Wychowankowie Internatu z klas pierwszych 28 września 2021 roku pod opieką wychowawców: pani  Barbary Jóźwiak i pani Katarzyny Bachorek udali się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Piękna jesienna pogoda zachęcała do wyjścia z placówki. Młodzież z uwagą wysłuchała informacji o początkach Muzeum Rolnictwa. Następnie zwiedziła pałac Starzeńskich i dworską powozownię. Jednym z ciekawszych obiektów okazało się pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki, w którego zbiorach znajdują się przepiękne, wykonane rożnymi technikami pisanki. Wspólne wyjście było atrakcyjną formą integracji naszej młodzieży.

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety i naszej małej ojczyzny? Można! Wystarczy trochę inicjatywy, chęci i zaangażowania. I właśnie my, społeczność internatu - to robimy.

wtorek, 31 sierpień 2021 13:57

Uczniowie klas wojskowych na zlocie śmigłowców.

Napisał

W dniu 28 sierpnia w Ciechanowcu w dniu Święta Lotnictwa Polskiego miał miejsce zlot śmigłowców. Uroczystości zorganizowane zostały przez Drohickie Bractwo Kurkowe. Uczniowie naszych Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych pomagali w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas uroczystości, uczestniczyli w instruktażu obsługi śmigłowców oraz mieli możliwość bezpłatnego przelotu śmigłowcami. 

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za pomoc w organizacji zlotu śmigłowców.

Rozpoczęły się staże zawodowe z wynagrodzeniem dla naszych uczniów.

53. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U18 (juniorów) odbyły się w dniach 28 - 30 lipca 2021 r. we Włocławku.

wtorek, 03 sierpień 2021 04:31

Obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Napisał

W niedzielę 1 sierpnia 2021 nasi uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych wraz ze Sztandarem Szkoły uświetnili uroczyste obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 11:45

Przysięga wojskowa absolwentów ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

Dnia 9 lipca na rynku w Tykocinie odbyła się uroczystość przysięgi wojskowej 1.Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród żołnierzy składających przysięgę było 15 absolwentów Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej naszej szkoły, którzy odbyli skróconą służbę przygotowawczą. Na przysięgę przybyło wielu znamienitych gości między innymi wicepremier Piotr Gliński, wiceminister edukacji narodowej Dariusz Piątkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i poseł Jarosław Zieliński.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 10:27

Uczniowie naszego Liceum i Technikum zwiedzili Weronę !

Napisał

To już trzeci dzień naszego pobytu we Włoszech. Upłynął on nam na wycieczce po mieście Romea i Julii, czyli Weronie! Okazało się ono malowniczą i piękną miejscowością, pełną typowej włoskie architektury oraz różnego rodzaju zabytków, pamiętających jeszcze czasy starożytne! Podczas dnia pełnego atrakcji zwiedziliśmy: Arena di Verona, Piazza Bra, Piazza dei Signiori Piazza Erbe, pozostałości fortyfikacji rzymskich, średniowieczną starówkę. Przeszliśmy również przez średniowieczny kamienny most (Monte Pietra) prowadzący do starej części miasta. Nie zabrakło również wizyty pod najbardziej romantycznym balkonem świata - u Julii Capuletti, którą wszyscy powinni znać z powieści Szekspira. Całość zrobiła na nas ogromne wrażenie i mamy nadzieje, że jeszcze tu kiedyś wrócimy.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 07:08

Bezpłatny dwutygodniowy wyjazd 50 uczniów do Włoch!

Napisał

W dniu 9 lipca 50 uczniów naszej szkoły - 30 uczniów Technikum i 20 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego -  wyjechało na całkowicie BEZPŁATNY wyjazd do północnych Włoch.

Już po raz kolejny uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcący i Zawodowych  w Ciechanowcu wzięli udział w Pikniku Militarnym „Wiele dróg do Niepodległej”, który w tym roku  odbył się 03 lipca 2021r w Parku Aleksandra Jagiellończyka – Króla Polski w Bielsku Podlaskim . Kadeci pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego ciekawie przedstawiali kierunek, w jakim się kształcą. Zaprezentowali również część sprzętu jaki wykorzystują podczas szkoleń w czasie Wojskowych Dni Szkoleniowych. Stanowisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych cieszyło się dużym zainteresowaniem, a zwiedzający byli pod  wrażeniem umiejętności naszych kadetów.   

30 czerwca 2021r nauczyciele wychowania fizycznego ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademię Wychowania Fizycznego „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”. Celem projektu jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Podczas szkolenia, najlepsi specjaliści z AWF z całego kraju dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. Nauczyciele zdobyli certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe.

czwartek, 01 lipiec 2021 16:48

Nasi uczniowie zwiedzają Rzeszów.

Napisał

To już trzeci dzień wyjazdy naszych uczniów do Rzeszowa. Tematem kolejnych warsztatów dla grupy naszych fryzjerów w Akademii VIP HAIR Luxury Professional było ,, Strzyżenia Damskie''. Uczniowie mieli możliwość  zapoznać się od fundamentów krok po kroku, aż do bardziej zaawansowanych, kreatywnych ale zarazem wygodnych w odtworzeniu fryzur,  a także rozbudowane i zaawansowane techniki cieć.

