Dzień pierwszy i drugi.

Po długiej podróży kadeci zakwaterowali się w ośrodku wypoczynkowym. Pełna entuzjazmu młodzież ruszyła na Krupówki i Gubałówkę. Uczniowie mogli podziwiać przepiękne widoki podczas wjazdu na Gubałówkę wyciągiem krzesełkowym na Polanie Szymoszkowej.

Dzień pierwszy i drugi. Po długiej podróży zakwaterowaliśmy się w naszym ośrodku wypoczynkowym. Pełni entuzjazmu ruszyliśmy na Krupówki i Gubałówkę. Uczniowie mogli podziwiać przepiękne widoki podczas wjazdu na Gubałówkę wyciągiem krzesełkowym na Polanie Szymoszkowej. Nasza młodzież miała też możliwość nauki jazdy na łyżwach i nartach na wyciągu Harenda. A już jutro kolejne atrakcje i podbój gór. Zapraszamy do fotorelacji. 

piątek, 21 styczeń 2022 09:06

Zajęcia na pracowni kosmetycznej.

Napisał

Uczniowie kierunku Technik usług fryzjersko-kosmetycznych na jednych z ostatnich zajęć wykonywali zabiegi pielęgnacyjne dłoni oraz zabiegi upiększające naturalną płytkę paznokciową. Za pomocą parafinoterapii omówiona została pielęgnacja skóry dłoni, jej prawidłowe przygotowanie do zabiegu. Nauczyli się również rozróżniać techniki masażu skóry dłoni.

Dodatkowo mieli okazję poznać pełną procedurę zabiegową dotyczącą manicure tradycyjnego, biologicznego oraz hybrydowego.

W dniu 19 stycznia 2022 r. odbyło się oficjalne otwarcie strzelnicy pneumatycznej w Ciechanowcu na ul. Kościelnej 12. Strzelnica funkcjonować będzie w budynku internatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

W rankingu PERSPEKTYWY 2022 nasza szkoła zajęła IV miejsce w województwie podlaskim!

 
Kolejne doposażenie pracowni Technik Robót Wykończeniowych w Budownictwie

Nowe pracownie cieszą nasze serca i ułatwiają naukę na przedmiotach ogólnokształcących i zawodowych.

21 grudnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Seweryn Lipski i Klaudia Łokieć pod opieką Pani Cecylii Szmurło mieli niebywałą przyjemność pełnić rolę pomocników Świętego Mikołaja. Odwiedzili naszych wyjątkowych absolwentów - Karolinkę Galimską, Bogusię Dąbrowską, Kamila Bachorka i Alberta Sabaka. Atmosfera podczas odwiedzin była wyjątkowa - nawet pojawiły się łzy szczęścia...
Ponieważ Mikołaj w tym czasie jest niezwykle zapracowany, dlatego dalsza część akcji odbędzie się zaraz po świętach...
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli i poparli naszą akcję...
PAMIĘTAJMY, DOBRO ZAWSZE WRACA

środa, 22 grudzień 2021 06:54

Cykliczna akcja honorowego krwiodawstwa

Napisał

Pomimo panującej obecnie trudnej sytuacji epidemiologicznej , w naszej szkole nadal odbywają się  cykliczne akcje honorowego krwiodawstwa. Uczniowie  odczuwają  silną potrzebę wsparcia chorych i potrzebujących tego najcenniejszego leku i gremialnie zgłaszają się do  akcji dzielenia się cząstką siebie. Świadczy o tym wysoka frekwencja honorowych krwiodawców, którzy podarowali  w dniu 14  grudnia 2021r. Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku z oddziałem w Bielsku Podlaskim ponad    13 litrów bezcennego leku.

Jak zwykle do akcji zgłosił się znacznie więcej uczniów, ale niestety  z różnych względów zdrowotnych, lekarz  nie wszystkich zakwalifikował do donacji.  

Za udział w akcji  wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy!

Organizator akcji Wojciech Cieszkowski.

wtorek, 21 grudzień 2021 08:31

Szkolne spotkanie wigilijne.

Napisał

17 grudnia bieżącego roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Rozpoczął je Pan Dyrektor Łukasz Godlewski, który złożył wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, a przede wszystkim uczniom, najserdeczniejsze życzenia. Zdrowych, radosnych, pełnych nadziei, oraz rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie przed zebranymi wystąpili członkowie szkolnego chóru ZSOiZ w Ciechanowcu oraz uczniowie: Paweł Zawistowski 3A LO, Mikołaj Szeszko 2B LO, Marta Borzym 1B LO, Iga Niemyjska 3B LO, Klaudia Łokieć 3B LO, Łukasz Łyskawy 3E LO którzy pod kierunkiem Pani Elżbiety Sikoń, Pani Marzeny Zawistowskiej i Pani Sylwii Krasuckiej, przygotowali montaż słowno - muzyczny pt..,, Cicha noc...jaki w Tobie dzisiaj cud?

wtorek, 21 grudzień 2021 07:31

#Murem za Polskim Mundurem

Napisał

Kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #Murem za Polskim Mundurem. Jest to akcja, którą zapoczątkowali internauci, a obecnie włącz się w nią cała Polska. Kadeci ZSOiZ biorąc udział w tym przedsięwzięciu wyrazili swoją solidarność i wdzięczność dla wszystkich służb mundurowych broniących polskiej granicy.

Uczeń naszej szkoły zakwalifikowany do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej.

