wtorek, 27 październik 2020 06:37

Etap szkolny XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek 23 października odbył się w naszej szkole etap szkolny XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W zmaganiach wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły, mierząc się z zadaniami z siedmiu bloków tematycznych, takich jak: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, ochrona i inżynieria środowiska, technologia żywności i gastronomia. Uczniowie po zakończeniu etapu pisemnego przystąpili do zadań praktycznych, podczas których musieli wykazać się umiejętnościami z danego bloku tematycznego.

 

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik ochrony środowiska, technik ogrodnik, technik leśnik, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa, technik hodowca koni, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik architektury krajobrazu.

Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwali nauczyciele: pani Ewelina Kozłowska, pani Karolina Wojtkowska, pani Ewa Radziszewska oraz pani Karolina Faszczewska.

Życzymy naszym uczniom wielu sukcesów i powodzenia w dalszych etapach tego prestiżowego konkursu.

Czytany 11504 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top