piątek, 10 styczeń 2020 08:16

Fundacja mBanku po raz drugi wesprze realizację Międzyszkolnego konkursu matematycznego „πPilecki” połączonego z dniem promocji matematyki.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niezmiernie miło nam poinformować, że po raz drugi, decyzją zarządu Fundacji mBanku nasza szkoła otrzymała dotację na realizację projektu pt. „II Międzyszkolny konkurs matematyczny- πPilecki połączony z dniem promocji matematyki” . Misją Fundacji  jest wspieranie dzieci i młodzieży w nauce matematyki, którą realizuje  w ramach strategii „m jak matematyka”. Tegoroczny projekt został dotowany  kwotą  4960zł.

 

Jest to druga edycja naszego projektu, który przewiduje przeprowadzenie konkursu matematycznego oraz organizację dnia promocji matematyki.  Konkurs organizujemy  z myślą o uczniach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie Matematyką, uczęszczających do klas VI-VIII Szkoły Podstawowej.

Celem głównym naszego projektu  jest popularyzacja matematyki  wśród młodych ludzi oraz zachęcanie ich do wyboru dalszej drogi kształcenia w klasach o kierunkach ścisłych. Ponad to konkurs ma zacieśnić współpracę między szkołami działającymi w środowisku lokalnym, budować więzi partnerstwa i koleżeństwa wśród uczniów oraz zachęcać ich do podejmowania działań rozwijających ich  talenty i pasje.

Zeszłoroczna edycja odbyła się w dniu liczby "pi" (14.03) i spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli z okolicznych szkół. Mamy nadzieję, że w tym roku przybędzie do nas jeszcze więcej młodych i uzdolnionych pasjonatów matematyki.

Zaczynamy więc wytężoną pracę nad projektem  i zapraszamy wszystkich uczniów aby przyłączyli się do nas w jego realizacji.

Czytany 2258 razy Ostatnio zmieniany piątek, 10 styczeń 2020 08:37

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top