20 listopada 2021 odbył się I stopień 68 Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej. Zawody Olimpiady Chemicznej organizowane są w celu rozwijania zainteresowania chemią i kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy przez młodzież szkolną.

wtorek, 21 grudzień 2021 06:51

Wycieczka uczniów z klasy 3F LO

Napisał

15 grudnia odbyła  wycieczka uczniów, wraz z wychowawczynią Magdaleną Kujawską, do Białegostoku.

W planie wyjazdu znalazło się szereg atrakcji, które pozwoliły naszym uczniom na aktywne spędzenie czasu.

16 grudnia 2021r w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski przy współpracy z panią Katarzyną Rostkowską.

Tego dnia można było nabyć przeróżne, smaczne ciasta i ciasteczka, jak również spróbować szczęścia w loterii, w której uczeń mógł wylosować np. dodatkowe nieprzygotowanie…

Bardzo dziękujemy całej społeczności uczniowskiej za hojność i otwarte serca, bo to dzięki Wam udało się zebrać aż 1375,01 zł. JESTEŚCIE NIESAMOWICI!!!!

W sposób szczególny dziękujemy Pani Karolinie Wojtkowskiej oraz klasom 3A Technikum i 2B Technikum za przygotowanie tych wspaniałych wypieków. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na szczytny cel, a dokładniej na świąteczne upominki dla niepełnosprawnych absolwentów naszej szkoły.

W bibliotece szkolnej nie tylko wypożyczamy książki, ale również tworzymy piękne rzeczy. W świątecznej atmosferze powstały kartki bożonarodzeniowe wykonane różnymi technikami. Zostaną one wysłane do instytucji , które współpracują ze szkołą. Wszystkich zainteresowanych taką formą spędzania czasu w kreatywny sposób zachęcamy do odwiedzenia naszej biblioteki.

10 grudnia uczniowie naszych klas wojskowych rozpoczęli wyjazd do Bydgoszczy i Torunia.

W dniu 10 grudnia uczniowie należący do chóru szkolnego mieli przyjemność wyjazdu na czterodniową, bezpłatną wycieczkę, której celem jest przede wszystkim zwiedzenie jednych z najbardziej znanych miast naszego kraju - Puław, Lublina, jak również Kazimierza Dolnego.

W dniach 07-08 grudnia 2021 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy IIIF Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, musztry, pierwszej pomocy oraz szkolenia strzeleckiego. Dziękujemy Wszystkim instruktorom, którzy przekazywali nam swoją wiedzę i dzielili się swoim doświadczeniem w czasie trwania tej edycji programu.

“-Olaf, Ty topisz się!

-Bo dla niektórych ludzi to warto się rozpuścić…”

czwartek, 09 grudzień 2021 08:13

Mikołajkowy wyjazd klasy 2C LO do Białegostoku

Napisał

Dnia 7 grudnia pojechaliśmy (klasa IIC LO) na wycieczkę klasową do Białegostoku. Wspólnie z nami w wycieczce uczestniczyły dwie koleżanki z klasa IIB LO. Z Ciechanowca wyjechaliśmy o godzinie 8:00. Pierwszą atrakcją był paintball, gdzie wspaniale spędziliśmy czas. Było dużo śmiechu, zabawy i  zdrowej rywalizacji. Po strzelaniu mieliśmy czas na posiłek i ognisko. Następnie udaliśmy się do kina na pełen emocji film. Kolejną atrakcją naszej wycieczki było lodowisko. Tu również nie zabrakło wrażeń i śmiechu. W drodze powrotnej zjedliśmy kolację w McDonalds. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy przed godziną 20:00 do Ciechanowca. Bardzo dziękujemy na Pani Katarzynie Rostkowskiej - naszej wychowawczyni i Pani Kamili Koc za organizację oraz opiekę nad naszą 25-osobową gromadką.

środa, 08 grudzień 2021 09:31

Mikołajkowe zawody w piłce nożnej halowej

Napisał

6 grudnia już od samego rana po korytarzach szkoły chodzili uczniowie ubrani na czerwono, przede wszystkim w pięknych mikołajkowych czapkach⛄❤️Uczniowie doczekali się nawet wizyty Mikołaja i pani Mikołajowej.

środa, 08 grudzień 2021 09:26

Wycieczka uczniów klas IB i IIB Technikum

Napisał

2 grudnia miała miejsce wycieczka uczniów klas IB oraz II B Technikum, wraz z wychowawcami Panią Sylwia Grzymałą oraz Panem Dawidem Jędrzejakiem, do Białegostoku.

Zeszyt, podręcznik, ćwiczenia, ołówek, długopis, linijka… Ten podstawowy zestaw do nauki matematyki nie zawsze sprzyja wprowadzaniu, szczególnie ekscytujących rozwiązań edukacyjnych. Nawet, jeżeli dołożymy do niego cyrkiel, ekierkę i kątomierz.

W dniu 30 listopada uczniowie klas IV technikum i II a technikum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. W programie wycieczki znalazły się: zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki, aktywne spędzenie czasu na trampolinach „Strefa Wysokich Lotów”, a także na  lodowisku BOSiR, seans filmowy w kinie Helios  oraz czas wolny w galerii handlowej „Alfa”.

