środa, 02 wrzesień 2020 08:07

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/21

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 września w ZSOiZ w Ciechanowcu odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego. W tym roku uroczystość, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, przebiegała z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa.

 

            Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się  przemarszem pocztu sztandarowego, młodzieży, nauczycieli i wychowawców naszej szkoły do kościoła pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej. Po nabożeństwie wszyscy zebrani udali się do budynku liceum. W hali sportowej odbył się apel, który rozpoczął Dyrektor ZSOiZ w Ciechanowcu  Pan Łukasz Godlewski. Powitał on bardzo gorąco gości przybyłych na inaugurację roku szkolnego: Burmistrza Ciechanowca Pana Eugeniusza Święckiego, Sekretarz  Gminy Ciechanowiec Panią Annę Czapkowską, Przewodniczącego Rady Gminy Miejskiej Pana Marka Karolewskiego,  Przewodniczącą Rady Rodziców naszej szkoły Panią Agatę Koc, księży, nauczycieli, wychowawców i pracowników obsługi szkoły, a także młodzież szkolną wraz z rodzicami. Pan Dyrektor podkreślił, iż dołoży wszelkich starań, aby wszyscy uczniowie czuli się w naszej szkole dobrze i bezpiecznie. Zapewnił, że pracownicy naszej placówki zadbają, aby młodzież miała odpowiednie warunki do nauki, rozwoju i zdobycia wykształcenia. Podkreślił też, że w szczególnie trudnym czasie pandemii wszyscy członkowie społeczności szkolnej są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i zdrowie nie tylko własne, ale również innych, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad regulaminu pracy szkoły na czas pandemii wirusa COVID-19.

            Pan Dyrektor podziękował także nauczycielom, którzy w tym roku kończą pracę w naszej szkole: Pani Jolancie Puszkiewicz, Pani Hannie Wincenciak, Pani Marzennie Dybowskiej, Ks. Emilowi Skobelowi oraz Panu Michałowi Selerowskiemu. Podziękowania za często wieloletnią pracę, sumienność, wzorowe wywiązywanie się ze swoich obowiązków, serce i zaangażowanie złożył kończącym pracę w naszej szkole nauczycielom również Pan Burmistrz Eugeniusz Święcki. Dowodem wdzięczności i uznania były specjalnie przygotowane pamiątkowe upominki.

Kolejnym, bardzo istotnym punktem uroczystości było ślubowanie klas pierwszych. Przedstawiciele każdej klasy przysięgając na sztandar w imieniu własnym i kolegów powtarzali tekst ślubowania, zobowiązując się jednocześnie do wytrwałej pracy oraz zachowania godnego ucznia ZSOiZ w Ciechanowcu i obywatela Polski.

Głos zabrała również Pani Agata Koc, Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły. W jej wystąpieniu znalazły się również ciepłe słowa i podziękowania pod adresem nauczycieli  kończących pracę w naszej szkole. Życzyła także wszystkim pełnego sukcesów nowego roku szkolnego.

            Pan Dyrektor przedstawił także nauczycieli i wychowawców pracujących w ZSOiZ w Ciechanowcu, w tym również rozpoczynających w tym roku pracę: Ks. Grzegorza Konopackiego, Ks. Jarosława Wojasińskiego, Panią Bożenę Karpińską-Jacyniewicz, Panią Żanetę Idzkowską, Pana Dawida Jędrzejaka i Pana Piotra Kodę.

Podczas uroczystości nie zabrakło także akcentu artystycznego. Występy szkolnego chóru i zespołu muzycznego bardzo podobały się zebranym.

Po części ogólnej i przekazaniu innych informacji uczniowie przeszli do klasopracowni, aby spotkać się tam ze swoimi wychowawcami.

Czytany 11236 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top