DSC 0446c fundacja mikolaja boton azul        
         
1a 8 6  6  5
Klub Książki

Klub Książki (42)

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

 5 grudnia 2018 r. uczennica klasy I a Gabriela Uszyńska zaprezentowała młodzieży z DKK słynną powieść Doroty Terakowskiej pt. „Poczwarka”. Książka ta podejmuje ważne problemy społeczne i obyczajowe  –  jej główną bohaterką jest mała Marysia, dziewczynka z zespołem Downa, wychowywana przez rodziców nieprzygotowanych na opiekę nad upośledzonym dzieckiem. Bohaterowie Terakowskiej stawiają pytania o miejsce chorego człowieka w świecie nieustającej, bezrefleksyjnej konsumpcji i rygorystycznych wzorców urody. Gabriela zwróciła uwagę na wątki biblijne w kilku fragmentach powieści. Dzięki nawiązaniom do Księgi Rodzaju „niedorozwinięta” dziewczynka zostaje ukazana jako niemal równa Bogu stwórczyni świata.

„Jak nie czytam jak czytam” Ogólnopolska akcja masowego czytania.

Napisał

Wzorem ubiegłego roku 8 czerwca 2018 roku o godz. 10:00 uczniowie naszej szkoły wzięli w Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam jak czytam”, której organizatorem jest redakcja „Biblioteki w Szkole”. W masowym czytaniu wzięło udział 327 osób.

Uczniowie czytali swoje ulubione książki w różnych miejscach na terenie szkoły i internatu.

Fotorelacja w załączaniu.

Rodzinne historie – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

 29 maja 2018 r. podczas spotkania DKK uczennica kl. I Technikum Katarzyna Niewiarowska zaprezentowała powieść obyczajową „Idealne życie” znanej na całym świecie pisarki Danielle Steel.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - 25 maja

Napisał

Tematyka miłosna cieszy się niesłabnącą popularnością od początku istnienia literatury. Może dlatego, że uczucia są motywem uniwersalnym, znanym w każdym miejscu i w każdym czasie. Większość ludzi kocha, a zatem rozumie pragnienia i rozterki zakochanych bohaterów.

Marcowe spotkanie Klubu Książki

Napisał

„Gra Endera“ Orsona Scotta Carda - science fiction z elementami psychologicznymi. Poświęcenie jednostki dla większego dobra, odebrane dzieciństwo, oddzielenie od rodziny, prześladowania i izolacja społeczna - to tylko niektóre z motywów składających się w przerażającą całość, gdzie kłamstwa są na porządku dziennym, wieści o kilkuletnich żołnierzach nikogo nie dziwią, a losy całej ludzkości spoczywają w rękach dziecka... Jednak czy ludzka psychika jest w stanie to znieść i nie ucierpieć?

tekst: Kamila Kamińska Ia

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

22 lutego 2018 r. młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowała spotkanie zatytułowane  „Lektury dzieciństwa i młodości”. O swoich doświadczeniach czytelniczych opowiedziała Pani Grażyna Święcka – nauczyciel bibliotekarz.

Ocalić wartości – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

      Trudno przeżyć w świecie, w którym rządzą anarchia, bezprawie i prymitywne ludzkie instynkty. Jeszcze trudniej jest w takiej rzeczywistości darzyć kogoś zaufaniem, szacunkiem czy miłością. A jednak te podstawowe wartości można odnaleźć – świadczą o tym losy bohaterów trylogii „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins.

Wzbogacony księgozbiór biblioteki szkolnej

Napisał

Wzbogacony księgozbiór biblioteki szkolnej.

W krainie dreszczowców – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

Ludzie lubią się bać, ale na ogół strach jest przyjemny tylko wtedy, kiedy towarzyszą mu… bezpieczne okoliczności. Zjawisko to zauważyli znawcy różnych sztuk, ponieważ sztuka pozwala bezpiecznie przeżywać lęk i jednocześnie czerpać z niego intelektualne oraz emocjonalne zadowolenie. Zapewne dlatego tak dużą popularnością cieszą się książki należące do gatunku horroru.

Wprowadzenie do light novel – pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w roku szkolnym 2017/2018

Napisał

                Egzotyczne i tajemnicze wydają się słowa: „Utsuro no Hako to Zero no Maria”, ich znaczenie poznali uczestnicy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowanego 18 października 2017 r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  “Utsuro...” to po prostu oryginalny tytuł książki, którą napisał Eiji Mikage, a polskie  tłumaczenie tego tytułu brzmi: „Zerowa Maria i puste pudełko”. Książka należy do bardzo popularnego wśród młodzieży gatunku light novel.