W ostatnim tygodniu przed Adwentem obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Niestety czas pandemii uniemożliwił nam świętowanie tego dnia, tak jak zazwyczaj to robiliśmy- czyli na wspólnej dyskotece połączonej z wróżeniem w salonie wróżb. Organizatorzy jednak postanowili nie poddawać się i zapewnić młodzieży i nauczycielom wgląd w przyszłość nadchodzącego roku. Nasi kucharze z klasy IIIA Technikum przygotowali ciastka z przepowiednią wg pilnie strzeżonej receptury, przekazywanej między kolejnymi rocznikami technikum gastronomicznego, a zespół wykwalifikowanych wróżek i  wróżów z klasy IC technikum przemierzał szkolne korytarze i  przepowiadał wszystkim chętnym ich przyszłość przy pomocy różnych, starannie przygotowanych i przetestowanych wróżb andrzejkowych. W tym roku przygotowaniem tego jakże ważnego dnia zajęły się klasy I C i IIIA technikum wraz z nauczycielami: Panią Martyną Zdunek, Panią Dorotą Mlonek oraz Panią Karoliną Faszczewską.

24 listopada 2021 r. kadeci klas 1A i 1C realizujący program „Oddziały Przygotowania Wojskowego” uczestniczyli w kolejnym szkoleniu realizowanym przez naszą jednostkę patronacką 18 Pułk Logistyczny z Łomży.

Tego dnia przyszli adepci rzemiosła wojskowego mieli okazję  zapoznać się z następującymi zagadnieniami:

- zasady strzelania z broni strzeleckiej,

-  teoria terenoznawstwa i topografii wojskowej,

- mapy wojskowe.

Szesnastu uczniów naszej szkoły realizuje bezpłatny kurs z zakresu operator kombajnu zbożowego. Zajęcia prowadzone są pod opieką wykfalifikowanych instruktorów.

poniedziałek, 29 listopad 2021 13:38

Wycieczka do stolicy

Napisał

W dniu 24 listopada uczniowie klas 3B LO, 3A LO, 2 A LO oraz 1B LO wraz z opiekunem wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki znalazły się: wizyta w Manufakturze Cukierków, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz czas wolny w galerii handlowej „Arkadia“. Planowany był także spektakl w Och-Teatrze, lecz został on w ostatniej chwili odwołany ze względu na chorobę jednego z aktorów.

W dniu 25.11.2021 r. 16. Pułk Logistycznego z Elbląga oraz 16. Dywizji Zmechanizowanej przy udziale uczniów z naszych Oddziałów Przygotowania Wojskowego zorganizowali dla mieszkańców:

W dniu 23 listopada b.r. na hali sportowej naszej szkoły odbył się pierwszy mecz siatkówki dziewcząt w ramach rozgrywek I Ligi Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadpodstawowych Województwa Podlaskiego. Gościliśmy drużynę dziewcząt z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Króla Kazimierza Jagielończyka. Spotkanie przebiegało spokojnie i przyniosła wygarnę naszej drużyny 2:0. Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów.

23 listopada 2021r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy.

Kurs realizowany w ramach projektu „Podniesienie konkurencyjności na rynku pracy uczniów w ZSOiZ w Ciechanowcu” Nr projektu: RPO.03.03.01-20-0125/17, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Priorytet III Kompetencje i Kwalifikacje, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

poniedziałek, 22 listopad 2021 11:18

Próbne egzaminy zawodowe w ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

W dniu 19.11.2021 r. w ZSOiZ w Ciechanowcu przeprowadzono próbne egzaminy zawodowe z etapu pisemnego i praktycznego. 

poniedziałek, 22 listopad 2021 09:06

WYGRANA w LICEALIADZIE WOJEWÓDZKIEJ W FUTSALU

Napisał

W dniu 19.11.21r. w Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach miał miejsce pierwszy mecz II ligi futsalu chłopców w ramach Licealiady Województwa Podlaskiego. Reprezentanci naszej szkoły pod opieką Pani Magdaleny Kujawskiej rozpoczęli licealiadę w brawurowym stylu pokonując gospodarzy 4:2.
W skład drużyny ZSOiZ w Ciechanowcu wchodzą: Balwicki Szymon, Fiedorowicz Damian, Grabarz Dawid, Karpiński Hubert, Kietliński Hubert, Kuzub Mateusz, Lendzioch Kacper, Majewski Adrian, Marciniak Bartosz, Michalski Michał, Radziszewski Szymon, Raźniak Dawid, Zdrójkowski Rafał.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów...
Opiekun zespołu: Magdalena Kujawska.

W dniach 16-17 listopada 2021 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się kolejne w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy IIIC Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, musztry, pierwszej pomocy oraz szkolenia strzeleckiego. Dodatkowo kadeci musieli się zmierzyć z „Biegowym torem siłowym” (BTS).

piątek, 19 listopad 2021 07:11

Happening "Nie palę bo..."

Napisał

W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia 18 listopada w ZSOiZ w Ciechanowcu odbył się happening "Nie palę bo..."

            ZSOiZ w Ciechanowcu wspiera najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych uczniów poprzez realizację Programu Stypendialnego Fundacji Świętego Mikołaja.

            Stypendium niełatwo uzyskać, gdyż ubiegać się o nie mogą uczniowie spełniający ściśle określone kryteria. Tym razem przez gęste sito komisji stypendialnej udało się pomyślnie przejść dwóm ambitnym uczniom.

środa, 17 listopad 2021 09:56

Próbne egzaminy maturalne w ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

W dniach 15 – 18 listopada w naszej szkole odbywają się próbne egzaminy maturalne dla tegorocznych maturzystów.

W dniu 15.11 uczniowie zmierzyli się wymaganiami programowymi z języka polskiego, 16.11 z zadaniami z matematyki, 17.11 z wybranym językiem obcym, a jutro nasi uczniowie przystąpią do egzaminów w zakresie rozszerzonym z wybranych przez siebie przedmiotów.

Do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2021/2022 przystąpi w naszej szkole łącznie 119 uczniów Liceum i Technikum.

