piątek, 09 kwiecień 2021 09:31

Program Profilaktyczny „ Znamię! Znam je ?” dla młodzieży zrealizowany!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Informujemy, że nasza szkoła zakończyła realizację  ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka w edycji 2020/2021 realizowanym we współpracy ze Starostwem  Powiatu Wysokomazowieckiego oraz Studenckim Kołem Naukowym Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Program  nosił nazwę  „Znamię! Znam je? – Kampania edukacyjno-informacyjna”. Jego głównym celem było budowanie świadomości występowania czerniaka, odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży. Do programu zostały zgłoszone wszystkie typy szkół  oraz wszystkie klasy naszej szkoły. Program profilaktyczny  realizowany był w trybie online w ramach  1 godziny wychowawczej. Realizatorem programu w naszej szkole była  Pani Grażyna Panas – nauczycielka biologii. Ze względu na dużą ilość klas i uczniów  realizacja nastąpiła  w 3 terminach w odstępach tygodniowych.

 Serdecznie dziękujemy uczestnikom (uczniom, wychowawcom i nauczycielom) za aktywny udział w lekcjach profilaktyki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę realizatorki programu Pani Grażyny Panas, która w bardzo interesujący,  pomysłowy i merytoryczny  sposób zrealizowała program. Przekazała szereg istotnych informacji dotyczących m.in. zmian skórnych wzbudzających podejrzenia, samoobserwacji tych zmian, czynników ryzyka zachorowania, wczesnych objawów choroby, metod rozpoznawania niepokojących zmian oraz profilaktyki. Wiedza jaką przekazała  za pewne jeszcze nie raz przyda się w życiu każdemu z uczestników zajęć. Nastolatkowie dzięki zdobytej wiedzy mogą stać się ambasadorami akcji w swoich lokalnych środowiskach, zachęcając rodzinę oraz znajomych do podjęcia prostych, ale jak ważnych działań profilaktycznych.

Dyrektor szkoły i Pedagog szkolny

Czytany 1012 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top