wtorek, 11 maj 2021 08:27

Podsumowanie szkoleń z Akademii Fryzjerskiej w Bydgoszczy

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Szkolenia fryzjerskie w ramach projektu,, Nowoczesne fryzjerstwo i kosmetyka gwarancją sukcesu na rynku pracy'' dobiegły końca. Warsztaty trwały od 04.-08.05.2020 w Zaremba International Academy  w Bydgoszczy. W pierwszej elitarnej szkole w Polsce oferującej system kształcenia na najwyższym światowym poziomie. Zajmującej  się kształceniem zarówno osób praktykujących w zawodzie jak i tych, którzy dopiero zamierzają zacząć swoją przygodę z fryzjerstwem. Szkoła prowadzona jest przez najbardziej utytułowaną stylistkę Joannę Zarembę-Wanczurę – Mistrza Polski, Mistrza Świata, trenera Kadry Narodowej, międzynarodowego sędziego, dyrektora artystycznego Intercoiffure Polska, edukator - członek World Artistic Team OMC, członek Artistic Pool Intercoiffure Mondial.

 

W ciągu tych kilku dni mieliśmy możliwość poznania kreatywnych technik strzyżeń męskich, damskich oraz zagadnień związanych z koloryzacją włosów. Każde spotkanie związane z określonym tematem rozpoczynało się od wykładu i tak: Dzień pierwszy poświęcony kreatywnym strzyżeniom damskim rozpoczął temat: ,,Strzyżenie skrojone na miarę". Po części teoretycznej nastąpiło strzyżenie pokazowe ,, Krok po kroku'' w wykonaniu instruktora akademii. Następnie każdy z uczestników wykonywał strzyżenie i stylizację na modelce. Dzień drugi to: Projektowanie strzyżeń i stylizacji oraz podsumowanie wiedzy z dnia pierwszego i drugiego. Trzeci dzień naszego pobytu poświęcony był strzyżeniom męskim z barberingiem. Dzień zaczął się od wykładu poświęconego technikom strzyżenia męskiego klasycznego z uwzględnieniem geometrii strzyżeń oraz budowy sylwetki i kształtu zarostu. Następnie strzyżenie pokazowe wykonane przez instruktora, którym był Piotr Staszewski z salonu BigBoy Barber Shop Kluczborg- Mistrz Świata  W BarberMatch Old School, Wice Mistrz Świata w fryzjerstwie męskim Old School CMC. Kolejna część dnia to wykonanie strzyżenia na modelu. Dzień czwarty to: ,, Kreatywne strzyżenia męskie" oraz pokaz nowoczesnego strzyżenia męskiego zwanego SKIN FADE. Strzyżenie charakteryzujące się cieniowaniem od zera z płynnym przejściem i dłuższą górą wykonane przez mistrza. Dzień zakończył się wykonaniem strzyżenia włosów i brody na modelu przez uczniów naszej szkoły. Dzień ostatni poświęcony najnowszym trendom i technikom koloryzacji, Prezentacja nowej kolekcji oraz wykonanie koloryzacji przy pomocy techniki zwanej Air Touch.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki z rąk pani Joanny Zaremby- Wanczury w postaci kompletu nożyczek fryzjerskich. Młodzież zmęczona, ale szczęśliwa z bagażem nowych doświadczeń zawodowych wróciła do domów.

Bardzo dziękujemy Panu dyrektorowi Łukaszowi Godlewskiemu, Akademii Fryzjerskiej Zaremba- Wanczura oraz opiekunom naszej grupy za stworzenie nam możliwości zdobycia wiedzy, która umożliwi nam osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym.

Czytany 740 razy

logofooter

Kontakt

Zespół Szkół
Ogólnokształcących i Zawodowych
w Ciechanowcu


  • Dyrektor Szkoły
    mgr Łukasz Godlewski
    (86) 277 11 35
Top