Próbne egzaminy maturalne to idealna okazja do zweryfikowania wiedzy i umiejętności uczniów oraz wyciągnięcia wniosków do dalszej pracy i lepszego przygotowania się do egzaminu dojrzałości, który odbędzie się w maju.

"BO WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS POLEGŁO,

I WOLNOŚĆ TO JEST TYLE, ILU NAS DZIŚ ŻYJE."

Jakie są koszty inwestycji budowlanej? Ile kosztują poszczególne roboty? Na te i inne pytania dotyczące kosztów budowy odpowiedzi szukają uczniowie klasy IV Technikum budownictwa na zajęciach praktycznych kosztorysowanie w budownictwie. Wyliczenie ilości robót, przedmiar, a finalnie  wykonanie kosztorysu robót budowlanych to nasz cel. Dzięki nowoczesnym komputerom każdy przyszły technik budownictwa w naszej szkole ma możliwość samodzielnej pracy w profesjonalnym programie wspomagającym kosztorysowanie- Norma Pro. Bo sukces to wiedza plus praktyka, a ta nigdy nie jest nudna :)

Dnia 4 listopada 2021 roku uczniowie klasy 3B Technikum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu wybrali się na wycieczkę szkolną do Warszawy i największego zadaszonego parku wodnego w Polsce i Europie – „Suntago  - Wodny Świat”. Wycieczkę sponsorował Starosta Wysokomazowiecki Pan Bogdan Zieliński za zajęcie przez uczniów trzeciego miejsca w akcji „Góra Monet”.

W dniu 04.11.2021r. uczniowie klasy Ic Technikum wybrali się wraz  z wychowawczynią – p. Dorotą Mlonek oraz p. Kamilą Koc na wycieczkę integracyjną do Warszawy.

piątek, 05 listopad 2021 07:53

Wycieczka kl. IA do Białegostoku

Napisał

29 października młodzież klasy IA LO wybrała się na wycieczkę do Białegostoku. Towarzyszyli jej opiekunowie i wychowawcy: Pani Katarzyna Bachorek oraz Pan Dariusz Okieńczuk. Wyjazd był okazją do wartościowego i aktywnego spędzenia wspólnego czasu.

28 października 2021 r. kadeci klasy 3C realizujący program „Certyfikowane Wojskowe  Klasy Mundurowe” uczestniczyli w kolejnym szkoleniu realizowanym przez Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Tego dnia przyszli adepci rzemiosła wojskowego mieli okazję  doskonalić następujące umiejętności:

- zasady bezpieczeństwa w szkoleniu ogniowym,

-  zasady bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką B.L.O.S,

- zasady celowania z karabinka ( celowanie),

- rzut granatem ćwiczebnym,

- przygotowanie do działania na polu walki.

W dniu 28 października 2021 w Wysokim Mazowiecku odbyły się eliminacje powiatowe Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS.

            Celem Olimpiady było poszerzenie wiedzy młodzieży na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Uczestnicy Olimpiady mieli za zadanie pisemnie odpowiedzieć na pytania testowe i opisowe.

piątek, 29 październik 2021 09:53

Zajęcia taktyczne dla uczniów klas wojskowych.

Napisał

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych odbyły się w tym tygodniu kolejne warsztaty z zakresu przygotowania wojskowego.

Pracownia kosmetyczna dłoni i stóp. Coraz więcej z Pań wykonując manicure wybiera delikatne zdobienia na paznokciach. Takie pazurki wyglądają bardzo subtelnie, elegancko i sprawdzą się w każdej sytuacji. Skromne zdobienie poprzez namalowanie delikatnego wzorku to manicure, który kobiety wybierają najczęściej. Nasze kursantki kursu kwalifikacyjnego FRK.04 oraz uczniowie Technik Usług Fryzjerskich i Kosmetycznych mają okazję poznać na zajęciach sposoby zdobienia paznokci i wykazać się tego typu zdolnościami podczas zajęć. Zapraszamy do obejrzenia prac kosmetycznych naszych uczniów.

W dniach 21 i 27 października 2021 w pracowni budowlanej odbył się dla klasy III Technikum Budowlanego próbny egzamin z kwalifikacji: Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich  Bud.12.  Egzamin został przygotowany i przeprowadzony przy współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną.  Umiejętności  praktyczne uczniów  były weryfikowane i  oceniane przez Egzaminatora zewnętrznego.

piątek, 29 październik 2021 08:22

Tu leży żołnierz nieznany…

Napisał

Przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Wińskiej znajduje się  miejsce pamięci wielu pokoleń walczących o wolność Polski. Centralnie postawiono tu obelisk upamiętniający epizod bitwy warszawskiej 1920 roku, kiedy oddziały rosyjskie zostały zatrzymane na linii rzeki Nurzec. Obok, po stronie lewej, mieści się kamień z tablicą poświęconą ofiarom czterech wywózek ludności miasta na Syberię. Po prawej umieszczono kamień dedykowany zamordowanym przez NKWD 23 czerwca 1941 roku. Z tyłu ustawiono osiem krzyży, z których siedem poświęcono Sybirakom, znajdują się na nich nazwiska deportowanych. Jeden krzyż upamiętnia powstańców z 1831 roku. W tym miejscu ku pamięci poległych wychowankowie internatu zapalili znicze i oddali im hołd minutą ciszy.

czwartek, 28 październik 2021 08:28

Lekcja historii i patriotyzmu dla naszej młodzieży.