Szkolenie naszych uczniów - VIP  HAIR LUXURY PROFESSIONAL ACADEMY  RZESZÓW

21 czerwca 2021 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu został przeprowadzony egzamin dla klasy 2F Liceum kończący pierwszy rok nauki przedmiotu „ Edukacja wojskowa” w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej – Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe.

25 czerwca 2021 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego. Z tej okazji wszyscy uczniowie, pięknie ubrani, przybyli do szkoły o godzinie 8:40, po czym wraz z wychowawcami klas uczestniczyli w pochodzie do kościoła. Pochód otwierał poczet sztandarowy, za którym podążali uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, a za nimi pozostali uczniowie naszej szkoły.

piątek, 25 czerwiec 2021 07:08

Wakacje tuż, tuż...

Napisał

Wakacje tuż, tuż. Większość bieżącego roku szkolnego spędziliśmy przy komputerach. Dlatego z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowywaliśmy się do jednodniowej wycieczki, do naszego pięknego Muzeum Rolnictwa im ks. Krzysztofa Kluka.

czwartek, 24 czerwiec 2021 17:21

Dzień Sportu i Rekreacji za nami. Było SUPER !

Napisał

W dniu 24 czerwca 2021 roku (czwartek) w naszej szkole odbył się „Dzień Sportu i Rekreacji”.

W dniu 5 marca b.r., w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy będącej podsumowaniem projektu „Bliżej natury - bliżej drugiego człowieka” – obejmującym cykl zajęć artystyczno - ekologicznych dla uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu. Środki finansowe zostały pozyskane w ramach II edycji programu grantowego WENA, Fundacji Rodziny Staraków, wspierającego młodzież i nauczycieli szkół plastycznych   w realizacji ich autorskich projektów edukacyjno – artystycznych. Tematyka zgłaszanych projektów dotyczyła „Bliskości i relacji międzyludzkich”.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych odbyły się jak co tydzień zajęcia i warsztaty z zakresu przygotowania wojskowego.

poniedziałek, 21 czerwiec 2021 10:15

Kadeci z klasy 2F szkolili się w Zegrzu.

Napisał

W dniu 17 czerwca 2021 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się kolejne w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy II „f” Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, terenoznawstwa oraz szkolenia strzeleckiego.

poniedziałek, 21 czerwiec 2021 10:10

Wojskowy Dzień Szkoleniowy kadetów ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

Dnia 16.06.2021r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących  i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez nasza jednostkę patronacka 18. Pułk Logistyczny z Łomży.

Zajęcia rozpoczęły się od  zwiedzenia Izby Pamięci  i zapoznania młodzieży z historią jednostki wojskowej, następnie młodzież miała okazję zapoznać się ze sprzętem jaki znajdował  się na terenie Pułku. Po tych wszystkich atrakcjach, instruktorzy z 18. Pułku Logistycznego przystąpili do realizacji zagadnień zaplanowanych na ten dzień szkoleniowy.

Uczniowie Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu kształcący się w zawodzie Technika Budownictwa na ostatnich zajęciach nauczycieli się obsługiwać agregat tynkarski oraz rozpoczęli naukę układania tynkó

Agregat i przyrządy do tynkowania zostały zakupione do naszej szkoły w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, poddziałanie 3.3.1 - Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

piątek, 18 czerwiec 2021 05:41

Dodatkowe zajęcia z FIZYKI w ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

Z fizyką spotykamy się na co dzień  ponieważ jest to nauka, której celem jest poszukiwanie i poznawanie podstawowych praw przyrody, od których zależą wszystkie obserwowane zjawiska.

czwartek, 17 czerwiec 2021 11:58

Nie taka chemia straszna

Napisał

Nie taka chemia straszna przekonali się o tym uczniowie klasy 1b LO, którzy na lekcji chemii oprócz zagadnień teoretycznych uczą się projektowania i przeprowadzania  doświadczeń, stawiania i weryfikowania hipotez, interpretacji wyników doświadczenia i formułowania wniosków. Dzięki takim lekcjom chemia staje się zrozumiała i fascynująca, a przekonanie, że jest trudna i niezrozumiała, staje się nieaktualne.

Z wielką przyjemnością informujemy, że zakończył się w naszej szkole remont pracowni informatycznej. Odnowiono ściany, położono nową terakotę, wymieniono wszystkie meble i ławki oraz stanowiska do pracy ucznia.

Dnia 14 czerwca 2021 r. odbyły się w naszej szkole testy sprawnościowe do I klasy LO o profilu „Oddziały Przygotowania Wojskowego”. Kandydaci pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego oraz przedmiotów wojskowych musieli zmierzyć się ze sprawnościowym torem przeszkód i sprawdzeniem się w biegu na 600m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy).

