu i czasie powstawania prac. Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali: Pani Dyrektor Dorota Łapiak, Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki, Weronika Binaś i Bartłomiej Rusiniak.

Wystawa obejmuje ponad 200 dzieł autorstwa 71 młodych artystów, powstałych w czasie trwania plenerów artystycznych w latach 2016-2017.Uczniowie odwiedzili m.in.: Trójmiasto, Puławy, Kazimierz Dolny, Radzyń Podlaski i Lublin.

Najczęstszą techniką wykonania były akwarele, pastele, rysunki węglem, sepią i ołówkiem. Mogliśmy oglądać też gwasze oraz ceramikę. Główne tematami były: krajobraz, architektura i zabytki.

Wystawę można oglądać do końca stycznia 2018 roku.
Serdecznie zapraszamy!

Czytany 3050 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top