Napisał

26 października 2021 roku klasa I B Technikum, wraz z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem, wzięła udział w spotkaniu przedzaduszkowym w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu ku pamięci doktora Adama Wołka.

czwartek, 28 październik 2021 08:24

Uczniowie ZSOiZ z Ciechanowca w Krakowie

Napisał

Dzień 5. Na pożegnanie i pocieszenie Kraków.

czwartek, 28 październik 2021 08:19

Uczniowie ZSOiZ z Ciechanowca w górach, 18-22.10.2021

Napisał

Dzień 3. Podzieleni, a jednak raze

Z wielką przyjemnością informujemy iż Zarząd Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu przyznał dla naszego ucznia Dawida Bachorka z klasy 3E Liceum Ogólnokształcącego stypendium, które będzie wypłacane przez okres 10 miesięcy. Stypendium wręczył osobiście Prezes banku Pan Lech Samulski.To już kolejne stypendium przyznane dla naszego ucznia w ramach współpracy ZSOiZ w Ciechanowcu z BS w Ciechanowcu. Serdecznie dziękujemy całemu Zarządowi Banku za dotychczasową współpracę, promowanie kształcenia i nagradzanie uczniów z wysokimi wynikami edukacyjnymi.  

19 października - dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy - w tym dniu klasa 2 a technikum z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę integracyjną do Kompleksu Agroturystycznego „Olszynka”.
środa, 20 październik 2021 09:17

Kultywując pamięć.

Napisał

Uczniowie klasy IB Technikum wspólnie z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem w ramach opieki nad miejscami pamięci narodowej uprzątnęli "Obelisk w miejscu spoczynku poległych w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r." znajdujący się przy ulicy Kuczyńskiej w Ciechanowcu. Uprzątnięty został pomnik, a także jego otoczenie. Uczniowie zapalili znicze ku pamięci poległych żołnierzy. Towarzyszyła im przy tym zaduma oraz refleksja. Wyjście klasy było związane z krzewieniem postaw patriotycznych oraz walka o nie zatracenie pamięci o bohaterach narodowych.

Kultywując pamięć.

Uczniowie klasy IB Technikum wspólnie z wychowawcą Panem Dawidem Jędrzejakiem w ramach opieki nad miejscami pamięci narodowej uprzątnęli "Obelisk w miejscu spoczynku poległych w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r." znajdujący się przy ulicy Kuczyńskiej w Ciechanowcu. Uprzątnięty został pomnik, a także jego otoczenie. Uczniowie zapalili znicze ku pamięci poległych żołnierzy. Towarzyszyła im przy tym zaduma oraz refleksja. Wyjście klasy było związane z krzewieniem postaw patriotycznych oraz walka o nie zatracenie pamięci o bohaterach narodowych.

środa, 20 październik 2021 08:48

Uczniowie ZSOiZ w górach, 18-22.10.2021

Napisał

Dzień 1.  NARESZCIE ZAKOPANE!!!

wtorek, 19 październik 2021 14:06

Sekcja piłki siatkowej dziewcząt – ZAPRASZAMY

Napisał
Serdecznie zapraszamy do udziału w pozalekcyjnych zajęciach sportowych.
piątek, 15 październik 2021 15:35

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Napisał

W dniu 13 października społeczność naszej szkoły obchodziła uroczyście Dzień Edukacji Narodowej.  To ważne i radosne święto upłynęło tradycyjnie pod znakiem życzeń, które swoim nauczycielom i pracownikom szkoły składali wdzięczni uczniowie.

Dnia 07 października 2021 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych połączone z dyskoteką szkolną. Jak co roku różne zabawy i konkursy przygotowali starsi koledzy i koleżanki. Tym razem nad całością czuwała klasa II A Techniku oraz klasa II B Technikum z wychowawcami Pinią Karoliną Wojtkowską i Panią Sylwią Grzymałą.

piątek, 08 październik 2021 07:27

Wycieczka do Treblinki

Napisał

Uczniowie klas I B Technikum oraz II B Technikum odwiedzili "Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941–1944)". Podczas kilkugodzinnego zwiedzania uczniowie mieli okazję nie tylko zobaczyć pozostałości obozów, ale także zapoznać się ze świadectwem Samuela Willenberga (więźnia oraz uczestnika buntu w Treblince). Dzięki jego historii uczniowie poznali brutalny obraz obozowego życia. Jednym z punktów zwiedzania było miejsce straceń. Obszar wypełniony dziesiątkami krzyży oraz pomnikiem ku pamięci ofiar narodowości romskiej. Wyjazd do Treblinki będzie i jest ważnym elementem w budowaniu świadomości historycznej naszych uczniów.

         Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników książek do udziału w akcji „Książkowa lista przebojów”. Przez cały miesiąc październik, każdy uczeń może zaproponować książkę, która powinna znaleźć się w szkolnej bibliotece Swoje propozycje należy wrzucić do pudełka , które umieszczone jest obok biblioteki. Akcja organizowana jest w ramach  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych .Ma na celu promocje czytelnictwa a także uzyskanie informacji na temat najchętniej czytanych przez młodzież książek, ich ulubionych autorów oraz preferowanych gatunków literackich. Zapraszamy do udziału w akcji.

środa, 06 październik 2021 08:39

Udział naszych uczniów w konferencji.

Napisał

Uczniowie klasy II B Liceum brali udział w Konferencji „Realne i wyobrażone granice i rubieże Wielkiego Księstwa Litewskiego”.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać referatów dotyczących nie tylko Wielkiego Księstwa Litewskiego, ale także Ciechanowca i okolic. Nasi uczniowie poznali burzliwe dzieje pogranicza "polsko - ruskiego" z uwzględnieniem terenów im najbliższych. Uwagę klasy zwrócił przede wszystkim referat dotyczący granicy Kurlandii i Żmudzi, bogato ilustrowany w fotografie reliktów historii.

