czwartek, 06 grudzień 2018 13:24

Świąteczna Zbiórka Żywności

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej Świątecznej Zbiórce Żywności. Akcja ma charakter ogólnopolski W sklepach spożywczych w całej Polsce przy oznakowanych koszach czekali wolontariusze Banków Żywności. Każdy z kupujących mógł przekazać im jeden lub kilka produktów spożywczych. Wszystko to na rzecz najuboższych. Artykuły podarowane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności trafiają do magazynów Banków Żywności. Są tam sortowane, ważone i liczone. Następnie przekazuje się je podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najbiedniejszych.

 

Organizatorami akcji są Banki Żywności, które współpracują z lokalnymi stowarzyszeniami. W Ciechanowcu Bank Żywności współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodzina. Na terenie Ciechanowca osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie zbiórki jest Pani Elżbieta Sikoń, która pełni funkcję szkolnego koordynatora wolontariuszy.

Nasi uczniowie zbierali żywność w 9 sklepach na terenie Ciechanowca. Młodzieży udało się zebrać 460,77 kg żywności. Ten wielki dar serca wspomoże w sposób szczególny dzieci niepełnosprawne, chore, młodzież i dzieci z rodzin wielodzietnych, rodziców samotnie wychowujących dzieci i osoby samotne, chore w podeszłym wieku. Z zebranych darów udało się przygotować 36 paczek dla tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy i wsparcia. Organizatorzy zbiórki pragną szczególnie serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom. Dzięki Państwa wsparciu wiele osób znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i życiowej będzie mieć piękniejsze i spokojniejsze święta.

Podziękowania za możliwość przeprowadzenia Świątecznej Zbiórki Żywności i miłą współpracę kierujemy też do właścicieli i pracowników sklepów: Astoria, Biedronka, Milo, Delikatesy pl. 3-go Maja, Kobus, Mini Market ul. Kuczyńska, Sezam,, Szczęsny i Topaz.

Serdeczne podziękowania za pomoc przy przeprowadzeniu zbiórki pragniemy przekazać także: Pani Grażynie Święckiej, Pani Katarzynie Bachorek i Panu Bogdanowi Panasowi. Oczywiście na wielkie uznanie zapracowali też nasi wolontariusze, zarówno ci zbierający żywność, jak też pomagający w jej liczeniu i wykonywaniu paczek. Będąc wolontariuszem młodzież uczy się w dwojaki sposób - przez pracę i wielki szacunek do osób pokrzywdzonych, chorych, starszych i ubogich. Święty Jan Paweł II mówił: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Ich zaangażowanie i praca zasługują na szczególne wyróżnienie. Są to: Bogucka Ola, Fiedorczuk Marta, Gosk Sebastian, Gostkowska Natalia, Hubkowski Patryk, Krawczyk Paulina, Kryńska Kinga, Łuniewska Karolina, Paplińska Izabela, Polityło Weronika, Prokopiak Katarzyna, Skłodowska Kinga, Kamiński Maciej, Rembiszewski Łukasz, Szklarska Wiktoria, Sarnowska Daria, Wodyńska Karolina, Tołoczko Igor, Grabowska Paulina, Żochowska Diana, Koc Adrian, Rusiniak Julia, Koc Mariola, Porzezińska Anna, Godlewski Patryk, Porzeziński Damian, Lewandowski Szymon, Zawistowski Piotr, Ważyńska Kinga, Kamont Kamila, Wojtkowska Edyta, Gosk Natalia, Komiażyk Paulina, Akonom Aleksandra, Koc Ewa, Białowarczuk Luiza, Sudorowska Julia, Zawistowski Kamil, Wrzesiński Bartosz, Mularczuk Marcin, Radziszewska Daria, Kietliński Sebastian.

Opiekun wolontariuszy Elżbieta Sikoń

Czytany 5200 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top