Uczniowie klasy IA Technikum wzięli udział w terenowej lekcji historii. Miejscem zajęć było centrum Ciechanowca (Plac  3 maja), a także ruiny zamku Kiszków z pocz. XV wieku. Celem zajęć było poznanie przez uczniów zagadnień historii lokalnej oraz emocjonalnego związania ich z historią miasta. 

Dnia 15 czerwca 2021 r. chętni  uczniowie naszej szkoły  w ramach zajęć wychowania fizycznego wzięli udział w zawodach biegowych „Bieg po bezpieczne wakacje” w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „ Mam wybór … wybieram rozsądek”  organizowanych z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii.

Z wielką przyjemnością informujemy, że w właśnie rozbudowywanym i remontowanym budynku internatu ZSOiZ w Ciechanowcu powstanie nowoczesna strzelnica pneumatyczna. Wspólnie złożony wniosek przez Dyrektora naszej szkoły Pana Łukasza Godlewskiego oraz Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego, któremu przewodniczy Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński, spełnił wymagania formalne i otrzymał najwyższą liczbę punktów spośród złożonych wniosków.

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnych rozpoczynają się rekrutacje uczniów do wyjazdów:

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych odbyły się jak co tydzień zajęcia i warsztaty z zakresu przygotowania wojskowego.

Na ostatnich zajęciach praktycznych uczniowie klasy III Technikum Budownictwa w ramach zajęć zawodowych z bliska przyglądali się pracom konstrukcyjnym na budowie I etapu rozbudowy internatu ZSOiZ w Ciechanowcu. Zbrojenia, szalunki, ściany żelbetowe to tylko kilka z elementów, które pokazał i opisał uczniom Pan kierownik budowy. Z ciekawością zapoznali się również z dokumentacją projektową i planowaniem prac. Uczniowie przez cały cykl edukacji poznają specyfikę pracy na budowie, a wizyty w takich miejscach podnoszą ich umiejętności i przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej.

Technik Budownictwa to nie tylko deficytowy i bardzo pożądany zawód na rynku pracy, ale również bardzo specyficzny i wymagający wiedzy i doświadczenia, stąd nacisk naszej szkoły na zajęcia praktyczne i staże zawodowe.

W ramach projektu RPOWP „Wysoka jakość edukacji kluczem do kariery” nasze szkole klasopracownie zostały doposażone w 9 nowoczesnych tablic multimedialnych.

poniedziałek, 07 czerwiec 2021 09:03

Wycieczka klasy 1 B LO

Napisał

W dniu 02.06.2021r. klasa 1B LO pod okiem wychowawczyni Pani Ewy Radziszewskiej wyruszyła na swoją integracyjną wycieczkę, która była połączona z terenowym zadaniem geograficznym.

poniedziałek, 07 czerwiec 2021 08:17

Lektury? Daję „lajka”!

Napisał

Szkolne lektury kojarzą się wielu młodym ludziom z przykrym obowiązkiem, ciężką pracą i nudą. Gdy pytamy młodzież, czy chętnie sięgają po kanoniczne teksty literackie, często słyszymy odpowiedź przeczącą. Wielu uczniów nie czyta lektur, wybierając w zamian streszczenia, opracowania czy ekranizacje. Pożytki płynące z czytania książek są jednak niepodważalne. Jak zatem zachęcić młodych ludzi do czytania i zainteresować opracowywanymi lekturami?

Nauczyciele języka polskiego i bibliotekarze ZSOiZ w Ciechanowcu szukają różnych sposobów, aby pokazać młodzieży, że czytanie i omawianie lektur nie musi być nudne. Przykładem mogą być zajęcia języka polskiego, podczas których wykorzystywane są techniki teatralne i elementy dramy. Młodzi ludzie mają na nich okazję wcielić się w role bohaterów omawianych na zajęciach lektur. Czy współczesna nastolatka może znaleźć wspólny język z Zosią – bohaterką „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza? Czy Lady Makbet pomaga nam w zrozumieniu wielkiej tajemnicy, jaką jest psychika człowieka? Czy bohaterowie „powieści z wielkich pytań epoki pozytywizmu” – „Lalki” Bolesława Prusa mogliby pomóc dzisiejszej młodzieży w lepszym zrozumieniu otaczającej rzeczywistości? Okazuje się, że na wszystkie te pytania można odpowiedzieć twierdząco.

Nasi uczniowie, przygotowując się do zaprezentowania scenek z omawianych lektur szkolnych nie tylko lepiej poznają bohaterów, utrwalają znajomość tekstu i jego problematyki, ale, co najcenniejsze, utożsamiają się z bohaterami. Taki rodzaj przeżywania literatury staje się udziałem całej klasy, gdyż scenki zainspirowane lekturami są prezentowane na lekcjach języka polskiego. Inscenizacje są dowodem pomysłowości i wysiłku uczniów. Młodzi ludzie dbają nie tylko o zgodność z tekstem, kwestie gry aktorskiej, kostiumów, scenografii, ale sięgają także po możliwości techniczne, które dają im bogato wyposażone pracownie szkolne. Stąd też wykorzystywane są np. elementy multimedialne, prezentowane za pomocą sprzętu komputerowego, rzutników i tablic interaktywnych.

