poniedziałek, 12 grudzień 2022 10:17

ZWYCIĘSTWO naszych chłopaków w ramach I ligi futsalu.

Napisał

W dniu 2 grudnia 2022r na hali sportowej KOKIS w Kolnie odbyły się kolejne rozgrywki w ramach I ligi futsalu chłopców. Oprócz ciechanowieckiej drużyny brały w nich udział ZST Kolno, ZST Suwałki i ZS 1 Zambrów.

W dniu 7 grudnia klasy Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych 1A i 1B  uczestniczyły w mikołajkowym wyjeździe do Białegostoku.

piątek, 09 grudzień 2022 09:32

XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu

Napisał
Uczennice naszej szkoły Agata Kryńska i Alicja Koc  dnia 2 grudnia reprezentowały naszą szkołę na etapie okręgowym XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.
czwartek, 01 grudzień 2022 07:03

Dyskoteka andrzejkowa w naszej szkole.

Napisał

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

środa, 30 listopad 2022 07:08

Zbiórka karmy - podsumowanie akcji

Napisał

 W naszej szkole w ramach akcji „Październik - miesiącem dobroci dla zwierząt” została przeprowadzona zbiórka karmy dla zwierząt z lokalnego przytuliska. Koordynatorem akcji byli nauczyciele bibliotekarze. Cieszymy się, iż praktycznie wszystkie klasy oraz wychowankowie internatu aktywnie wzięli udział w zbiórce. Udało nam się zebrać 250 kg. suchej karmy, która pozwoli zwierzakom przetrwać zimę. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest nam obojętny. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję.

W dniach 25 i 26 listopada uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę wolontariuszy i ruszyli z pomocą w corocznej zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzina w Ciechanowcu. 

Nasi uczniowie z klasy 4B Technikum kształcący się w zawodzie Technik Budownictwa mieli możliwość zrealizowania bezpłatnego kursu na operatora koparko – ładowarki.  

W dniu 21.11.2022r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu z klas wojskowych 2a, 2c, 3a, 3c, odbyli szkolenie wojskowe w niecodziennych warunkach. Dzięki uprzejmości Dowództwa  naszej jednostki patronackiej 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, mogliśmy szkolić się na OSPWL w Orzyszu.

Dnia 11 listopada, w 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę grupa teatralna i chór naszej szkoły - zostali zaproszeni do udziału w powiatowym spotkaniu samorządowców „Dla Niepodległej”. Odbyło się ono w Miejskim Domu Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. Uroczystego otwarcia dokonał Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński. W spotkaniu uczestniczyli m. in. Senator RP - Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski - Bohdan Paszkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego - Łukasz Siekierko, oraz Dariusz Sapiński - Prezes SM Mlekovita.

W ramach spotkania grupy wychowawczej młodzież Internatu włączyła się we wspólne świętowanie ważnych uroczystości. Tym razem okazją było święto państwowe 11 LISTOPADA- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Z  tej okazji wychowankowie grupy V z wychowawcą wykonali pracę o tematyce patriotycznej. Przeprowadzone spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem tego ważnego święta narodowego, ale też skłoniło niejednego ucznia do refleksji na temat naszej historii, tradycji, przynależności społecznej i kulturowej z własnym narodem.

W dniu 27 października uczniowie naszej szkoły z Oddziałów Przygotowania Wojskowego wspólnie z dyrektorem szkoły Panem Łukaszem Godlewskim oraz nauczycielką Panią Agnieszką Kostrzyńską mieli możliwość zwiedzenia kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz stadionu PGE Narodowego. Uczniowie mogli nie tylko podziwiać zabytki polskiej architektury, zapoznać się z historią polskiej demokracji parlamentarnej ale także zobaczyć na żywo pracę polskiego parlamentu.

Serdecznie dziękujemy Posłowi na Sejm RP, sekretarzowi stanu w KPRM Panu Adamowi Andruszkiewiczowi oraz Panu Staroście Bogdanowi Zielińskiemu za umożliwienie wyjazdu dla naszej młodzieży i wspaniałą lekcję historii.