Temat konferencji posłuży Naszym uczniom dla zrozumienia historii regionalnej, a także lepszego przygotowania się do lekcji historii w naszej szkole.

Zawody w Białymstoku były dla części zawodników ZSOiZ w Ciechanowcu pierwszym kontaktem z dużą imprezą sportową, na której mogli wykazać się swoimi możliwościami w poszczególnych dyscyplinach lekkoatletycznych. Dla starszych zawodników były kolejną przygodą sportową. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z województwa podlaskiego. Mimo niesprzyjającej pogody nasi uczniowie osiągnęli dobre wyniki. Czworo z nich wywalczyło miejsca w pierwszej trójce:

piątek, 01 październik 2021 05:30

Krwiodawstwo - Podzieliliśmy się cząstką siebie!

Napisał

Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej zdalnym nauczaniem, wróciliśmy do akcji honorowego krwiodawstwa w naszej szkole. W dniu 20 września 2021 r. 21. pełnoletnich uczniów oddało ponad 9 litrów krwi. Chętnych do udziału w akcji  było znacznie więcej, ale z różnych powodów nie zostali oni zakwalifikowani do donacji.

czwartek, 30 wrzesień 2021 10:55

Wojskowy obóz szkoleniowy klasy III F LO

Napisał

W dniach 27 września – 01 października 2021 roku na obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbywa się zorganizowany obóz szkoleniowy dla klasy trzeciej naszego liceum o profilu wojskowym. Zasadniczym celem szkolenia jest doskonalenie wiedzy o organizacji i funkcjonowaniu Sił Zbrojnych RP oraz przygotowanie do pełnienia różnych rodzajów służby wojskowej, a także podnoszenie sprawności fizycznej, promowanie zdrowego stylu życia i rozwijania zainteresowań.

Wychowankowie Internatu z klas pierwszych 28 września 2021 roku pod opieką wychowawców: pani  Barbary Jóźwiak i pani Katarzyny Bachorek udali się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Piękna jesienna pogoda zachęcała do wyjścia z placówki. Młodzież z uwagą wysłuchała informacji o początkach Muzeum Rolnictwa. Następnie zwiedziła pałac Starzeńskich i dworską powozownię. Jednym z ciekawszych obiektów okazało się pierwsze w Polsce Muzeum Pisanki, w którego zbiorach znajdują się przepiękne, wykonane rożnymi technikami pisanki. Wspólne wyjście było atrakcyjną formą integracji naszej młodzieży.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych odbyły się jak co tydzień zajęcia i warsztaty z zakresu przygotowania wojskowego.

Wychowankowie Internatu 23 września 2021 r. obejrzeli monodram „Melduję Tobie Polsko”. Wydarzenie miało miejsce w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu. Przedstawienie w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego oparte jest na meldunku Rotmistrza Witolda  Pileckiego, z pobytu  w obozie i na materiałach z przesłuchań i procesu ochotnika do Auschwitz. W trakcie spektaklu aktorowi towarzyszyło tylko światło, dźwięk i kilka przedmiotów. Monolog zrobił ogromne wrażenie na widzach, wzruszył i spowodował dreszcz emocji. Wymowny przekaz aktora pozwolił młodzieży lepiej zrozumieć historię rotmistrza i wczuć się w tamte lata. Udział w spektaklu jest szczególnie ważny dla naszych wychowanków, gdyż jest   hołdem oddanym jednemu z najwybitniejszych Polaków-Naszemu Patronowi Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.

Dnia 22.09.2021r. kadeci klas drugich Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez nasza jednostkę patronacką 18. Pułk Logistyczny z Łomży.

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety i naszej małej ojczyzny? Można! Wystarczy trochę inicjatywy, chęci i zaangażowania. I właśnie my, społeczność internatu - to robimy.

W dniach 16-17 września 2021r. w Muzeum  Rolnictwa  im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbyła się konferencja naukowa pt. „Rody i rodziny Podlasia”. Uczniowie klasy 6 OSSP wraz z panią Katarzyną Bachorek wzięli udział w wykładach. Szczególnie interesujący był wywód prof. dr hab. Adama Dobrońskiego pt. „Dawne  wsie gniazdowe ( zaścianki) pogranicza podlasko-mazowieckiego (1866-1915). Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała wykładów. Pogłębiła  wiedzę historyczną na temat swojej małej ojczyzny- Podlasia.

Dnia 15.09.2021r. kadeci klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez nasza jednostkę patronacką 18. Pułk Logistyczny z Łomży. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania młodzieży z historią jednostki wojskowej. Po fascynującej lekcji historii, instruktorzy z 18. Pułku Logistycznego przystąpili do realizacji zagadnień zaplanowanych na ten dzień szkoleniowy.
Szkolenie obejmowało następującą tematykę;

14 września klasa IIIB LO z naszej szkoły wzięła udział w dniu młodzieży diecezji drohiczyńskiej pod hasłem ,,Czas to miłość”.  Było to jednocześnie zaproszenie do wsłuchania się w nauczanie prymasa tysiąclecia Kardynała  Stefana Wyszyńskiego autora tych słów , który był podczas tego wydarzenia wspominany z racji swojej beatyfikacji.  Podziękowaniem za to była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Piotra Sawczuka.   ,,Nie lecę nisko, bo Bóg jest Blisko” – to fragment piosenki zespołu MUODE KOTY, który na koncercie porwał nas do tańca. Po wszystkim mogliśmy się posilić  na terenie Wyższego Seminarium Duchownego. U każdego z uczestników na twarzy widniał uśmiech oraz niesamowita radość. 

