wtorek, 21 styczeń 2020 16:25

Ach, co to był za bal! Studniówka 2020 !

Napisał
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu kolejną udaną studniówkę ma już za sobą. Odbyła się ona 18 stycznia 2020 roku w sali bankietowej „Szczęsny”. Bal rozpoczął się punktualnie o godzinie 19:00. Dwoje tegorocznych maturzystów, Kinga Składanowska i Maciej Moczulski, serdecznie powitało gości i poprosiło o zabranie głosu Dyrektora naszej szkoły Pana Łukasza Godlewskiego, który również przywitał wszystkich uczestników uroczystości i dokonał oficjalnego jej otwarcia.

 

Następnie, zgodnie ze studniówkową tradycją, uczniowie wszystkich klas zatańczyli poloneza. Niepowtarzalność melodii i figur oraz mistrzowskie wykonanie tańca wzbudziły podziw i uznanie, wyrażone obfitymi i gromkimi brawami. Należą się one nie tylko tańczącym, ale w szczególności Pani Profesor Magdalenie Kujawskiej, która ich do tego przygotowała. Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy też piosenki „Przetańczyć z tobą chcę całą noc” w wykonaniu Julii Sabak.

W tradycję studniówkowego balu wpisane są przemówienia rodziców i zaproszonych gości. Państwo Anna i Wojciech Składanowscy wręczyli kwiaty na ręce Pana Dyrektora Łukasza Godlewskiego z wyrazami wdzięczności wszystkim, którzy nie szczędzą trudu, by uczniowie naszej szkoły mogli zdobywać rzetelną wiedzę w przyjaznej atmosferze i w doskonałych warunkach. Następnie wysłuchano przemówień zaproszonych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Ciechanowiec – Pana Eugeniusza Święckiego, Księdza Dziekana Tadeusza Kryńskiego, Radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego – Pana Jerzego Leszczyńskiego, Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Agaty Koc i Przewodniczącego szkolnego samorządu ZSOiZ w Ciechanowcu – Wojciecha Zwolińskiego. Wszyscy występujący skierowali ciepłe słowa, głównie pod adresem bohaterów dzisiejszego wieczoru – uczniów klas III A, III B i III C liceum ogólnokształcącego, klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych oraz IV A i IV B technikum.

Po wystąpieniu gości uczniowie skorzystali z okazji, by wyrazić swą wdzięczność władzom Powiatu Wysokomazowieckiego, Panu Burmistrzowi Miasta Ciechanowiec, Dyrekcji ZSOiZ w Ciechanowcu oraz wychowawcom: klasy III A – Panu Bogdanowi Olszewskiemu i Pani Justynie Zarembie, klasy III B – Pani Grażynie Boguszewskiej, klasy III C – Pani Katarzynie Rostkowskiej, Klasy IV A – Pani Karolinie Wojtkowskiej i klasy IV B – Pani Sylwii Grzymale oraz księżom, profesorom i wszystkim pracownikom szkoły, a także Pani Magdalenie Kujawskiej za nauczenie pięknego narodowego tańca.

Gorące podziękowania zostały wypowiedziane również pod adresem rodziców. Pociechy zadedykowały swym mamom i tatom piosenkę „Drodzy rodzice” w wykonaniu Zuzanny Ilczuk i Julii Sabak. Była to okazja do zatańczenia z obecnymi na sali rodzicami. Po tej piosence wszyscy odmówili modlitwę, a potem oddali się ucztowaniu i zabawie do białego rana w rytmie ulubionych przebojów naszej młodzieży. Wszystkim zebranym umilał czas zespół Rezonans.

        Nie obyło się oczywiście bez części artystycznej przygotowanej przez naszych uczniów. Przedstawili oni krótkie scenki humorystyczne  związane z życiem szkoły. Po występie młodzieży zabawie i tańcom nie było końca. Uczniowie bawili się wraz z nauczycielami i wychowawcami, dla których nie zabrakło dedykowanych piosenek.   

        Można śmiało powiedzieć, że tegoroczną studniówkę uważamy za niezwykle udaną i wierzymy, że przyszłość przed naszymi maturzystami jawi się jasno i kolorowo, a jakże udany bal studniówkowy jest początkiem pasma ich sukcesów – zarówno w szkole, jak i w życiu prywatnym. Nie pozostało zatem nic innego, jak tylko odliczać dni, które pozostały jeszcze do matury. Wierzymy, że będzie to odliczanie pracowite, ale i przyjemne.

Czytany 5099 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top