Ogólnopolska Akcja "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM" akcja masowego czytania

Napisał

1 czerwca 2017 roku o godz 10:00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM", organizowanej przez Redakcję Biblioteki w Szkolne. W masowym czytaniu udział wzięło 270 uczniów wraz z nauczycielami. Swoje ulubione książki czytali w różnych miejscach na terenie szkoły jak też i poza szkołą. W załączeniu fotorelacja.

Plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

W środę 23 maja 2017 r. młodzież z Dyskusyjnego Klubu Książki, korzystając ze wspaniałej wiosennej pogody, zorganizowała ognisko, podczas którego zostały odczytane i omówione fragmenty twórczości kryminalnej. Uczestnikami opiekowały się nauczycielki – Pani Grażyna Święcka i Pani Dorota Mlonek.

Spotkanie autorskie z poetą W. J. Mikulskim

Napisał

W środę 18 maja 2017 r. młodzież naszej szkoły, wraz z nauczycielkami Panią Grażyną Święcką i Panią Dorotą Mlonek, wzięła udział w niezwykłym spotkaniu z poezją i z jej twórcą, które odbywało się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowcu. Było to jedno z działań promujących czytelnictwo w ramach realizacji wymagań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

OGŁOSZENIE - Konkurs ze znajomości treści lektur zaplanowany w ramach programu „Życie wśród książek”

Napisał

Konkurs ze znajomości treści lektur zaplanowany w ramach programu „Życie wśród książek” odbędzie się w czwartek 8 czerwca 2017 r. o godzinie 12.30 w sali nr 37. Przypominamy tytuły zaproponowane do konkursu:

Niezwyczajny romans w DKK – Jojo Moyes „Zanim się pojawiłeś”

Napisał

      Romans uważany jest za gatunek o nikłej wartości literackiej. Czy słusznie? Wątki romansowe zawierają przecież arcydzieła literatury światowej, wystarczy wspomnieć „Romeo i Julię” Szekspira albo „Lalkę” Bolesława Prusa – dwie wybitne książki o miłości. Nie musimy się wstydzić czytania romansów, nawet tych mniej ambitnych, ponieważ ludzkie namiętności zawsze są ciekawym tematem sztuki.

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Poezji

Napisał

Piątek 31 marca 2017 r. był dla naszej społeczności szkolnej dobrą okazją do spotkania z poezją i językiem polskim. Tego dnia gościliśmy bowiem Panią profesor Irenę Maryniakową, która w ciekawy sposób zaprezentowała nam temat gwarowej polszczyzny Ciechanowca i okolic. Pani profesor podała wiele ciekawych faktów związanych zarówno z językiem naszego regionu, jak też swoim bogatym w doświadczenia życiem. Pozwoliło to nam z pewnością w głębszy i bardziej świadomy sposób spojrzeć na duchowe dziedzictwo naszej małej ojczyzny.

Spotkanie z Geraltem

Napisał

Literatura fantasy nie jest w Polsce szczególnie bogata, do nielicznych wyjątków znanych szerokiemu odbiorcy należy niezwykle popularna saga o Wiedźminie Geralcie pióra Andrzeja Sapkowskiego. Cykl ten podczas spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki 28 marca 2017 r. zaprezentowała Emilia Wołosińska uczennica kl. I b Technikum.

Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Poezji

Napisał
 
 
31 marca 2017 r. o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie z twórczością poetów pochodzących z naszego regionu: Eugenii Wilbik, Franciszka Kobryńczuka, Ludwika Jankowskiego i ks. Wincentego Marczuka.

Egzotyczna podróż literacko-filmowa

Napisał

21 lutego w Dyskusyjnym Klubie Książki Jakub Wakuluk opowiadał o swojej podróży do Nowej Zelandii i zwiedzaniu miejsc związanych ze słynną trylogią „Władca Pierścieni” . Oto relacja Kuby.

Rozpoczynamy realizację projektu Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Napisał

Rozpoczynamy realizację projektu Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nowe środki finansowe na zaopatrzenie szkolnej biblioteki.

Napisał

Miło nam poinformować, że biblioteka ZSOiZ w Ciechanowcu w ramach wsparcia finansowego Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzyma 15 000 zł na zakup „nowości wydawniczych” znajdujących się w aktualnej ofercie księgarskiej.