Kadeci klasy 4C LO - Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej z naszej jednostki patronackiej - Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu zdobywali wiedzę i pogłębiali swoje umiejętności w niełatwym rzemiośle żołnierskim.

Podobno diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety - o czym mogły przekonać się uczennice klasy 1a Technikum Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych. Podczas zajęć praktycznych na pracowni kosmetycznej opanowywały wiadomości i umiejętności z zakresu wykonywania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej.

Kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu nie zwalniają tempa i pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej z 18 Pułku Logistycznego w Łomży, zdobywają wiedzę i pogłębiają swoje umiejętności w niełatwym rzemiośle żołnierskim.

W dniu  07.10.2022r. na obiektach Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej odbyły się eliminacje do „Strzeleckich  Mistrzostw Polski Klas Wojskowych” uczestniczących w programach Ministerstwa Obrony Narodowej Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe oraz Oddziały Przygotowania Wojskowego.

W dniu 30 września w Ciechanowcu nasza młodzież i nauczyciele wzięli udział w uroczystym, pierwszym podniesienie flagi na maszt wykonanym w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Ta patriotyczna inicjatywa, została realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W dniu 29.09.2022 r. w czwartkowe popołudnie młodzież Internatu wraz z Wychowawcami oraz zaproszonymi Gośćmi zebrała się pod szkolnym dębem na otrzęsinach klas I przy wspólnym ognisku.

W sobotę 24 września w Markach pod Warszawą nasi kadeci uczestniczyli w pikniku wojskowym „Wyzwanie Weterana”. Nasi Uczniowie jak zwykle spisali się fenomenalnie. Dzięki ich zaangażowaniu i doświadczeniu zorganizowano szkolenie mieszkańców z przyjmowania postaw strzeleckich, umiejętności celowania, składania i rozkładania broni. Nasi uczniowie wzbudzili także ogromne zainteresowanie dzieci i młodzieży. Kadetów swoją obecnością zaszczycił na pikniku Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.
Dziękujemy naszej młodzieży za profesjonalne podejście i celujące wykonanie zadania.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy w finale wojewódzkim LIGI LEKKOATLETYCZNEJ i XXXIII Memoriale Aleksandra Wojny, który odbył się 29.09.2022 roku w Białymstoku. Chłopcy zajęli drużynowo IV miejsce (na 30 startujących zespołów), dziewczyny VI miejsce (na 20 zespołów).
Większość naszych uczniów wykazała się wielką klasą i świetnie indywidualnie wystartowała w swoich konkurencjach zajmując w nich czołowe lokaty. Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy z ZSOiZ w Ciechanowcu to:

W ostatnią sobotę  -  dnia 1. października 2022 roku, na zaproszenie społeczności i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie  -  grupa teatralna i chór Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wystąpiły tam ze spektaklem  pt.: „Rotmistrz Pilecki  –  Polak, Patriota, Żołnierz”. 

W dniach 20-21 września 2022 r. kadeci klas 2A,2C,3A,3C realizujący program „Oddziały Przygotowania Wojskowego” uczestniczyli w kolejnym szkoleniu prowadzonym przez naszą jednostkę patronacką, czyli 18 Pułk Logistyczny w Łomży.

środa, 28 wrzesień 2022 05:51

Zajęcia ze strzyżeń w pracowni fryzjerskiej.

Napisał

Nasza szkoła kształci m.in. w zawodzie technik usług fryzjerskich i zapewnia pomieszczenia dydaktyczne z wyposażeniem odpowiadającym technologii i technice stosownej w tym zawodzie oraz odpowiedni sprzęt multimedialny wykorzystywany podczas zajęć praktycznych i teoretycznych. Doskonale wyposażona pracownia fryzjerska i pasja młodzieży pozwala na osiąganie bardzo dobrych umiejętności zawodowych, co z pewnością przełoży się na zdobycie wymarzonej pracy w przyszłości.

środa, 21 wrzesień 2022 08:15

80 rocznica powołania Narodowych Sił Zbrojnych.

