piątek, 05 marzec 2021 07:19

Stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej dla naszych uczniów.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej Marszałka Województwa Podlaskiego przyznawane są przez Samorząd Województwa Podlaskiego od 2012 roku. Mają za zadanie sprzyjać rozwojowi młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie, a także zachęcać młodych twórców do tworzenia projektów i  prac  z zakresu twórczości artystycznej. Przede wszystkim stypendia pomagają w usuwaniu barier w rozwoju artystycznym, pozwalają na dofinansowanie zakupu instrumentów muzycznych czy profesjonalnych programów graficznych, a także na udział w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, szkoleniach, wystawach czy koncertach. Stypendium artystyczne to jednorazowa kwota w wysokości 3000 złotych przyznawana na dany rok.

Talenty wyróżnionych uczniów są różnorodne: to plastyka (od malarstwa do projektowania strojów), film i animacja, wszelkie formy tańca (od ludowego po klasyczny), muzyka (zarówno gra na instrumentach, jak też śpiew), literatura, ale także teatr (w tym także reżyseria dźwięku i oświetlenia scenicznego) , recytacja oraz fryzjerstwo artystyczne.

W tym roku wśród stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego znalazły  się trzy  nasze uczennice. Za osiągnięcia w dziedzinie fryzjerstwa artystycznego  została doceniona  uczennica klasy IV Technik Usług Fryzjerskich Katarzyna Niewiarowska, za   talent i uzdolnienia plastyczne wyróżnione zostały dwie uczennice z klasy V Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych: Joanna Ryczkowska i Paulina Uszyńska.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom  i życzymy dalszych osiągnięć .

Uroczyste spotkanie z udziałem wszystkich stypendystów, które było planowane w Białostockiej Filharmonii na pierwsze dni marca, ze względu na sytuację epidemiczną oraz związane z nią obostrzenia nie doszło do skutku.  Zamiast tego Dyrektor  szkoły  Łukasz Godlewski wręczył listy gratulacyjne naszym laureatkom  w murach naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy Marszałkowi Województwa Podlaskiego Panu Arturowi Kosickiemu za docenienie zdolności artystycznych naszych uczniów i przyznanie stypendiów.

Czytany 1233 razy

Galeria

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top