Życie wśród książek

Napisał

16 maja (wtorek) 2017 r. w ramach programu „Życie wśród książek” odbędzie się konkurs ze znajomości następujących książek:

Wsiąść do pociągu byle jakiego, czyli skąd się bierze opowieść…

Napisał

 

 

Każdy, kto kiedykolwiek podróżował pociągiem doznawał zapewne dwóch odmiennych wrażeń zmysłowych – monotonii stukotania kół i ulotności obrazów za oknem. Sposobem na pokonanie zarówno nudy, jak i natłoku fragmentarycznych bodźców może być wymyślanie historii. Tworzenie opowieści to ulubione zajęcie dojeżdżającej do pracy podmiejską kolejką Rachel, bohaterki „Dziewczyny z pociągu” – bestselerowego thrillera Pauli Hawkins.

Dlaczego i jak czytamy?

Napisał

 

 

Na to pytanie pewnie każdy czytelnik odpowiedziałby nieco inaczej, niemniej jednak istnieją uniwersalne powody sięgania po książki, a także podobne strategie czytelnicze. O celach i sposobach czytania rozmawialiśmy podczas dwóch spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowanych 29 listopada i 13 grudnia 2016 roku.

Są już nowe książki…

Napisał

Wszystkich czytelników informujemy iż można już wypożyczyć książki zakupione do biblioteki szkolnej, które zostały zaproponowane przez czytelników w ramach akcji czytelniczej „Książkowa lista przebojów.

 

Wyniki głosowania na najlepsza fraszkę

Napisał

W wyniku głosowania najlepszą liczbę głosów otrzymała fraszka Izabeli Paplińskiej z klasy II Technikum – „Czytaj i myśl” – 17 głosów

Weź udział w głosowaniu...

Napisał

Gitarrra siema!

Czy wiecie młodzi ludzie, że macie obok siebie poetów?

Autoprezentacja – pierwszy krok do sukcesu. Spotkanie uczniów kl. II ZSZ ze szkolnym doradcą zawodowym

Napisał

      14 listopada 2016 roku uczniowie klasy II ZSZ wraz z wychowawczynią – Panią Dorotą Mlonek zorganizowali spotkanie ze szkolnym doradcą zawodowym – Panem Wojciechem Cieszkowskim. Doskonale wiadomo, że znalezienia dobrej pracy nie zależy wyłącznie od wiedzy czy umiejętności kandydata, równie ważne  są zdolności efektownego i przekonującego prezentowania własnych atutów, dlatego głównym celem spotkania było poznanie przez młodzież różnorodnych technik autoprezentacji.

Podsumowanie szkolnego konkursu „Książkowa lista przebojów”

Napisał

          Przedstawiamy ponad sto propozycji tytułów, które polecają uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. W tym roku, oprócz książek należących do literatury pięknej (beletrystyki), na naszej liście pojawiły się też książki  z zakresu historii, literatury faktu, religii, psychologii, sportu, a nawet wędkarstwa. Zdecydowaliśmy się więc uporządkować listę pod względem tematycznym, chociaż niektóre polecone przez was książki mają tak złożoną problematykę, że trudno jest je jednoznacznie przypisać do określonej kategorii.

„Niektóre obrazki bardziej chwytają za serce, niż sama fabuła” , czyli o mangach raz jeszcze

Napisał

Mangi  - swoiste połączenie obrazu i słowa to zjawisko nie tylko kulturowe, lecz także kultowe. Chociaż ich ojczyzną jest egzotyczna Japonia, od wielu lat podbijają serca młodych Europejczyków, są dla nich źródłem inspiracji estetycznych – wpływają na modę, a nawet kreują ideał piękna.

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

Napisał

24 czerwca 2016 r. podczas uroczystości zakończenie roku szkolnego Pan Dyrektor Eugeniusz Święcki dokonał podsumowania trwającego przez rok szkolny 2015/2016 konkursu czytelniczego pod hasłem „Życie wśród książek”.

Wielbiciel japońskich mang w Dyskusyjnym Klubie Książki

Napisał

9 maja 2016 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki gościł Patryk Wrzosek uczeń kl. I b, znawca i kolekcjoner mang.

OSTATNIO ZAKUPIONO...

Napisał

OSTATNIO ZAKUPIONO...