Napisał

W dniu 18 września 2022 r. kadeci ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyli w Warszawie w obchodach 80 rocznicy powołania Narodowych Sił Zbrojnych.

W dniu 7 września 2022 r. w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu plastycznego „Kwiaty” zorganizowanego przy współpracy Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem. Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań artystycznych wśród dzieci i młodzieży.

Dnia 12 sierpnia na placu apelowym 1 Warszawskiej Brygady Pancernej odbyła się uroczysta przysięga ponad 70 absolwentów klas wojskowych z 21 szkól. Wśród żołnierzy składających przysięgę było aż, 25 absolwentów Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej naszej szkoły, którzy odbyli szkolenie w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

W dniu 31 lipca2022r dwie grupy uczniów Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych wyjechały na staże zawodowe do Gdańska i Zakopanego. Łącznie staż odbywa 29 uczniów TŻiUG. Staże odbywają się w renomowanych hotelach (3, 4 lub 5 gwiazdkowych). W Gdańsku: RADISSON, PURO, NUMBER ONE GDAŃSK, GRANO. W Zakopanym: GOLD, SKALNY, TATRA, STAMARA, PARYSKI, CROCUS, BELWEDER, RYSY, RADISSON.

W dniu 31 lipca2022r grupa uczniów Technikum Budowlanego wyjechała na staże zawodowe do Gdyni. Staż odbywa się w bardzo renomowanej firmie BARG M.B. Sp.z o. o. Staże zawodowe odbywają się w Laboratorium Kruszyw i geotechniki, Wytrzymałości betonu, Pracowni betonu oraz na placach budowy.  Firma BARG bada właściwości kruszyw i betonów, które  są stosowane na  placach budowy, do najbardziej znanych realizowanych inwestycji budowlanych to: Przekop Mierzei Wiślanej, Bodowa drogi Krajowej S6 Gdańsk -Szczecin.

wtorek, 09 sierpień 2022 11:52

Pierwsze miejsce w POLSCE naszego Liceum

Napisał

Szanowni Państwo,
z dumą informujemy że nasi uczniowie Oddziałów Przygotowania Wojskowego / Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ramach Liceum Ogólnokształcącego zajęli w kategorii skuteczności nauczania i przygotowania klas wojskowych pierwsze miejsce  w Polsce.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do
Liceum Ogólnokształcącego, Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia
im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu
na rok szkolny 2022/2023

 

pobierz

W dniu 14 lipca 2022 roku grupa 24 uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Usług Fryzjerskich, Technik Usług Kosmetycznych, Technik Budownictwa pod opieką nauczycieli wyjechała na dwutygodniowe staże zawodowe do Malagi w Hiszpanii w ramach konkursu Erasmus+, akcja: „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”, projektu pn. „Europejskie kierunki zawodowe” nr 2020-1-PL01-KA102-079630

czwartek, 21 lipiec 2022 08:08

VIII Międzynarodowy Festiwal Poloneza w Sadownem

Napisał

     Zespół Taneczny TAKT funkcjonujący przy ZSOiZ w Ciechanowcu pod kierunkiem Pani Magdaleny Kujawskiej, wziął udział w ósmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w Sadownem i uświetnił swoim występem koncert główny. Należy dodać, że jest to jedyna tego typu impreza w kraju popularyzująca ten polski taniec narodowy.

     Tegoroczny koncert  zaszczycili swoją obecnością między innymi Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik oraz  przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Anna Panas.

     Występ ciechanowieckiego zespołu TAKT publiczność doceniła szczególnie i nagrodziła owacjami na stojąco, a Pani Wicemarszałek Elżbieta Lanc skierowała do naszej młodzieży słowa uznania, podziwu i podziękowania za kultywowanie tradycji.

W dniach 25-26 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole XI Zjazd Absolwentów i Wychowanków LO i ZSOiZ w Ciechanowcu 2022 r.

środa, 29 czerwiec 2022 07:37

Dzień Sportu i Rekreacji - było SUPER !