Czy takie metody są efektywne? Rozmowy z uczniami i obserwacje samych nauczycieli wskazują, że to ciekawy sposób, pozwalający „odczarować” szkolne lektury. Jeśli nauce towarzyszą zaskoczenie, humor, żart, odkrywczość, świeżość oraz bliskość współczesnego życia, młodzież bardziej interesuje się literaturą i przyswaja niezbędną w życiu i na egzaminie wiedzę.

Serdecznie zachęcamy Państwa do wyboru szkoły, w której staramy się łączyć rzetelną praktykę dydaktyczną z nowoczesnym, bliskim młodym ludziom podejściem do literatury i języka polskiego!

 

środa, 02 czerwiec 2021 12:48

Wycieczka klasowa klasy IB Technikum.

Napisał

W tym roku klasa I B tech. wraz ze swoją wychowawczynią Panią Sylwią obchodziła po raz pierwszy - wspólny Dzień Dziecka. Uśmiechów i radości z możliwości  wspólnie spędzanego czasu było bez liku. Słoneczna pogoda, świetne miejsce na ognisko w tutejszym Muzeum Rolnictwa, smaczna pizza i wspólny spacer,  zapewniły uczestnikom wyśmienitą zabawę.

      Dziękujemy Panu dyrektorowi Łukaszowi Godlewskiemu, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, a szczególnie Panu z działu promocji, pizzerii ,, Snack pizza'' za pomoc w organizacji Dnia Dziecka. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy dziećmi , zarówno Ci mali jak i już całkiem dorośli.

20 maja w Łomży rozegrano Mistrzostwa Województwa Podlaskiego U18 i U20. W rywalizacji wzięło udział 170. zawodników z województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i zachodniopomorskiego. 

Zaplecze sprzętowe pracowni informatycznej rośnie w bardzo szybkim tempie. Jeszcze niedawno w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego otrzymaliśmy zestawy robotyczne oraz zestawy Arduino do nauki programowania, robotyki i mechatroniki, a już otrzymaliśmy w ramach projektu „Wysoka jakość kluczem do kariery” nowe zestawy Lego Mindstorm EV3. Zestawy Lego Mindstorm umożliwiają naukę programowania poprzez budowę robotów oraz unikalnych konstrukcji inżynierskich. Łącząc klocki Lego z programowalnymi klockami, silnikami i czujnikami, można tworzyć modele, które będą chodzić, mówić, chwytać a nawet myśleć.

28-29 maja 2021 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbył się finał centralny XLIV 2020/2021 edycji Olimpiady Wiedzy  i Umiejętności Rolniczych.

W dniu 28.05.2021r. Pan Dyrektor Łukasz Godlewski przekazał uczniom klas Technik Usług Fryzjerskich nagrody, wyróżnienia i dyplomy za osiągnięcia w XIII Ogólnopolskim konkursie fantazji  fryzjerskiej, organizowanym przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych w Warszawie.  Tematem wydarzenia było:  ,, Eko moda na głowie".

27 maja 2021 r. kadeci klasy 2F realizujący program „Certyfikowane Wojskowe  Klasy Mundurowe” uczestniczyli w kolejnym szkoleniu realizowanym przez Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Dnia 26.05.2021r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących  i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez nasza jednostkę patronacka 18. Pułk Logistyczny z Łomży.

Papier czerpany - warsztaty w  Akademii Stowarzyszenia w Łucznicy w ramach projektu „Bliżej natury - bliżej drugiego człowieka” finansowanego z grantu Fundacji Rodziny Staraków

czwartek, 27 maj 2021 10:24

Zajęcia w pracowni grafiki komputerowej

Napisał

Na zajęciach w nowej pracowni grafiki komputerowej na kierunku Technik grafiki i poligrafii cyfrowej uczniowie poznają procesy przygotowania publikacji i prac graficznych do druku. Efekt pracy technika grafiki i poligrafii cyfrowej może przybrać postać reklamy w prasie, telewizji, internecie lub na tzw. billboardach, a także książek, folderów, ulotek, plakatów itp. Podczas pracy uczniowie wykorzystują nowoczesne oprogramowanie do grafiki wektorowej i rastrowej. 

poniedziałek, 24 maj 2021 09:24

Zajęcia na pracowni kosmetycznej.

Napisał

W naszej pracowni kosmetycznej uczennice z kierunku Technik Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych cały czas poszerzają zakres wiedzy praktycznej o nowe z zabiegi. Na ostatnich zajęciach młodzież uczyła się wykonywać zabiegi złuszczające - dopasowane odpowiednio do rodzaju skóry oraz pory roku.

poniedziałek, 24 maj 2021 09:00

Warsztatu z manicure na szkolnej pracowni

Napisał

,, Oglądając twoje paznokcie, mogę dowiedzieć się o Tobie wszystkiego, co chcę wiedzieć.

Czy zerknęłaś w tym momencie nerwowo na swoje dłonie? Spokojnie! Nie musisz chować rąk  w kieszeniach (...) Uwierz mi, kiedy poczujesz sie zadowolona z wyglądu własnych rąk, całe Twoje życie wyda ci się lepsze(...).''

 tak na temat pielęgnacji dłoni i manikiuru napisała  Ji Baek w książce pt: ,,Piękne paznokcie".

