czwartek, 24 wrzesień 2020 12:12

Wycieczka klasy III B i VI OSSP w Tatry i Pieniny

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Górskie wędrówki, słońce, wszechobecna zieleń, błękit nieba – tak można podsumować wyjazd klasy IIIB i VI OSSP w Tatry i Pieniny. Przez cały czas towarzyszyła nam wspaniała pogoda, która wyostrzyła piękno i bajkową atmosferę naszych gór…

 

            Dnia 14 września klasa III B i VI OSSP wybrała się na wycieczkę w Tatry. Pod okiem opiekunów, którymi byli Pan Tomasz Chomicz oraz Pan Adam Olszewski, cała podróż przebiegła spokojnie i bezproblemowo. Po zakwaterowaniu się w pensjonacie młodzież mogła doznać uroków zakopiańskich Krupówek.

Następnego ranka wyruszyli oni z przewodnikiem do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Wejście nie było łatwe, ale możliwość napawania się malowniczą panoramą polskich Tatr zdecydowanie to zrekompensowała. Po męczącym dniu każdy miał czas, by złapać oddech, po czym oczywiście wybrać się na Krupówki. Pierwszy dzień w górach pokazał im, że nie będzie łatwo.

Kolejnego dnia za cel postawili sobie zdobycie Trzech Koron. Po męczącym wejściu napotkali zapierający dech w piersiach widok- nikomu nie spieszyło się schodzić. W ramach relaksu wzięli udział w spływie Dunajcem. Po dniu pełnym wrażeń nieodłączną atrakcją był wspólny spacer do Zakopanego o zmroku.

Trzeciego i niestety ostatniego dnia planem grupy była wizyta w Dolinie Kościeliskiej i przejście przez Smoczą Jamę oraz Jaskinię Mylną. Zdecydowanie nie należało to do najłatwiejszych zadań, lecz część grupy, która zdecydowała, że nie przerywa wędrówki na polanie podołała zadaniu. W drodze powrotnej z jaskiń natrafili na deszcz. Przemoknięci, marzyli o jak najszybszym dojeździe do pensjonatu. Ostatnim punktem wycieczki było pożegnalne przejście się po jakże magicznej wieczorem zimowej stolicy Polski.

W piątkowy poranek, mimo pięknej pogody, nikt nie był tak naprawdę szczęśliwy. Każdy z nich miał w sobie choć trochę żalu, że to już koniec, a wiadomo, że wszystko co dobre szybko się kończy. Do Ciechanowca wszyscy wrócili cali i zdrowi z bagażem niesamowitych wspomnień.

                                                                                    Julia Rusiniak, Jakub Lewandowski

Czytany 9159 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top