Napisał

W dniu 23 czerwca 2022 roku (czwartek) w naszej szkole odbył się po raz kolejny „Dzień Sportu i Rekreacji”.

24 czerwca 2022 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego. Z tej okazji wszyscy uczniowie przybyli na galowo ubrani do szkoły o godzinie 8:50, po czym wraz z wychowawcami klas uczestniczyli w pochodzie do kościoła. Pochód otwierał poczet sztandarowy, za którym podążali uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, a za nimi pozostali uczniowie naszej szkoły.

W dniu 20 czerwca 2022 r. w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbył się Egzamin dyplomowy i wystawa prac naszych Plastyków - GRAFIKÓW KOMPUTEROWYCH z klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych
Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część pierwsza obejmowała egzamin z historii sztuki w formie pisemnej. Zadania arkusza egzaminacyjnego dotyczyły grafiki artystycznej i użytkowej, ich podziału i charakterystyki poszczególnych technik graficznych, wybitnych twórców grafiki i ich dzieł, w tym grafików polskich. Test sprawdzał także umiejętności rozpoznawania wybitnych dzieł grafiki oraz dokonywania opisu i analizy wybranych dzieł sztuki.

Wojewódzki finał Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze - 2022” został rozegrany 14 czerwca 2022 r. w naszej szkole.

14 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się „VII Wojewódzki Przegląd Musztry” klas mundurowych województwa podlaskiego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż naszej szkole już po raz czwarty z rzędu udało się wywalczyć zaszczytne, I miejsce.

W dniach 9 i 10 czerwca 2022 roku odbyła się Konferencja Historyczna "Przemiany życia społecznego i gospodarczego ludności wiejskiej w Polsce i krajach sąsiednich w okresie międzywojennym".

wtorek, 14 czerwiec 2022 05:46

„Dzień sportu z wojskiem”

Napisał

29 maja 2022 r  kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu  pod opieką Pani Katarzyny Rostkowskiej oraz pana Radosława Ostaszewskiego uczestniczyli w pikniku militarnym w Bielsk Podlaski pod hasłem: "Dzień sportu z wojskiem”.

W dniu 8 czerwca w naszej szkole gościliśmy panią Martę Plechowską szkoleniowca firmy SERUM.EU. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat koloryzacji  i kolorymetrii. Szkolenie dostarczyło nam nowej wiedzy, a przede wszystkim nowych umiejętności w farbowaniu i tonowaniu włosów. Wykonywaliśmy nasze koloryzacje na modelach, a następnie mieliśmy możliwość przyjrzenia się efektom naszej pracy. Spotkanie było inspiracją do dalszej pracy, a także dało nam możliwość pogłębienia pasji do fryzjerstwa.

poniedziałek, 13 czerwiec 2022 12:43

Udział naszej młodzieży w „Motoserce” w Ciechanowcu.

Napisał

W sobotę 11.06.2022r. motocykliści z Sons of North FG odwiedzili Ciechanowiec w ramach drugiej edycji „Motoserce”. MOTOSERCE to charytatywna akcja zbiórki krwi organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Akcja połączona była z rodzinnym piknikiem. 

poniedziałek, 13 czerwiec 2022 10:19

Manewry i zajęcia taktyczne dla naszych uczniów.

Napisał

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego w ciągu ostatniego tygodnia odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

poniedziałek, 13 czerwiec 2022 06:45

Podsumowanie staży zagranicznych w Niemczec

Napisał

W czwartek, 9 czerwca, uczniowie naszej szkoły wyruszyli na trzydniową  wycieczkę na trasie Lublin-Kazimierz-Puławy dofinansowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

wtorek, 07 czerwiec 2022 09:10

KLASA I B NA MAZURACH

Napisał

W dniach 1 – 2 czerwca 2022 uczniowie klasy I B LO wyjechali na wycieczkę na Mazury.            

