środa, 11 listopad 2020 05:55

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku nie wygląda ono jednak tak, jak to bywało w latach ubiegłych, ponieważ uczniowie nie mają możliwości uczestniczenia we wspólnym apelu upamiętniającym to ważne wydarzenie w historii naszego kraju. To jednak nie powstrzymało naszej młodzieży przed zaakcentowaniem jak ważny jest dla nich dzień 11 listopada  i postanowili uczcić to święto w trochę inny niż dotychczas sposób. Taką sposobność dało im Stowarzyszenie „Harmonia”, które zainicjowało nagranie koncertu patriotycznego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

 

Uczniowie liceum ogólnokształcącego pod opieką pani Karoliny Faszczewskiej i pana Adama Olszewskiego wzieli udział w nagraniach koncertu patriotycznego, którego premiera odbędzie się właśnie 11 listopada o godzinie 9:00. W koncercie wystąpią: Natalia Jewiak, która wyrecytuje wiersz „Ojczyzna” Marii Konopnickiej, oraz Paweł Zawistowski w wierszu „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej. Ponadto w piosenkach „Ojczyzno ma” i „Biały Krzyż” zaprezentują się Aleksandra Stryjek, Julia Sudorowska i Mateusz Kawalec. To nie koniec niespodzianek, ponieważ podczas koncertu będzie można usłyszeć również nauczycieli, którzy opiekowali się młodzieżą.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia koncertu i wspólnego świętowania rocznicy 11 listopada, a o 12:00- do wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu 2020”

Koncert znajdziesz pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=xaXPQD_Huq8&feature=youtu.be

Czytany 7887 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top