fundacja mikolaja     boton azul    pilecki patron4
         
1a 8 6  6  5
czwartek, 16 luty 2017 07:34

XLI Ogólnopolska Olimpiada Artystyczna - sekcja Historii Sztuki – sukces uczniów OSSP

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 13 – 14lutego 2017 r. w Olsztynie uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu wzięli udział w drugim etapie XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej - sekcja Historia Sztuki. Do etapu okręgowego w składa którego wchodzą dwa województwa: podlaskie i warmińsko-mazurskie, dostało się tylko 17 uczniów, w tym aż 4 z naszej placówki: Emilia Jabłońska i Marta Pełszyk z klasy VI OSSP, Jakub Wakuluk z klasy V oraz Natalia Ziółkowska z klasy IV.


        W pierwszym dniu uczniowie musieli zmierzyć się z tematami pisemnymi z zakresu sztuki i historii. Drugiego dnia uczestnicy przed komisją musieli zademonstrować swoje zdolności oratorskie oraz umiejętność rozpoznania i analizy dzieł sztuki z zakresu malarstwa, rzeźby i architektury.
       Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dwie nasze uczennice Marta Pełszyk i Natalia Ziółkowska zakwalifikowały się do etapu centralnego i będą miały możliwość uzyskania tytułu finalisty / laureata, który zapewni im 100% z matury z historii sztuki i wstęp wolny na uczelnie artystyczne.

        Napawa nas duma i radość ze zdobytej wiedzy i umiejętności naszych uczniów, gdyż tegoroczne pytania należały do niezwykle trudnych i należało wykazać się szeroką wiedzą z zakresu historii sztuki oraz historii, aby zakwalifikować się do etapu ogólnopolskiego.
      Gratulujemy wszystkim uczniom, życzymy dalszych sukcesów w nauce i serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Czytany 3115 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Telefon Dyrektor
    mgr Eugeniusz Święcki
    (86) 277 11 35
Top