W dniach od 30 maja do 2 czerwca klasa 2A, 3A i 3b pod opieką Panów W. Susoła i B. Olszewskiego bierze udział w wycieczce "Szlakiem Piastowskim". Z Ciechanowca wyjechaliśmy w poniedziałek o 8:00 rano, niestety pogoda nam nie sprzyjała.

W dniu 27 maja odbył się w naszej szkole dzień otwarty. Szkołę odwiedziło około 240 uczniów obecnych klas ósmych okolicznych szkół podstawowych. Wśród zebranych znaleźli się także rodzice uczniów i nauczyciele. Cieszymy się że tak duża liczba osób zainteresowała się naszą oferta edukacyjną.

Dzień 31 maja związany jest z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu, który w bieżącym roku jest realizowany pod hasłem „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”. Jest to jedna z ważniejszych inicjatyw Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która została wdrożona 1987 r. ze względu na stale rosnącą liczbę osób uzależnionych od wyrobów tytoniowych.

W dniach 24 – 27 maja w Muzeum w Ciechanowcu odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa – „Wobec sejmików. Magnateria Rzeczypospolitej w XVI-XVIII wieku".

W okresie maja 2022 r.  uczniowie naszej Branżowej Szkoły I Stopnia w Ciechanowcu w ramach współpracy z Hufcem Pracy w Zambrowie i Hufem Pracy Białymstoku odbywali 2-tygodniowy zagraniczny staż zawodowy.

W dniach 22 – 24 maja 2022 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyły się zawody sportowo – obronne dla uczniów ze szkół o profilu mundurowym, będące jednocześnie eliminacjami do VII Finału Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Do udziału w wydarzeniu zameldowało się 18 siedmioosobowych reprezentacji z terenu centralnej Polski.

środa, 25 maj 2022 07:46

Szkolne Dni Poezji.

Napisał

21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania i nauczania poezji na całym świecie. Zainspirowani ideą tego wydarzania kulturalnego, również w naszej szkole postanowiliśmy wiosną 2022 roku w sposób szczególny oddać hołd sztuce poetyckiej.

W dniu 22 maja na Hali sportowej naszej szkoły odbył się koncert LUDOWEGO ZESPOŁU PIEŚNI i TAŃCA ,,SKOWRONKI".

wtorek, 24 maj 2022 08:19

Uczniowie naszego Liceum we Włoszech

Napisał

Relacja z dni 22.05.2022, Włochy, Wenecja.

poniedziałek, 23 maj 2022 09:17

Wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS

Napisał

W minionym tygodniu troje uczniów ZSOiZ zmagało się z zadaniami konkursowymi ostatniego, wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS.

Dnia 21.05.2022 r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w dniu otwartym Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bielsku Podlaskim.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów nocne zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

piątek, 20 maj 2022 10:26

Zajęcia na pracowni kosmetycznej.

Napisał

Zabieg pielęgnacyjny dłoni z użyciem parafinoterapii oraz manicure japoński wykonywany przez uczniów technikum usług fryzjersko-kosmetycznych.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w ZSOiZ w Ciechanowcu dla naszych kadetów nocne zajęcia z zakresu taktyki i walki w terenie.

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Profesjonalizm w działaniu, skuteczność w przyszłości” rozpoczęliście serię bezpłatnych szkoleń, warsztatów, wjazdów do restauracji i staży zawodowych z wynagrodzeniem dla naszych uczniów.
Jako pierwsze odbyło się szkolenie „Szefowie kuchni w hotelach / restauracjach – dania szefów kuchni”.
Młodzież pod okien szefów kuchni z renomowanych restauracji i hoteli podnosiła swoje umiejętności przygotowywania posiłków oraz zapoznała się z niecodziennymi przepisami, które zachwyciły naszych uczniów i degustatorów. Zachwyt zbudziły m.in. krewetki i gołąbki z dziczyzną.
Już niedługo kolejne szkolenia i fotorelacje.

piątek, 20 maj 2022 07:25

Uczniowie naszego Liceum we Włoszech

Napisał

Relacja z 16-17.05.2022.

W dniu 19 maja 2022 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, musztry, OPBMR, elementów walki w bliskim kontrakcje.