19 maja zakończyły się w naszej szkole egzaminy maturalne.

W roku szkolnym 2020/2021 do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu przystąpiło łącznie 119 osób, w tym 114 uczniów szkół dziennych i 5 słuchaczy Liceum dla Dorosłych. Wszyscy tegoroczni uczniowie klas maturalnych ukończyli szkołę i zostali dopuszczeni do egzaminu maturalnego.

Z dniem 17 maja 2021 r. w ZSOiZ w Ciechanowcu w ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych przywrócone zostały wojskowe zajęcia praktyczne.

Nasza młodzież pod okiem instruktorów wojskowych realizuje zajęcia praktyczne. Na ostatnich zajęciach odbyto szkolenia z zakresu:

piątek, 21 maj 2021 05:45

Nowe zestawy edukacyjne Arduino

Napisał

Dzięki uczestnictwu w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego prowadzonego w naszej szkole przez nauczyciela Pana Bogdana Tarkowskiego, pracownia informatyki wzbogaciła się o kolejne zestawy edukacyjne Arduino Uno R3. Zestawy stanowią znakomity wstęp do szeroko pojętej tematyki jaką jest programowanie w praktycznym zastosowaniu. Tworzenie pierwszych skryptów w Arduino IDE to przede wszystkim nauka pisania kodu w języku C++ a także PYTHON. Arduino to także idealny start w nauce tworzenia automatyki i robotyki. Zestawy edukacyjne posłużą także do nauki elektroniki na lekcjach fizyki.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Zespól Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach konkursu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” otrzymał 250 000,00 PLN na realizację swojego projektu „Nauka pozaformalna szansą na rozwój” który będzie realizowany w ramach Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu.

W dniu 12.05.2021r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z żołnierzami CSŁiI z Zegrza. W tym miejscu warto zauważyć, iż nasza szkoła od wielu już lat współpracuje z tym ośrodkiem szkoleniowym. Podczas spotkania, młodzież miała okazję zapoznać się z zganieniami pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej w CSŁiI. Żołnierze Centrum zapoznali naszych kadetów również z wyposażeniem terytorialsa, sprzętem łącznościowym, oraz odpowiedzieli na wszystkie pytania nurtujące naszych uczniów, w zakresie służby w WOT.

12 maja 2021r. kadeci (tegoroczni absolwenci Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej) Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu zgłosili się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Siemiatyczach aby w jednym dniu i jednym miejscu przejść rozmowę kwalifikacyjną, badania psychologiczne i badania lekarskie.

Uczniowie Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu kształcący się w zawodzie Technika Budownictwa mieli ponownie możliwość zweryfikowania dotychczas zdobytej wiedzy i umiejętności przystępując do próbnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w ramach kwalifikacji: wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych. 

Szkolenia fryzjerskie w ramach projektu,, Nowoczesne fryzjerstwo i kosmetyka gwarancją sukcesu na rynku pracy'' dobiegły końca. Warsztaty trwały od 04.-08.05.2020 w Zaremba International Academy  w Bydgoszczy. W pierwszej elitarnej szkole w Polsce oferującej system kształcenia na najwyższym światowym poziomie. Zajmującej  się kształceniem zarówno osób praktykujących w zawodzie jak i tych, którzy dopiero zamierzają zacząć swoją przygodę z fryzjerstwem. Szkoła prowadzona jest przez najbardziej utytułowaną stylistkę Joannę Zarembę-Wanczurę – Mistrza Polski, Mistrza Świata, trenera Kadry Narodowej, międzynarodowego sędziego, dyrektora artystycznego Intercoiffure Polska, edukator - członek World Artistic Team OMC, członek Artistic Pool Intercoiffure Mondial.

W ramach projektu „Wysoka jakość kluczem do kariery” w piątki i soboty uczniowie z klas II i III uczestniczą w dodatkowych bezpłatnych zajęciach z chemii, które odbywają się w naszej niedawno zmodernizowanej pracowni chemii. To, czego nauczyli się teoretycznie na nauce zdalnej, teraz mogą uzupełnić, sprawdzić i rozwinąć poprzez działanie praktyczne. Samodzielnie ( ale pod czujnym okiem nauczyciela chemii – Pana Wojciecha Cieszkowskiego) poznają tajniki chemii wykonując doświadczenia z zakresu własności pierwiastków, związków chemicznych, analizy jakościowej i ilościowej, kinetyki chemicznej i termodynamiki. W programie są również przewidziane zajęcia z chemii organicznej.

W dniu 03.05.2021 r. w trudnych warunkach atmosferycznych, przy niskiej temperaturze i porywistym wietrze, odbyły się zawody otwarcia sezonu – 31. Mityng Solidarności z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Na Stadionie Zwierzynieckim w Białymstoku rywalizowało ponad dwustu zawodników z szesnastu klubów z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Od 3 do 8 maja nasi uczniowie z kierunku Technik Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych przebywają w Bydgoszczy. 