W tym roku 11 września na placu ks. Krzysztofa Kluka przed kościołem parafialnym w Ciechanowcu odbyło się dziękczynienie za plony w diecezji drohiczyńskiej. Eucharystię celebrował biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.

czwartek, 16 wrzesień 2021 07:40

Udział naszych uczniów w mistrzostwach Makroregionu

Napisał

Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w lekkoatletyce odbyły się 11 września 2021 roku w Białej Podlaskiej na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. W zawodach tych uczestniczyła czteroosobowa ekipa z naszej szkoły reprezentująca klub UKS Rotmistrz Ciechanowiec. Dla Wiktorii Zaremby, Ewy Jankowskiej, Dominika Daniziaka i Konrada Krysiewicza był to pierwszy start w tak wielkiej imprezie sportowej i możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami z województwa lubelskiego i podlaskiego. 

W dniu 3 września 2021r. kadeci z Ciechanowca uczestniczyli w bardzo podniosłej uroczystości jaką było nadanie sztandaru 18 Łomżyńskiemu Pułkowi Logistycznemu im. gen. bryg. Mariana Raganowicza. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż 18 Pułk Logistyczny decyzją Ministerstwa Obrony Narodowej stał się naszą jednostką patronacka, szkolącą naszą młodzież  w ramach programu Oddziały Przygotowania Wojskowego.

poniedziałek, 06 wrzesień 2021 06:09

Udział młodzieży naszej szkoły w akcji Narodowe Czytanie

Napisał

4 września 2021 młodzież naszej szkoły pod opieką Pani Doroty Mlonek kolejny już raz wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. Akcję zorganizowali Dyrekcja i Pracownicy Ciechanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a jej uczestnikami byli przedstawiciele ciechanowieckich i gminnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń oraz placówek oświatowych.

51 naszych uczniów otrzymało stypendia Starosty Wysokomazowieckiego

środa, 01 wrzesień 2021 07:27

Inauguracja roku szkolnego 2021/22

Napisał

W dniu 1 września w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego.

wtorek, 31 sierpień 2021 13:57

Uczniowie klas wojskowych na zlocie śmigłowców.

Napisał

W dniu 28 sierpnia w Ciechanowcu w dniu Święta Lotnictwa Polskiego miał miejsce zlot śmigłowców. Uroczystości zorganizowane zostały przez Drohickie Bractwo Kurkowe. Uczniowie naszych Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych pomagali w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas uroczystości, uczestniczyli w instruktażu obsługi śmigłowców oraz mieli możliwość bezpłatnego przelotu śmigłowcami. 

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za pomoc w organizacji zlotu śmigłowców.

Rozpoczęły się staże zawodowe z wynagrodzeniem dla naszych uczniów.

53. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U18 (juniorów) odbyły się w dniach 28 - 30 lipca 2021 r. we Włocławku.

wtorek, 03 sierpień 2021 04:31

Obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Napisał

W niedzielę 1 sierpnia 2021 nasi uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych wraz ze Sztandarem Szkoły uświetnili uroczyste obchody 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 11:45

Przysięga wojskowa absolwentów ZSOiZ w Ciechanowcu.

Napisał

Dnia 9 lipca na rynku w Tykocinie odbyła się uroczystość przysięgi wojskowej 1.Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wśród żołnierzy składających przysięgę było 15 absolwentów Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej naszej szkoły, którzy odbyli skróconą służbę przygotowawczą. Na przysięgę przybyło wielu znamienitych gości między innymi wicepremier Piotr Gliński, wiceminister edukacji narodowej Dariusz Piątkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i poseł Jarosław Zieliński.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 10:27

Uczniowie naszego Liceum i Technikum zwiedzili Weronę !

Napisał

To już trzeci dzień naszego pobytu we Włoszech. Upłynął on nam na wycieczce po mieście Romea i Julii, czyli Weronie! Okazało się ono malowniczą i piękną miejscowością, pełną typowej włoskie architektury oraz różnego rodzaju zabytków, pamiętających jeszcze czasy starożytne! Podczas dnia pełnego atrakcji zwiedziliśmy: Arena di Verona, Piazza Bra, Piazza dei Signiori Piazza Erbe, pozostałości fortyfikacji rzymskich, średniowieczną starówkę. Przeszliśmy również przez średniowieczny kamienny most (Monte Pietra) prowadzący do starej części miasta. Nie zabrakło również wizyty pod najbardziej romantycznym balkonem świata - u Julii Capuletti, którą wszyscy powinni znać z powieści Szekspira. Całość zrobiła na nas ogromne wrażenie i mamy nadzieje, że jeszcze tu kiedyś wrócimy.

poniedziałek, 12 lipiec 2021 07:08

Bezpłatny dwutygodniowy wyjazd 50 uczniów do Włoch!

Napisał

W dniu 9 lipca 50 uczniów naszej szkoły - 30 uczniów Technikum i 20 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego -  wyjechało na całkowicie BEZPŁATNY wyjazd do północnych Włoch.