W dniu 12.05.2020 r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, realizujący program Oddziałów Przygotowania Wojskowego, uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu, jakim był „Dzień Otwartych Koszar”. Zorganizowany on został przez naszą jednostkę patronacką 18 Łomżyński Pułk Logistyczny.
Kadeci ZSOiZ mieli możliwość zapoznania się z uzbrojeniem, indywidualnym wyposażeniem żołnierzy, a także zobaczyć ekspozycję sprzętu wojskowego wykorzystywanego obecnie w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
 W piątek 13.05.2022 odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne na stadionie w Białymstoku. Były to Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział około 200 zawodników w kategoriach wiekowych U18 i U20.
środa, 11 maj 2022 07:37

Zajęcia z musztry dla naszych kadetów

Napisał

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych w ciągu ostatniego miesiąca odbyły się w naszej szkole dwa szkolenia dla naszych kadetów z zakresu musztry wojskowej.

W dniu 8 maj 2022 roku Poczet Sztandarowy ZSOiZ w Ciechanowcu wraz z Pododdziałem miał zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Inwestyturze Orderu Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.

27 kwietnia na terenie całej Polski odbyły się wojskowe zawody w różnych dyscyplinach sportowych. Hasłem tegorocznego Dnia Sportu w Siłach Zbrojnych RP jest "Armia w formie".

Trzeciego Maja - Białystok, 03.05.2022

Z wielką dumą informuje że dyrektor naszej szkoły mgr Łukasz Godlewski decyzją Nr 3115/KADR Ministra Obrony Narodowej został odznaczony Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.

czwartek, 05 maj 2022 05:56

„Żegnaj nam dostojny, stary porcie…”

Napisał

Po trzech wspólnie spędzonych latach, dotarliśmy do momentu, kiedy trzeba się z niektórymi rozstać. Mieszkańcy internatu zorganizowali ognisko w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, by pożegnać koleżanki kończące szkołę. Ognisko, muzyka, tańce, pieczenie kiełbasek-w takiej wesołej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody żegnaliśmy nasze absolwentki. Spotkanie było też wspaniałą okazją , by nowi mieszkańcy internatu - Rostik I Jarek zintegrowali się z naszą wspólnotą.

Niektórzy dopłynęli do brzegu, obierają kierunek na nowy rejs, przed nimi nowe morza i porty. Drodzy maturzyści „Szczęśliwej drogi, już czas…”

W czwartek 28 kwietna uczniowie klasy ósmej Zespołu Szkół w Ceranowie oraz Szkoły podstawowej w Łazowie przyjechali  do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i zawodowych w Ciechanowcu celem zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły na rok szkolny 2022/2023.           

środa, 04 maj 2022 09:15

Uroczyste pożegnanie Absolwentów 2022

Napisał

29 kwietnia 2022 roku w odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów szkół średnich ZSOiZ w Ciechanowcu. W tym dniu uczniowie klas maturalnych odebrali świadectwa dojrzałości oraz wzięli udział w poświęconej im akademii.

Dzień pierwszy (8.04.2022r.) :

Nasza młodzież pełna entuzjazmu wyjechała z Ciechanowca o godz. 8:00. Do Krakowa dotarliśmy około godz. 15:00, chwilę później zakwaterowaliśmy się w Lorf Hostel&Apartaments znajdujący się w ścisłym centrum miasta. Nie mieliśmy jednak wiele czasu na zaaklimatyzowanie się, prawie natychmiast ruszyliśmy na Kopiec Kościuszki.

środa, 04 maj 2022 06:21

Maraton maturalny rozpoczęty!

Napisał

W roku szkolnym 2021/2022 do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu przystępuje 117 uczniów. Dziś nasi maturzyści zmierzyli się z językiem polskim, jutro egzamin z „królową nauk” matematyką, a 6 maja z językiem angielskim. Egzaminy potrwają do 23 maja.

Z głębokim żalem pożegnaliśmy wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, który przez 27 lat pracował w Liceum Ogólnokształcącym w Ciechanowcu i 24 lata pełnił funkcję kierownika internatu.

