piątek, 30 kwiecień 2021 17:22

Pożegnania maturzystów roku szkolnego 2020/2021.

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 30 kwietnia 2021 r. wychowawcy klas wspólnie z dyrekcją szkoły podziękowali uczniom (każdemu maturzyście indywidualnie) za wspólne spędzone lata.

Słowa Dyrektora ZSOiZ w Ciechanowcu Łukasza Godlewskiego skierowane do tegorocznych Absolwentów i ich Rodziców:

Drodzy Absolwenci,

 

Mijają trzy, cztery, a dla uczniów OSSP nawet 6 lat wspólnej nauki w murach naszej szkoły. Wiem, że był to okres wytężonej pracy, wzlotów i upadków, ale jestem przekonany, że był to dla Was także okres szczęścia i radości dzięki wspólnym wyjazdom i integracji. Na pewno Waszą radość potęguje fakt, że wszyscy uczniowie klas maturalnych - 114 Uczniów – otrzymało pozytywne oceny z przedmiotów i uzyskało możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego

Pomimo zdalnego nauczania i ograniczonej obecności w ostatnich miesiącach w szkole nasze myśli płyną w kierunku minionych lat, które spędziliście w murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. Był to dla Was czas rozwoju, zdobywania wiedzy, kompetencji i umiejętności. Wykonaliście wielki wysiłek, w celu poszerzania swoich horyzontów myślowych oraz kształtowania własnej osobowości. Na naszych oczach dorośliście, to przy nauczycielach naszej szkoły kształtowało się Wasze spojrzenie na człowieka, jego egzystencję i otaczający nas świat. Pragnę podkreślić, iż Wasze zaangażowanie w różne dziedziny szkolnego życia przyczyniło się do wzbogacenia naszej ponad 76-letniej szkolnej tradycji.

Ukończenie szkoły średniej to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego ucznia. Wybaczcie, że nie mogliśmy tego uczynić na uroczystej akademii jak w minionych latach. Jednak w momentach szczególnych, przełomowych lub trudnych jakim jest okres epidemii, zachodzi konieczność przedłożenia jednych wartości nad inne.

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję za udział w szkolnych akademiach, uczestnictwo w chórze i kole teatralnym, uroczystościach państwowych, powiatowych i gminnych. Składam podziękowania za działania w wolontariacie, akcji krwiodawstwa,  samorządzie oraz promocję naszej szkoły. Pragnę podziękować też za dobre i bardzo dobre oceny na świadectwie, często z wyróżnieniem. Pamiętać, że jesteście już na ZAWSZE częścią i historią tej szkoły, naszej szkoły!

Pragnę podziękować również Rodzicom za współpracę, uczestnictwo w życiu szkoły, za wszelkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.

Dziękuję także Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły i Internatu za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Dziękuję, że dbaliście zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku naszej szkoły.

Drodzy Absolwenci, w  imieniu swoim i całej Rady Pedagogicznej jeszcze raz życzę Wam, aby życiowa podróż, w którą właśnie wyruszacie była piękna, bogata w pozytywne doświadczenia i szczęśliwa. Mam nadzieję, że decyzje, które będziecie podejmować w dorosłym życiu, będą przemyślane, przyniosą Wam sukces i wewnętrzne spełnienie. Życzymy, aby uzyskane wyniki były satysfakcjonujące i umożliwiły podjęcie nauki na wymarzonym kierunku studiów, co pozwoli w pełni realizować Wasze pasje i marzenia.

Nie zapominajcie o nas i odwiedzajcie naszą szkołę, kiedy tylko chcecie. Powodzenia i do zobaczenia na maturze!

 

Lista wyróżnionych absolwentów   pobierz


Serdecznie pozdrawiam,

Łukasz Godlewski

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych w Ciechanowcu

Czytany 1136 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top