Prawie 1,5 miliona złotych na wsparcie trzech kierunków kształcenia w ZSOiZ w Ciechanowcu.

Maraton maturalny rozpoczęty! W roku szkolnym 2020/2021 do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu przystępuje 114 uczniów. W dniu 4 maja nasi maturzyści zmierzyli się z językiem polskim a dziś z matematyką. Egzaminy potrwają do 20 maja. Ze względu na pandemię egzamin maturalny odbywa się praktycznie wyłącznie w formie pisemnej. Podczas egzaminów zarówno uczniów, jak i nauczycieli obowiązują szczególne wytyczne sanitarne, opracowane przez MEiN, CKE i GIS.

Ponad 10 milionów złotych na inwestycje i projekty na lata 2021-22 w ZSOiZ w Ciechanowcu

W ramach projektu ,,Nowoczesne fryzjerstwo i kosmetyka gwarancją sukcesu na rynku pracy”  w dniu 03.05.2021 uczniowie naszej szkoły bezpłatnie wyjechali do Bydgoszczy.

To już 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów - pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie.

W dniu 30 kwietnia 2021 roku odbyło się w ZSOiZ w Ciechanowcu spotkanie organizacyjne w ramach projektu Europejskie kierunki zawodowe realizowanego w naszej placówce w ramach Erasmus+ oraz w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”.

piątek, 30 kwiecień 2021 17:22

Pożegnania maturzystów roku szkolnego 2020/2021.

Napisał

W dniu 30 kwietnia 2021 r. wychowawcy klas wspólnie z dyrekcją szkoły podziękowali uczniom (każdemu maturzyście indywidualnie) za wspólne spędzone lata.

Słowa Dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu Łukasza Godlewskiego skierowane do tegorocznych Absolwentów i ich Rodziców:

Drodzy Absolwenci,

Nasza pracownia kosmetyczna wyposażona jest w niezbędne sprzęty na których uczniowie mogą przeprowadzać prawidłową diagnostykę kosmetyczną przy pomocy m.in. lampy lupy. Ponadto mogą wykonywać zabiegi pielęgnacyjne z użyciem aparatury kosmetycznej, m.in. peelingu kawitacyjnego, sonoforezy, darsonwalizacji, infuzji tlenowej, a to tylko jedne z licznych możliwości aparaturowych jakie oferuje nasza pracownia. Na jednych z ostatnich zajęć uczniowie wykonywali zabiegi pielęgnacyjne z użyciem podstawowych masek kosmetycznych m.in maski gipsowej, maski borowinowej. Uczyli się technik masażu klasycznego, anti ageing oraz z zastosowaniem baniek kosmetycznych.

Warto zwróci uwagę, że prawidłowo przeprowadzone zabiegi, których wykonywania uczą się nasi uczniowie, niewątpliwie są czynnikiem, który znacząco poprawia kondycję skóry oraz samopoczucie, które obrazuje nam końcowa fotografia przedstawiając również efekty pozabiegowe.

W dniu 23. 04.2021 dziesięcioro uczniów naszej szkoły  wyruszyło na Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny w Siedlcach, aby zmierzyć się z przeciwnikami z innych szkół w etapie okręgowym XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część pierwsza obejmowała egzamin z historii sztuki w formie pisemnej. Zadania arkusza egzaminacyjnego dotyczyły grafiki artystycznej i użytkowej, ich podziału i charakterystyki poszczególnych technik graficznych, wybitnych twórców grafiki i ich dzieł, w tym grafików polskich. Test sprawdzał także umiejętności rozpoznawania wybitnych dzieł grafiki oraz dokonywania opisu i analizy wybranych dzieł sztuki.

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu informuje, że nasza szkoła nadal zostaje liderem w Województwie Podlaskim w pozyskiwaniu środków finansowych na bezpłatne wyjazdy zagraniczne dla młodzieży na lata 2021 – 2023. Żadna inna szkoła z terenu Województwa Podlaskiego nie uzyskała w sumie tak wysokiego dofinansowania ze wszystkich możliwych programów unijnych i krajowych na bezpłatne wyjazdy zagraniczne - staże zawodowe oraz kształcenie kompetencji kluczowych i językowych dla młodzieży.
Prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem, a uczniów do wzięcia udziału w rekrutacjach:

W dniu 26 kwietnia 2021 r. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się z uczniami i dyrektorami szkół prowadzących Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. W tym elitarnym gronie znalazła się również nasza szkoła. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną spotkanie odbyło się w formule wideokonferencji. Minister wręczył symbolicznie grupie uczniów certyfikaty potwierdzające ukończenie edukacji wojskowej, dla pozostałych uczniów certyfikaty zostały wysłane do szkół.

W dniu 19 kwietnia 2021 r. w reżimie sanitarnym dla uczniów naszych Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz Oddziałów Przygotowania Wojskowego odbyły się kwalifikacje kandydatów do zawodowej służby wojskowej oraz warsztaty z zakresu przyszłej pracy w wojsku. Uczniowie zostali m.in. zapoznani z charakterem i specyfiką służby w Pułku Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Już aż 6 absolwentów naszej szkoły zasiliło elitarny Pułk Reprezentacyjny Wojska Polskiego. Nasi obecni uczniowie już od maja zostaną wsparci w szkoleniu przez żołnierzy z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz WKU z Bielska Podlaskiego.