W dniach 25 – 29 kwietna 2022 roku na obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu został zorganizowany i przeprowadzony obóz szkoleniowy dla klasy trzeciej o profilu wojskowym.

sobota, 30 kwiecień 2022 08:54

Wojskowy obóz szkoleniowy klasy III C LO

Napisał

W dniach 25-29 kwietnia 2022 roku na obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbywa się zorganizowany obóz szkoleniowy dla klasy trzeciej naszego liceum o profilu Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej. Zasadniczym celem szkolenia jest doskonalenie wiedzy o organizacji i funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP oraz przygotowanie do pełnienia różnych rodzajów służby wojskowej, a także podnoszenie sprawności fizycznej, promowanie zdrowego stylu życia i rozwijania zainteresowań.

24 kwietnia 2022 uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wzięli aktywny udział w obchodach Jarmarku św. Wojciecha zorganizowanego przez Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu.

wtorek, 26 kwiecień 2022 08:30

Czuwanie tegorocznych maturzystów w Częstochowie

Napisał

W dniach 25-26 kwietnia 2022 r. tegoroczni maturzyści udali się do Częstochowy. Ks. bp Piotr Sawczuk zaprosił tegorocznych maturzystów wraz z kapłanami i nauczycielami na czuwanie przed egzaminem dojrzałości. Hasło tegorocznego spotkania zaczerpnięte było z myśli bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”. Z tego zaproszenia skorzystaliśmy i my. Z ZSOiZ do Częstochowy pojechało 93 osoby wraz z opiekunami na czele z Panem Dyrektorem Łukaszem Godlewskim.

poniedziałek, 25 kwiecień 2022 16:56

Występ szkolnego chóru na Jarmarku Świętego Wojciecha

Napisał

 Dnia 24 kwietnia 2022 roku chór szkolny wystąpił w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu na Jarmarku Świętego Wojciecha. W skład przygotowanego programu artystycznego weszły następujące utwory: „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, „Biegnij przed siebie” Anny Wyszkoni, „W stronę słońca” Eweliny Lisowskiej i „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar.

Uczniowie klas IIIA Technikum, wraz wychowawcą Panią Karoliną Faszczewską, IIB Technikum, wraz z wychowawcą Panią Sylwią Grzymałą, oraz IB Technikum, wraz z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem, rozpoczęli wycieczkę do Krakowa, Zakopanego, Wadowic oraz Oświęcimia.

13.04.2022r w Sejnach odbyły się kolejne rozgrywki w ramach II ligi futsalu chłopców. Drużyna  ZSOiZ rozegrała dwa spotkania.  Turniej  rozpoczęli meczem z Sejnami pokonując przeciwników 6:2. Następnie naszą reprezentację mogliśmy zobaczyć w starciu z Sokółką. Nasi chłopcy dzielnie walczyli o każdą piłkę i w rezultacie zakończyli spotkanie 11:0. Ciężki trening, poświęcenie i zaangażowanie naszych piłkarzy nie poszło na marne. Nasza drużyna przechodzi do I ligi!!! Gratuluję i dziękuję za ten sezon, mam nadzieje, że kolejny będzie tak udany jak ten. Magdalena Kujawska

W  dniach 3-6 kwietnia 2022 roku w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej „OKAWANGO”, organizowanego przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

czwartek, 14 kwiecień 2022 06:55

Nasi uczniowie aktywni w wolontariacie. Dziękujemy !

Napisał

W dniach 1 i 2 kwietnia 2022r. grupa 20 wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja miała charakter ogólnopolski. W sklepach spożywczych w całej Polsce przy oznakowanych plakatami koszach, czekali wolontariusze Banków Żywności.

