piątek, 10 lipiec 2020 05:53

Szanowni Rodzice i Uczniowie szkół podstawowych,

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szanowni Rodzice i Uczniowie szkół podstawowych,

Niedługo musicie podjąć bardzo ważną, trudną i mającą wpływ na Wasze przyszłe życie decyzję. Tą decyzją jest wybór szkoły ponadpodstawowej. To jedna z ważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Ważne jest, aby wybory Państwa dzieci były odpowiedzialne, aby przy tych wyborach uwzględnić możliwości, zainteresowania, predyspozycje oraz przyszłe możliwości zawodowe i naukowe. Państwa dzieci w ZSOiZ w Ciechanowcu mają do wyboru kontynuację nauki w Liceum, Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia.

 W związku z powyższym wspólnie z Radą Pedagogiczną pragną przedstawić Wam propozycję i zachęcić do podjęcia nauki w naszej placówce. A oto kilka argumentów dlaczego warto u nas kontynuować dalszą naukę.    

1) Bardzo wysoka zdawalność z egzaminu maturalnego i zawodowego. Uczniowie uzyskują na egzaminach zawodowych i maturalnych bardzo wysokie wyniki, a zdawalność oscyluje w granicach 100%.

zdaw2020


2) Nasza szkoła to miejsce bezpieczne i przyjazne uczniom. Na terenie całej szkoły i internatu działa nowoczesny monitoring, dzięki któremu wandalizm i przemoc są obce naszej szkole. Dzięki kamerom i pełnionym dyżurom przez nauczycieli młodzież jest chroniona przed wtargnięciem osób postronnych, takich jak dilerów narkotyków i złodziei. Na terenie szkoły i internatu obowiązuje kategoryczny zakaz palenia papierosów i spożywania alkoholu.

3) Znakomita i nowoczesna infrastruktura. Uczniowie do dyspozycji mają 25 klaso-pracowni,  w tym: 2 pracownie informatyczne, grafiku cyfrowego, chemiczną, fizyczną, biologiczną, gastronomiczną, fryzjerską, kosmetyczną, budowlana oraz nowoczesne pracownie językowe. Do dyspozycji uczniów jest też duża hala sportowa z pełnym sportowym wyposażeniem. Internat na 125 miejsc z kuchnią i stołówką.

4) Liczna, wysoko wykwalifikowana i z dużym stażem zawodowym Rada Pedagogiczna. Nasi nauczyciele uczą na stałe w ZSOiZ w Ciechanowcu i są do dyspozycji uczniów przez 7 dni w tygodniu.

5) Uczniowie mogą uczyć się czterech języków obcych: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski.

6) Możliwość realizacji przez uczniów dowolnego przedmioty w zakresie rozszerzonym –
w zależności od profilu kształcenia i zainteresowania ucznia.

7) Dzięki licznym zajęciom dodatkowym, kołom zainteresowań i sekcjom sportowym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Ponadto, realizowane projekty unijne umożliwiają naszej młodzieży doskonalenie umiejętności zawodowych i kompetencji kluczowych poprzez bezpłatne dwutygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe i szkolenia językowe na terenie Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Italii.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego ofertę edukacyjną szkoły:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=zgqpitO_Gh0&feature=emb_logo

filmu o klasach mundurowych, Oddziałach Przygotowania Wojskowego:

https://www.youtube.com/watch?v=3eFO-vDF0qI&feature=emb_logo

oraz do zapoznania się z informatorem o szkole:

https://www.zsoiz-ciechanowiec.pl/images/rekrutacka2020-21/informator_ZSOiZ_2020.pdf

Więcej informacji na stronie szkoły:

https://www.zsoiz-ciechanowiec.pl

Nasza szkoła posiada kilkanaście kierunków i profili kształcenia, dzięki temu każdy uczeń może znaleźć w ZSOiZ w Ciechanowcu swój wymarzony kierunek.

Serdecznie zapraszamy,
Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu mgr Łukasz Godlewski
i Rada Pedagogiczna.

Czytany 1624 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top