Burmistrz Ciechanowca zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców gminy Ciechanowiec oraz okolic do wsparcia akcji krwiodawstwa na rzecz Krystiana Zabuskiego, mieszkańca naszej gminy, który przebywa w szpitalu w Siedlcach.
Chłopak jest w bardzo ciężkim stanie - pilnie potrzebna jest krew 0Rh+.

14 kwietnia 2021 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu został przeprowadzony egzamin kończący szkolenie z przedmiotu Edukacja Wojskowa w ramach programu Ministerstwa Obrony NarodowejCertyfikowane Wojskowe Klas Mundurowe.

Informujemy, że nasza szkoła zakończyła realizację  ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka w edycji 2020/2021 realizowanym we współpracy ze Starostwem  Powiatu Wysokomazowieckiego oraz Studenckim Kołem Naukowym Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Dzięki uczestnictwu w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego pracownia informatyki wzbogaciła się o nowoczesne zestawy robotyczne do nauki programowania. Zestaw zawiera trzy roboty mBot wraz z bogatym wyposażeniem dodatkowym: serwomechanizmy, moduły LED, moduł kompasu, moduł żyroskopu, moduł czujnika temperatury i wilgotności, moduł czujnika koloru, moduł czujnika dźwięku, moduł czujnika dotyku.  Otrzymany zestaw jest wykorzystywany przez nasze koło naukowe programistów i robotyków. Uatrakcyjni on także lekcje informatyki. Już niedługo pracownia wzbogaci się także o nowe zestawy do tworzenia układów elektronicznych oraz nauki programowania w języku Arduino.

Moda na ekologię staje się coraz bardziej popularna we wszystkich strefach naszego życia. Eko szaleństwo zaczyna ogarniać także branżę fryzjerską. Przyszedł więc czas na przyjazną środowisku modę i design z naturalnymi farbami, kosmetykami,  ale również dodatkami stworzonymi z materiałów recyklingowych.

Nasza pracownia kosmetyczna wyposażona jest w niezbędne sprzęty na których uczniowie mogą przeprowadzać prawidłową diagnostykę kosmetyczną przy pomocy m.in. lampy lupy

Uczniowie Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu kształcący się w zawodzie Technika Budownictwa mieli ostatnio możliwość zweryfikowania dotychczas zdobytej wiedzy i umiejętności przystępując do próbnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w ramach kwalifikacji: wykonywanie robót murarskich i tynkarskich. Dzięki współpracy naszej szkoły z Centralną komisją Egzaminacyjną w Warszawie etap praktyczny egzaminu mógł odbyć się według najwyższych standardów. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy uczniowie perfekcyjnie poradzili sobie z zadaniami i zaliczyli próbne egzaminy. Gratulujemy uczniom uzyskanych wyników a nauczycielom praktycznej nauki zawodu i kadrze kierowniczej szkoły dziękujemy za organizację próbnych egzaminów.

Bezpłatne dwutygodniowe wyjazdy zagraniczne każdego roku szkolnego dla 80 uczniów naszej szkoły !

Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej Marszałka Województwa Podlaskiego przyznawane są przez Samorząd Województwa Podlaskiego od 2012 roku. Mają za zadanie sprzyjać rozwojowi młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie, a także zachęcać młodych twórców do tworzenia projektów i  prac  z zakresu twórczości artystycznej. Przede wszystkim stypendia pomagają w usuwaniu barier w rozwoju artystycznym, pozwalają na dofinansowanie zakupu instrumentów muzycznych czy profesjonalnych programów graficznych, a także na udział w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, szkoleniach, wystawach czy koncertach. Stypendium artystyczne to jednorazowa kwota w wysokości 3000 złotych przyznawana na dany rok.

Po raz dziesiąty 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Miło nam poinformować, że w dniu 24 lutego 2021 r. w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży przyznano 58 uczniom z Powiatu Wysokomazowieckiego stypendia Starosty Wysokomazowieckiego za osiągnięcie wysokich wyników w nauce za I semestr w roku szkolnego 2020/2021. Uhonorowani stypendyści bardzo serdecznie dziękują Zarządowi Powiatu Wysokomazowieckiego, którego przewodniczącym jest Pan Starosta Bogdan Zieliński, za docenienie zdolności i wysiłku naszej młodzieży. Gratulujemy nagrodzonym, ich rodzicom oraz nauczycielom za włożoną pracę w osiągnięty cel.