1.Joanna Miszczuk.,    Wyspa
2.Mariusz Zielke.,    Człowiek który musiał umrzeć
3.Anna Rice.,   Książę Lestat
4.Peter Ackroyd.,    Śmierć króla Artura
5.G. W. Leif Persson.,    Linda
6.Jana Wagner.,    Pandemia
7.Katarzyna Michalak.,   Poczekajka
8.Katarzyna Michalak.,    Zachcianek broszura
9.Katarzyna Michalak.,    Zmyślona
10.Olga Lipińska.,    Jeszcze słychać śmiech...
11.Maria Czubaszek.,    Boks na ptaku czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak
12.Kerstin Ekman.,    Oszustki
13.Agnieszka Zakszewicz.,    Głosy spoza chóru
14.Gianluigi Nuzzi.,     Jego świątobliwość
15.Cast Kristin + P. C. Cast.,   Dom nocy t.9 Przeznaczona br.
16.Cast Kristin + P. C. Cast.,   Dom Nocy Przysięga Smoka
17.Cast Kristin + P. C. Cast.,   Dom nocy t.5 Osaczona br
18.Cast Kristin + P. C. Cast.,    Dom nocy t.4 Nieposkromiona tw
19.Cast Kristin + P. C. Cast.,   Ujawniona Dom Nocy t.11
20.Cast Kristin + P. C. Cast.,   Dom nocy t.3 Wybrana
21.Cast Kristin + P. C. Cast.,   Bursztynowy dym Uciekinierzy Księga pierwsza
22.Graham Masterton.,    Geniusz

Spotkanie Klubu Książki

Napisane przez

4 marca 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Było ono poświęcone literaturze fantasy, coraz bardziej popularnej wśród młodych czytelników.

Są już obiecane rowery…

Napisał

      Zgodnie z wytycznymi Ministra  Edukacji Narodowej priorytetem roku szkolnego 2015/2016 jest rozwój kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W związku z tym biblioteka naszej szkoły zorganizowała konkurs czytelniczy pod hasłem ,, Życie wśród książek”. Główną nagrodą w konkursie są rowery ufundowane przez: Pana Bogdana Zielińskiego Starostę Powiatu Wysokomazowieckiego, Ks.kan. Tadeusza Kryńskiego Dziekana  Parafii pw Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Panią Agatę Koc Przewodniczącą Rady Rodziców.
     Wymienione nagrody otrzymają czytelnicy, którzy zgodnie z ogłoszonym regulaminem konkursu czytelniczego otrzymają największą liczbę punktów. Przypominamy iż regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły  oraz na tablicy ogłoszeń przy wejściu do biblioteki szkolnej.

Piąte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisał

29 lutego 2016 r. dziewczęta z Dyskusyjnego Klubu Książki zaprosiły kolegę z klasy II c – Mateusza Gawrysiaka. Nasz Gość opowiedział o swojej pasji, czyli o literaturze kryminalnej, którą od wielu lat się interesuje.

Weź udział w konkursie czytelniczym. Wygraj cenne nagrody!

Napisał

UWAGA! Weź udział w konkursie czytelniczym. Wygraj cenne nagrody. Regulamin poniżej:

Książki pod choinkę…

Napisał

      Wszystkich, którzy nie mają jeszcze pomysłów na świąteczne prezenty zachęcamy do obdarowania najbliższych książkami. Jakimi? Podpowiadają uczennice naszej szkoły.

Gdyby magia istniała, to mogłoby się zdarzyć...

Napisane przez

Dnia 17 stycznia 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego. Omawiałyśmy na nim dwie książki ,,Skrzydła Laurel" Aprilynne Pike oraz ,,Mechanicznego Anioła" Cassandry Clare.

Klub Książki

Napisane przez

    W dniu 8.02.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy powieść Jennifer Bosworth - "Dziewczyna, którą kochały pioruny”. Na początku krótkiej prezentacji treści i problematyki utworu dokonała Justyna Łukasiuk. Następnie uczestniczki rozmawiały o różnych wątkach powieści. Przeżycia bohaterki, doskonale radzącej sobie w pełnym chaosu i niepewności świecie,  stały się tematem  dyskusji o doświadczeniach i problemach współczesnej młodzieży: odpowiedzialności, miłości rodzinie.

Drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Napisane przez

7 grudnia 2015 roku odbyło się drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Na początku uczestnicy wysłuchali pani Doroty Mlonek opowiadającej o bestsellerze "Cień wiatru" i motywie "książki o książce" występującym w tej powieści.

Dyskusyjny Klub Książki już działa

Napisał

„Książki to jedyny ratunek, żeby człowiek nie zapomniał, że jest naprawdę człowiekiem” – pisze w słynnym „Traktacie o łuskaniu fasoli” Wiesław Myśliwski. Ta sentencja była inspiracją oraz myślą przewodnią pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowanego 3 listopada 2015 r. Wzięło w nim udział pięć dziewcząt, dla których czytanie stanowi  atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, pasję i źródło mądrości życiowej. Powołanie klubu jest jednym z najważniejszych zadań programu „Życie wśród książek” i ma na celu promocję czytelnictwa poprzez swobodne rozmowy o ulubionych lekturach. 

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top