środa, 14 marzec 2018 11:11

Wycieczka do Wyższej Szkoły Artystycznej

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 12.03.2018r. uczniowie klas fryzjerskich i drugiej klasy liceum pod opieką pani Sylwii Grzymały i Agnieszki Gaczkowskiej wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Wielu wrażeń i nowych informacji dostarczyło uczniom wyjście do Wyższej Szkoły Artystycznej oraz do Prosalon- Chantal – polskiej firmy produkującej kosmetyki do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów.

 

Wycieczka do WSA- szkoły charakteryzacji teatralno- filmowej, kostiumografi , wizażu, stylizacji i projektowania graficznego, pierwszej niepublicznej szkoły artystycznej w Polsce, miała pokazać uczniom, że charakteryzacja i wizaż to dziedziny pokrewne fryzjerstwu. Młodzież mogła obejrzeć fantastyczne prace wykonane przez słuchaczy szkoły, dowiedzieć się o podstawowych tajnikach charakteryzacji i zapoznać się z całą ofertą edukacyjną uczelni.

Dyrektor ds. Artystycznych pani Agata Manowska zaprosiła uczniów na pokazy podczas Nocy Muzeów organizowanej w Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Na zajęciach warsztatowych z charakteryzacji  młodzież przy pomocy wykładowcy uczelni miała możliwość wykonania zabiegów imitujących rany.

W fabryce farb do włosów Prosalon- Chantal uczniowie klas fryzjerskich zwiedzili laboratorium, gdzie powstaje większość innowacyjnych receptur oraz sprawowana jest kontrola nad jakością produktów trafiających do klientów. Sztandarową ofertą produktową firmy są profesjonalne kosmetyki skierowane do salonów fryzjerskich pod marką PROSALON.

Młodzież uczestniczyła także w warsztatach ,, ABC koloryzacji’’ włosów, podczas których nasi uczniowie pod czujnym okiem szkoleniowca firmy mogli wykonać samodzielnie farbowanie włosów. Warsztaty zakończyły się rozdaniem dyplomów.

Składamy serdeczne podziękowania za gościnność i miłe przyjęcie firmie Prosalon oraz władzom Wyższej Szkoły Artystycznej.

Czytany 2849 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • p. o. Dyrektora Szkoły
    mgr Ewa Radziszewska
    (86) 277 11 35
Top