środa, 17 luty 2021 07:01

1% na stypendia dla uczniów naszej szkoły

Napisał


Każda szkoła współpracująca z Fundacją Świętego Mikołaja w ramach programu Stypendia św. Mikołaja - a więc również nasza szkoła - ma możliwość pozyskania środków finansowych na stypendia poprzez mechanizm 1% od podatku. 
Warto wykorzystać tę szansę, szczególnie w tak trudnym roku.  

poniedziałek, 15 luty 2021 09:06

Program grantowy Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Napisał

Od października ubiegłego roku w szkole odbywają się zajęcia koła naukowego programistów i robotyków w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Grupa 13 uczniów z klas pierwszych pod kierunkiem Pana Bogdana Tarkowskiego poznaje na zajęciach świat algorytmów, pisze programy w języku C++ i Python oraz poznaje podstawy projektowania stron internetowych i grafiki komputerowej. 

Kartka dla Świętego Mikołaja to hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Świętego Mikołaja , z którą szkoła współpracuje od 2011 roku. W tej edycji konkursu udział wzięła liczna grupa uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych pod kierunkiem nauczyciela plastyki Pani Barbary Pełszyk, a  koordynatorem do współpracy z fundacją z ramienia szkoły jest Pani pedagog Bożena Marońska. Prace można było  przygotowywać w ramach jednej z trzech kategorii konkursu:

Z ogromną przyjemnością i dumą chcemy Was poinformować, że w roku szkolnym 2020-21 Prezes Rady Ministrów przyznał stypendia dla pięciorga  uczniów naszej szkoły. Stypendia otrzymali:

Z wielką przyjemnością informujemy, że Zespól Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Priorytet III Kompetencje i kwalifikacja, Działanie 3.1 Kształcenie i edukacja, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, numer naboru RPPD.03.03.01-IZ.00-20-001/19, Runda III, otrzyma dofinansowanie w wysokości 1.457.028,00 złotych (słownie: milion czterysta pięćdziesiąt siedem tysięcy dwadzieścia osiem złotych). Projekt otrzymał aż 120 punktów od komisji konkursowej i znalazł się pierwszy na liście ocenionych projektów.

„Bliżej natury – bliżej drugiego człowieka” to projekt, który uzyskał dofinansowanie na cykl zajęć artystyczno – ekologicznych dla uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w najnowszym OGÓLNOPOLSKIM rankingu PERSPEKTYW 2021 nasza szkoła ponownie otrzymała znak jakości szkoły.

PROGRAM STYPENDIALNY - od 300 do 500 złotych miesięcznie dla najzdolniejszych uczniów

Z radością informujemy, że Adrianna Borzym i Paulina Trzcińska - uczennice klasy III B LO, zostały zakwalifikowane do II etapu XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Ten rok kończy się dla naszych uczniów nietypowo. Nie spotykamy się na klasowych wigiliach, aby podzielić się opłatkiem. Nie spotykamy się również na wspólnym kolędowaniu podczas uroczystego apelu, które corocznie było naszą szkolną tradycją.

Szkolną pracownię do praktycznej nauki zawodu Technik Budownictwa doposażono w ramach projektu „Podniesienie konkurencyjności na rynku pracy uczniów w ZSOiZ w Ciechanowcu” Nr projektu: RPO.03.03.01-20-0125/17, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Priorytet III Kompetencje i Kwalifikacje, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

Kurs realizowany w ramach projektu „Podniesienie konkurencyjności na rynku pracy uczniów w ZSOiZ w Ciechanowcu” Nr projektu: RPO.03.03.01-20-0125/17, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Priorytet III Kompetencje i Kwalifikacje, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

W ramach projektu „Nowoczesne fryzjerstwo i kosmetyka gwarancją sukcesu na rynku pracy” nasza szkolna pracownia wizażu i charakteryzacji została doposażona w profesjonalne kosmetyki do makijażu.

piątek, 11 grudzień 2020 07:00

Kiermasz ciast

Napisał

W dniu 10.12.2020 r. przy budynku Urzędu Gminy w Ciechanowcu odbył się kiermasz ciast. Celem było zebranie środków finansowych na pomoc w leczeniu Michasia Boguckiego, który cierpi na SMA.

Informujemy, że ZSOiZ w Ciechanowcu otrzymał od Ministerstwa Obrony Narodowej dotację dla uczniów Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Całkowita wartość inwestycji: 89.940,00 złotych, w tym: dofinansowanie 71.952,00 złotych i wkład własny 17.988,00 złotych. Celem przedsięwzięcia jest wyposażenie każdego ucznia Oddziału Przygotowania Wojskowego w ZSOiZ w Ciechanowcu w pakiet mundurowy oraz szkoły w pakiet wyposażenia specjalistycznego służącego do realizacji programu szkolenia w oddziałach przygotowania wojskowego.

Cieszymy się, że nasz szkoła została zakwalifikowana do elitarnego grona szkół kształcących przyszłych oficerów służb mundurowych.

„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie lubi odwiedzać dzieci w każdym wieku  i w każdym miejscu. Nasz bohater spełnia marzenia nie tylko dzieci ale i dorosłych.

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu z dnia 03.12.2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do PROGRAMU STYPENDIALNEGO

piątek, 04 grudzień 2020 07:49

Bezpłatne zajęcia dla uczniów

Napisał

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu z dnia 27.11.2020 r. w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej rozpoczyna się rekrutacja uczniów i nauczycieli

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top