Już po raz kolejny uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ogólnokształcący i Zawodowych  w Ciechanowcu wzięli udział w Pikniku Militarnym „Wiele dróg do Niepodległej”, który w tym roku  odbył się 03 lipca 2021r w Parku Aleksandra Jagiellończyka – Króla Polski w Bielsku Podlaskim . Kadeci pod opieką Pana Arkadiusza Kendzierskiego ciekawie przedstawiali kierunek, w jakim się kształcą. Zaprezentowali również część sprzętu jaki wykorzystują podczas szkoleń w czasie Wojskowych Dni Szkoleniowych. Stanowisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych cieszyło się dużym zainteresowaniem, a zwiedzający byli pod  wrażeniem umiejętności naszych kadetów.   

30 czerwca 2021r nauczyciele wychowania fizycznego ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyli w szkoleniu organizowanym przez Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademię Wychowania Fizycznego „Aktywny powrót do szkoły po pandemii”. Celem projektu jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Podczas szkolenia, najlepsi specjaliści z AWF z całego kraju dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. Nauczyciele zdobyli certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe.

czwartek, 01 lipiec 2021 16:48

Nasi uczniowie zwiedzają Rzeszów.

Napisał

To już trzeci dzień wyjazdy naszych uczniów do Rzeszowa. Tematem kolejnych warsztatów dla grupy naszych fryzjerów w Akademii VIP HAIR Luxury Professional było ,, Strzyżenia Damskie''. Uczniowie mieli możliwość  zapoznać się od fundamentów krok po kroku, aż do bardziej zaawansowanych, kreatywnych ale zarazem wygodnych w odtworzeniu fryzur,  a także rozbudowane i zaawansowane techniki cieć.

Szkolenie naszych uczniów - VIP  HAIR LUXURY PROFESSIONAL ACADEMY  RZESZÓW

21 czerwca 2021 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu został przeprowadzony egzamin dla klasy 2F Liceum kończący pierwszy rok nauki przedmiotu „ Edukacja wojskowa” w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej – Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe.

25 czerwca 2021 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego. Z tej okazji wszyscy uczniowie, pięknie ubrani, przybyli do szkoły o godzinie 8:40, po czym wraz z wychowawcami klas uczestniczyli w pochodzie do kościoła. Pochód otwierał poczet sztandarowy, za którym podążali uczniowie Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, a za nimi pozostali uczniowie naszej szkoły.

piątek, 25 czerwiec 2021 07:08

Wakacje tuż, tuż...

Napisał

Wakacje tuż, tuż. Większość bieżącego roku szkolnego spędziliśmy przy komputerach. Dlatego z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem przygotowywaliśmy się do jednodniowej wycieczki, do naszego pięknego Muzeum Rolnictwa im ks. Krzysztofa Kluka.

czwartek, 24 czerwiec 2021 17:21

Dzień Sportu i Rekreacji za nami. Było SUPER !

Napisał

W dniu 24 czerwca 2021 roku (czwartek) w naszej szkole odbył się „Dzień Sportu i Rekreacji”.

W dniu 5 marca b.r., w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy będącej podsumowaniem projektu „Bliżej natury - bliżej drugiego człowieka” – obejmującym cykl zajęć artystyczno - ekologicznych dla uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Ciechanowcu. Środki finansowe zostały pozyskane w ramach II edycji programu grantowego WENA, Fundacji Rodziny Staraków, wspierającego młodzież i nauczycieli szkół plastycznych   w realizacji ich autorskich projektów edukacyjno – artystycznych. Tematyka zgłaszanych projektów dotyczyła „Bliskości i relacji międzyludzkich”.

W ramach realizacji z Ministerstwem Obrony Narodowej programu szkolenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych odbyły się jak co tydzień zajęcia i warsztaty z zakresu przygotowania wojskowego.

poniedziałek, 21 czerwiec 2021 10:15

Kadeci z klasy 2F szkolili się w Zegrzu.

Napisał

W dniu 17 czerwca 2021 roku na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu odbyły się kolejne w tym roku szkolnym praktyczne zajęcia uczniów klasy II „f” Zespołu Szkól Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, w ramach pilotażowego programu „Edukacja Wojskowa”, opracowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej dla szkół prowadzących klasy wojskowe. Młodzież instruowana przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu doskonaliła swoje umiejętności w zakresie: taktyki, terenoznawstwa oraz szkolenia strzeleckiego.

poniedziałek, 21 czerwiec 2021 10:10

Wojskowy Dzień Szkoleniowy kadetów ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

Dnia 16.06.2021r. kadeci Zespołu Szkół Ogólnokształcących  i Zawodowych w Ciechanowcu uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez nasza jednostkę patronacka 18. Pułk Logistyczny z Łomży.

Zajęcia rozpoczęły się od  zwiedzenia Izby Pamięci  i zapoznania młodzieży z historią jednostki wojskowej, następnie młodzież miała okazję zapoznać się ze sprzętem jaki znajdował  się na terenie Pułku. Po tych wszystkich atrakcjach, instruktorzy z 18. Pułku Logistycznego przystąpili do realizacji zagadnień zaplanowanych na ten dzień szkoleniowy.

Uczniowie Technikum im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu kształcący się w zawodzie Technika Budownictwa na ostatnich zajęciach nauczycieli się obsługiwać agregat tynkarski oraz rozpoczęli naukę układania tynkó

Agregat i przyrządy do tynkowania zostały zakupione do naszej szkoły w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, poddziałanie 3.3.1 - Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki.

piątek, 18 czerwiec 2021 05:41

Dodatkowe zajęcia z FIZYKI w ZSOiZ w Ciechanowcu

Napisał

Z fizyką spotykamy się na co dzień  ponieważ jest to nauka, której celem jest poszukiwanie i poznawanie podstawowych praw przyrody, od których zależą wszystkie obserwowane zjawiska.

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top