Z przyjemnością informujemy, że w IX Wojewódzkim Turnieju Matematycznym „Sigma”, który odbył się 8 kwietnia w Wysokiem Mazowieckiem:

środa, 13 kwiecień 2022 07:29

Okręgowy etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Napisał
W dniu 9 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Brało w nim udział dwóch uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem- Panią Grażyną Panas. Do etapu przystąpiło ponad 50-u uczniów szkół ponadpodstawowych naszego województwa. Patrycja Bogucka i Filip Matuszczyk uzyskali wysokie wyniki -uczennica wzięła udział w dogrywce i niewiele zabrakło by zakwalifikowała się do pytań otwartych. Po napisaniu testów na uczestników czekał smaczny poczęstunek. Jakiś czas później odbyła się interesująca prelekcja o zanieczyszczeniu światłem. Uczniowie wrócili do domów szczęśliwi, z motywacją do nauki i udziału w kolejnej edycji.

W dniach 8-9 kwietnia ośmioro uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, udało się do Zespołu  Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego  im. Krzysztofa Kluka w Rudce aby zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi podczas 45 etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistyczny w Siedlcach.

W dniu 11 kwietnia 2022r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięli  w nich udział uczniowie w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe kl. I-IV, szkoły podstawowe kl. V-VIII i szkół ponadpodstawowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Dominik Zawadzki z klasy III ”c” LO i Marcin Szalach z klasy III ”b” Tech. Eliminacje przeprowadzone zostały w dwóch etapach: pisemnego testu wiedzy i ustnych odpowiedzi na wylosowane zestawy pytań. Po dokonaniu oceny testu pisemnego przez jury, przystąpiono do rozgrywek finałowych.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 11 kwietnia w ZSOiZ w Ciechanowcu miało miejsce wręczenie dyplomów potwierdzających uzyskanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów, które jest jednym z najbardziej prestiżowych stypendiów w Polsce.

POWIATOWY TURNIEJ E-SPORTOWY Counter Strike Global Offensive & League of Legends

poniedziałek, 11 kwiecień 2022 05:39

Kolejne szkolenie strzeleckie kadetów ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

W ramach Wojskowego Dnia Szkoleniowego, kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności strzeleckie na szkolnej strzelnicy pneumatycznej.

Dzień 7 kwietnia jest związany z obchodami Światowego Dnia Zdrowia, który w bieżącym roku jest realizowany pod hasłem „OUR PLANET, OUT HEALTH – NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE”. Jest to jedna z ważniejszych inicjatyw Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

czwartek, 07 kwiecień 2022 10:23

NAGRODY ROZDANE

Napisał

W ramach XIV Ogólnopolskiego Konkursu Fantazji Fryzjerskiej ,, Siła koloru", przez Dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu rozdane zostały nagrody dla:

wtorek, 05 kwiecień 2022 05:54

Drużyna futsalu znów dumą ZSOiZ!

Napisał

4 kwietnia na hali sportowej naszej szkoły odbyły się kolejne rozgrywki w ramach II Ligi futsalu chłopców. Oprócz ciechanowieckiej drużyny brały w nich udział zespoły z Łomży, Rudki oraz Ostrożan.

piątek, 01 kwiecień 2022 07:33

Warsztaty uczniów w PROSALON PROFESSIONAL

Napisał

30 marca 2022r. grupa uczniów klas fryzjerskich została zaproszona do wzięcia udziału w warsztatach fryzjerskich. Tematem szkolenia była: ,, Koloryzacja zaawansowana"

piątek, 01 kwiecień 2022 06:26

Wycieczka klasy I c technikum

Napisał

30 marca 2022 r. młodzież klasy I c technikum, pod opieką Pani Katarzyny Bachorek i Pani Doroty Mlonek, uczestniczyła w wycieczce do Białegostoku. Uczniowie skorzystali z wybranych przez siebie białostockich ofert zajęć sportowych i rekreacyjnych. Celem wycieczki była także integracja klasy.

piątek, 01 kwiecień 2022 06:10

Wycieczka naszych uczniów z Ukrainy do Warszawy.

Napisał
Dnia 30.03.2022 r. uczniowie z Ukrainy, pod opieką wychowawcy, Pani Żanety Idźkowskiej, udali się na krótką wycieczkę do Warszawy.

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top