sobota, 27 czerwiec 2020 07:17

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

26 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne i konieczność zachowania środków ostrożności miało ono w tym roku szczególną formę.

 

Uroczystość rozpoczęła się od spotkania ogólnego, które poprowadził Pan Dyrektor mgr Łukasz Godlewski. Ze względu na konieczność unikania dużych zgromadzeń, odbyło się ono w mniejszym gronie – wychowawcy klas oraz uczniowie którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Pan Dyrektor powitał wychowawców oraz młodzież, która wyróżniła się szczególnie wysokimi wynikami w nauce. W swoim wystąpieniu pogratulował uczniom osiągnięcia edukacyjnych sukcesów. Podkreślił też, iż nie było to z pewnością łatwe, w tak trudnym dla wszystkich czasie zdalnego nauczania. Zaznaczył też, iż jest dumny, że tak wielu uczniów naszej szkoły zasługuje na wyróżnienie, czego dowodem są świadectwa z „czerwonym paskiem” lub   stypendia. Życzył też wszystkim udanych wakacji i wyraził nadzieję, we wrześniu spotkamy się w szkolnych murach, by kontynuować naukę w tradycyjnej formie. Następnie Pan Dyrektor oraz wychowawcy klas wręczyli najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz atrakcyjne upominki rzeczowe: powerbanki i wodoszczelne przenośne głośniki bluetooth.

Należy podkreślić, iż świadectwa i dyplomy były wydawane z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Uczniowie musieli zdezynfekować dłonie płynem znajdującym się przy wejściach do szkoły, zachować od siebie bezpieczną odległość oraz przyjść w maseczce.

Pan Dyrektor dokonał również wyróżnienia uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach, zawodach lub wzorowo uczęszczali do szkoły.

Ponieważ, jak już wyżej wspomnieliśmy, obecna sytuacja wymaga zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa, spotkania z wychowawcami klas odbywały się ściśle według przygotowanego wcześniej harmonogramu. Młodzież poinformowano o zasadach, takich jak konieczność przybycia do wyznaczonych sal o konkretnych godzinach, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu, unikanie dużych skupisk ludzi czy noszenie maseczki. Uczniowie zgodnie w wcześniej ustalonym harmonogramem spotkali się w klasopracowniach ze swoimi wychowawcami, by z ich rąk odebrać świadectwa, podziękować za rok nauki i pracy oraz życzyć udanych wakacji.

Życzymy wszystkim, aby rozpoczynające się wakacje przebiegały wesoło, bezpiecznie i wartościowo. Mamy nadzieję, że dwa miesiące upragnionego wypoczynku pozwolą nabrać sił, aby z ochotą i zapałem przystąpić do pracy w nowym roku szkolnym.

Lista wyróżnionych absolwentów:  zobacz

Czytany 1676 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top