wtorek, 04 maj 2021 08:06

Udział delegacji ZSOiZ w Ciechanowcu w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To już 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczpospolitej Obojga Narodów - pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie, a drugiej na świecie.

 

Data 3 maja 1791 r. należy do najważniejszych w historii Narodu i Państwa Polskiego. Konstytucję 3 Maja uważa się powszechnie za pierwszą w Europie i drugą na świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej z 17 października 1787 r.) ustawę zasadniczą o najwyższym dla państwa znaczeniu, określającą ustrój polityczny, społeczny i gospodarczy.

W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Kazanie wygłosił ksiądz kanonik Tadeusz Kryński, dziekan Dekanatu Ciechanowieckiego.

Po nabożeństwie delegacje władz samorządowych oraz wspólnoty parafialnej złożyły wieńce i zapaliły znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

W imieniu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu hołd inicjatorom konstytucji oddali: dyrektor naszej szkoły Pan Łukasz Godlewski, Pani Cecylia Szmurło, Pan Arkadiusz Kendzierski oraz uczniowie naszych Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

Czytany 854 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top